Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.452
Поени од реакции
3.053
Како да не го памтам, глупостите на Марик се такоречи незаборавни.
Епа Злате сега тоа е, покачија Синеплекс цените, нема веќе за 150 денари Вторник и Четврток, сега строго Вторник, што мислиш ти ќе чека Марик секој втор ден по саатипол на каса карти да земе. Којзнае што мајтап си праи таму со него персоналов, де карти му крадеа, сега и не му ги скенираат. Којзнае што следно ќе му се задеси...
Ич да не се секираш ти и другите за мене. Си одам јас често во Синеплекс и добро си ги знам работите. Глупостите ги тресете ти и Злате.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.519
Поени од реакции
2.146
Не знам како тоа, за све нешто денес, се подразбира дека имаш смартфон. Да не е задолжителен со раѓање?
Па ОПЦИОНАЛНО е.
Како што е опционално да отидеш на шалтер на WizzAir и да покажеш резервација од лет на телефон, останатите можат да мафтаат со А4 листови.
Мислам ја незнам што е полесно! Еве ја немам принтер дома. Кога ќе направам резервација за Cineplexx или Wizzair треба да барам интернет кафе-а со принтери? Да идам на работа? Да молам другари?
Што е задолжително принтер од раѓање или смартфон?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.675
Поени од реакции
35.692
исти курац е, не знам која ти е дилемата.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.551
Поени од реакции
4.986
Која некултура имаат Албанците :confused: Бев у петокот .... У тек иде филмот ,овие извадиле телефон,галамат,сто пати излези и влези ..... Еден од редарите коа им се развика у темна сала,ајде надвор:icon_lol: А они Косовари ,среќа Албанец беше редарот да им плесне :bance:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.519
Поени од реакции
2.146
исти курац е, не знам која ти е дилемата.
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша
Лол, како да го покажам мејлот, лаптоп да носам со мене?
полесно е да го испечатам мејлот или билетот
Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!
Пишува ли таму- за да купите онлајн карта требе смартфон да имате?
и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.675
Поени од реакции
35.692
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша

Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!

и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
Па исти курац бре, зарем за да купам карта онлајн морам да имам печатач или смартфон?
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.150
Поени од реакции
21.350
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.717
Поени од реакции
16.713
Ќе видат таму кој ја купил, ја ќе извадам лк и ќе покажам дека сум баш тој.
А како ќе видат таму кој ја купил? Ти стоиш пред влезот на салата, и чекаш да влезеш внатре, не си на каса. Тој што те пушта треба да носи компјутер со него, за да види, или треба да појде до благајните за да провери, а другите да чекаат додека да се врати?
 
На врв Bottom