Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.344
Поени од реакции
1.613
Знае некој до кога игра Џокер во Синеплекс?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.344
Поени од реакции
1.613
Додека има интерес :D
Сигурно уште пар недели ќе биде
Најс, требаше да одам денес ама другар се разболе и ги откажав картите, па се засекирав да не прекинат да го даваат :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.116
Има некој добиено покана за некаков настан за black card?

Пред 2 години направија нешто такво за нивниот роденден и од тогаш ништо немаат направено.. :(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.257
Поени од реакции
4.432
Има некој добиено покана за некаков настан за black card?

Пред 2 години направија нешто такво за нивниот роденден и од тогаш ништо немаат направено.. :(
Јеп... кога го гледавме Mother! на Аронофски... од тогаш наваму немало ништо...
 
Член од
30 август 2017
Мислења
43
Поени од реакции
30
Јас мислев дека Свети Николе нема ни жители,а камоли ли кино.
Абе, многу модерно изгледа, а има и пристапна цена (150 за 2D, а за 3D е 200 ден.) Една сала е, како во Милениум.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
43
Поени од реакции
30
Имам две кратки прашања, ме мрзи да шалтам претходни страници:
1. Што мислите, за во Синеплекс добро е во сала 6 да се седи ред 9, седиште 10 за 3Д? (од прилика, од искуство). Кое е идеално седиште за Вас?
2. После резервација на карта, може ли да го кажам само кодот за подигнување на благајната, без да принтам?
Првпат резервирам (заостанат сум, знам :cuc:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.607
Поени од реакции
73.116
Имам две кратки прашања, ме мрзи да шалтам претходни страници:
1. Што мислите, за во Синеплекс добро е во сала 6 да се седи ред 9, седиште 10 за 3Д? (од прилика, од искуство). Кое е идеално седиште за Вас?
2. После резервација на карта, може ли да го кажам само кодот за подигнување на благајната, без да принтам?
Првпат резервирам (заостанат сум, знам :cuc:)
1. Да
2. Да

Нема идеално седиште зависи од твоја висина и такв работи ама да, осми-деветти ред е некаде средина на сала 6, така да добро седиште ти е ова

Е сега не знам колку често гледаш 3Д, чисто да знаеш да влезеш со мали очеквуања во 3Д-во, да знаеш не додава премногу во филмот

Резервацијата ти трае до 30 минути пред почеток на филм, ако ти кажат дека не важи само кажи им кое седиште и ред го сакаш и ќе ти дадат...освен ако некој у меѓувреме баш тие карти не ги зел :D
 
Член од
30 август 2017
Мислења
43
Поени од реакции
30
Е сега не знам колку често гледаш 3Д, чисто да знаеш да влезеш со мали очеквуања во 3Д-во, да знаеш не додава премногу во филмот
Ретко идам во кино (не сум од Скопје), и кога идам нејќам 2Д да гледам зашо дома си имам 2Д на монитор или ТВ и зато одам 3Д да гледам (да сменам малку од 2Д на 3Д). Знам дека овие филмови сега што се даваат (анимираните не ги сметам) се снимани во 2Д, само во пост-продукција им имаат додадено 3Д ефекти, ама тоа е. :toe:(y)
 
На врв Bottom