Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
А како ќе видат таму кој ја купил? Ти стоиш пред влезот на салата, и чекаш да влезеш внатре, не си на каса. Тој што те пушта треба да носи компјутер со него, за да види, или треба да појде до благајните за да провери, а другите да чекаат додека да се врати?
ОК, you got the point.
Но, врати се наназад на дискусијава и види дека прашањето ми беше - дали пишува таму дека ми треба штампач или смартфон за да купам карта он-лајн. Или ја ќе ја купам, а после ќе видам дека ми треба едното од двете, ако не, тогаш не можам да докажам дека е моја.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Забораив дека денес се раѓаат деца со смартфонови у газот.
Нормално дека не, ама изгледа досадно ти е, па ај ќе се фаќаме за глупости.
За да купиш онлајн, треба да имаш синеплекс картичка, и да имаш пари на картичката. Ако немаш после како да го покажеш кодот на тој што треба да те пушти во салата, ќе си отидеш на каса со картичката, ќе си извадиш карти и ќе си влезеш нормално.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
ОК, you got the point.
Но, врати се наназад на дискусијава и види дека прашањето ми беше - дали пишува таму дека ми треба штампач или смартфон за да купам карта он-лајн. Или ја ќе ја купам, а после ќе видам дека ми треба едното од двете, ако не, тогаш не можам да докажам дека е моја.
Можеш, да појдеш на каса, и со картичката да си ја земеш испечатена. Ама поентата со онлајн купувањето нели е баш да не одиш на каса. Инаку зошто би купувал онлајн.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Можеш, да појдеш на каса, и со картичката да си ја земеш испечатена. Ама поентата со онлајн купувањето нели е баш да не одиш на каса. Инаку зошто би купувал онлајн.
И кој курац е поентата да не идам до каса, кога и така морам да дојдам на два метра од касата, каде што и е влезот во киното?[DOUBLEPOST=1557082571][/DOUBLEPOST]ах ок, демек ред чекање на каса, гужви....
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
И кој курац е поентата да не идам до каса, кога и така морам да дојдам на два метра од касата, каде што и е влезот во киното?[DOUBLEPOST=1557082571][/DOUBLEPOST]ах ок, демек ред чекање на каса, гужви....
Па ти си ги видел ли гужвите во Синеплекс? Во вторник треба саат и пол порано да појдеш за да можеш да си купиш карта. Плус, ако картата ти е резервирана, резервацијата ти пропаѓа пола саат пред почеток на филмот. Ти чекаш во ред, доаѓа пола саат пред почеток на филмот, и тебе тој што чека во ред пред тебе ти ги зема местата и тебе ти даваат карта во прв ред.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Плус, ако картата ти е резервирана, резервацијата ти пропаѓа пола саат пред почеток на филмот.
Феноменално глупо.
Се надевам имаат добар разлог зашто е така.

За кој кур ја резервирам картата ако треба 45 минути пред тоа да бидам таму?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Феноменално глупо.
Се надевам имаат добар разлог зашто е така.

За кој кур ја резервирам картата ако треба 45 минути пред тоа да бидам таму?
За да не им пропаднат резервираните карти кои никој нема да дојде да ги подигне.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Трол е членот, simple as.
За жал не е.
Jesus AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA каков карактер си!
Па ти пиша

Алудирајќи дека помеѓу дигитална и печатена форма едното е полесно!!!!

и дека дека смартфон во 2019та е уред кој треба да се потенцира пошто само 5% од населението го имаат во државава

За кога ти ги конфронтирав аргументите дека печатена форма е покомпликуван начин затоа што не секој има принтер дома, меѓутоа секој има смартфон
тогаш е испадна дека "исти курац е"
Wow...
Човекот е средовечен со свои фикс идеи, не пробувај да му објаснуваш.
@Zlatikevichius гужвите изгледаат страшно ама имаат солидна организација Синеплекс и никогаш не сум чекал повеќе од 15 минути.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.282
Човекот е средовечен со свои фикс идеи, не пробувај да му објаснуваш.
Не морам да иам смартфон.
Тоа ти е тебе фикс идеја?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom