Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Резервирав место за Авенџерс, ми вели дека треба да го отпечатам ова бар кодов, резервацијава шо ми ја пратија.
Пошо не одам често во Синеплекс, да си прашам - озбилни се? Не сме на пример 2019 година?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Резервирав место за Авенџерс, ми вели дека треба да го отпечатам ова бар кодов, резервацијава шо ми ја пратија.
Пошо не одам често во Синеплекс, да си прашам - озбилни се? Не сме на пример 2019 година?
Кодот кажи им го само или пак од телефон отвори го мејлот :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Резервирав место за Авенџерс, ми вели дека треба да го отпечатам ова бар кодов, резервацијава шо ми ја пратија.
Пошо не одам често во Синеплекс, да си прашам - озбилни се? Не сме на пример 2019 година?
Оди на каса ќе ти дадат карта. Со бар кодот како порано што беше, не можеш веќе да влезеш. Мора карта физички да имаш.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Резервирав место за Авенџерс, ми вели дека треба да го отпечатам ова бар кодов, резервацијава шо ми ја пратија.
Пошо не одам често во Синеплекс, да си прашам - озбилни се? Не сме на пример 2019 година?
Не треба да го отпечатиш. Имаат тие читач за кодови. Ама чекај - ако ти е само резервација, тогаш мораш да отидеш на каса и да си купиш карти. Ако си ги купил картите онлајн, и ти пратиле бар код, само им го покажуваш бар кодот на телефон, пред да влезеш во салата. Каса и гужви - скокаш.[DOUBLEPOST=1557061164][/DOUBLEPOST]
Оди на каса ќе ти дадат карта. Со бар кодот како порано што беше, не можеш веќе да влезеш. Мора карта физички да имаш.
Неточно. Ако си купил карти онлајн, не ти треба „физичка“ карта, можеш да влезеш со покажан бар код од телефон, имаат они читач за кодови, само проверуваат.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не треба да го отпечатиш. Имаат тие читач за кодови. Ама чекај - ако ти е само резервација, тогаш мораш да отидеш на каса и да си купиш карти. Ако си ги купил картите онлајн, и ти пратиле бар код, само им го покажуваш бар кодот на телефон, пред да влезеш во салата. Каса и гужви - скокаш.[DOUBLEPOST=1557061164][/DOUBLEPOST]
Неточно. Ако си купил карти онлајн, не ти треба „физичка“ карта, можеш да влезеш со покажан бар код од телефон, имаат они читач за кодови, само проверуваат.
Нрма веќе читач. Те праќаат на каса да ја замениш со физичка карта.
Апаратот за скенирање никогаш не ни постоел туку со телефони скенираа, но веќе го нема ни тоа.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Нрма веќе читач. Те праќаат на каса да ја замениш со физичка карта.
Апаратот за скенирање никогаш не ни постоел туку со телефони скенираа, но веќе го нема ни тоа.
ОК, тогаш веројатно јас сум сонувал пред два дена како стојам пред скалите за да се качам во една од помалите сали што се горе, чекајќи го дечкото да го донесе читачот за да ми го провери бар кодот на телефон, зашто во моментот не го носеше со него. Може, сон било, сум се збунил.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ОК, тогаш веројатно јас сум сонувал пред два дена како стојам пред скалите за да се качам во една од помалите сали што се горе, чекајќи го дечкото да го донесе читачот за да ми го провери бар кодот на телефон, зашто во моментот не го носеше со него. Може, сон било, сум се збунил.
А зошто па мене ме вратија по карта, исто со таков бар код како ти што имаш на телефон?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
А зошто па мене ме вратија по карта, исто со таков бар код како ти што имаш на телефон?
Купена карта, или резервирана? Еве уште еден доказ. Ова е малку постаро, ама од тогаш до денес јас на кино благајна не сум стапнал:

Screenshot_4.jpg
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Купена карта, или резервирана? Еве уште еден доказ. Ова е малку постаро, ама од тогаш до денес јас на кино благајна не сум стапнал:

Прегледај го приврзокот 208549
Може таму пред да влезеш ти рекле треба карта. Како ова ми докажува?
Снимај па ќе ми докажеш. Секоја недела сум во Синеплекс.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
Може таму пред да влезеш ти рекле треба карта. Како ова ми докажува?
Снимај па ќе ми докажеш. Секоја недела сум во Синеплекс.
Па не можам да снимам, ти реков, сум сонувал.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
За некој што е секоја недела во Синеплекс многу слабо си информиран како функционира
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593
За некој што е секоја недела во Синеплекс многу слабо си информиран како функционира
Го памтиш муабетов?

Поените се на една мала картичка која треба да ја изгребеш. Таа карта кога ќе ти следуваа тие не ти ја даваат и автоматски иде кај нив. Што не ти е јасно?!?!?
Друже, цело време те читам и не сфаќам дали тролаш, или недај Боже, нешто друго е. За да искористиш било каква бесплатна карта од Синеплекс треба да имаш Синеплекс бонус картичка (црвена или црна). Таа картичката за гребење што ја зборуваш цело време ја даваат секој четврток, ако платиш со Синеплекс бонус картичката. Ако ти се падне бесплатна карта на неа, таа автоматски ти се евидентира на твојата Синеплекс бонус картичка и можеш да ја искористиш кога сакаш. Ако ти се паднат бонус поени, исто ти ги префрлаат на картичката. Ако ти се падне друга награда како попуст на XXL мени или бесплатен сок, исто можеш да си ги искористиш во четврток кога сакаш. Ако немаш Синеплекс бонус картичка, не ти даваат картичка за гребење. Просто е како грав. Мислам, за ова да не го сфатиш...
Другар, не ми кажувај ти на мене, секој втор ден сум во Синеплекс.
А сега:

Секоја недела сум во Синеплекс.
Гледаш, @Corvus , од секои 2 дена, почнал многу поретко да оди, еднаш неделно. Затоа не е информиран доволно.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Го памтиш муабетов?






А сега:


Гледаш, @Corvus , од секои 2 дена, почнал многу поретко да оди, еднаш неделно. Затоа не е информиран доволно.
Како да не го памтам, глупостите на Марик се такоречи незаборавни.
Епа Злате сега тоа е, покачија Синеплекс цените, нема веќе за 150 денари Вторник и Четврток, сега строго Вторник, што мислиш ти ќе чека Марик секој втор ден по саатипол на каса карти да земе. Којзнае што мајтап си праи таму со него персоналов, де карти му крадеа, сега и не му ги скенираат. Којзнае што следно ќе му се задеси...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Купена карта, или резервирана? Еве уште еден доказ. Ова е малку постаро, ама од тогаш до денес јас на кино благајна не сум стапнал:

Прегледај го приврзокот 208549
Лол, како да го покажам мејлот, лаптоп да носам со мене?
полесно е да го испечатам мејлот или билетот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom