Кинески телефони

Член од
20 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
а дали знае некој дали на овие кинеските телефони , поточно на нокиа н97 преку тв можат да се гледаат и македонските програми и како се поднесува тоа
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Со ова кинескиве телефони имам јас какво такво искуство пошо другарче купи Н97 кинески, тачот нема врска, многу е лош, има далеку помалце меморија него оргинал и сликите на камера се катастрофа. Ајфон кинески зема братучет ми, има ОГРОМНА разлика со оригиналниот, тачот исто катастрофа, многу апликации на кинески јазик и сликата е полоша него на мојов 6600 Нокиа.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
ovie kineskive iphone imaat ona ko ke vlezis na fb da pisuvat i napisis nesto na zidot преку мобилен за iphone?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ovie kineskive iphone imaat ona ko ke vlezis na fb da pisuvat i napisis nesto na zidot преку мобилен за iphone?
Да имаат :) дури и тв можиш да гледаш на нив и антена има и уште 98347534 работи скрос небитни :D
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Другарче денес си зема ај фон и има 87 мегабајти меморија :)
 
Член од
20 март 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
а дали другар ти имал GPS на кинеската нокиа н97, или општо дали на кинеските телефони има GPS
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
а дали другар ти имал GPS на кинеската нокиа н97, или општо дали на кинеските телефони има GPS
Нема ... уште не е таа технологија ставена на кинезариите ... овие ѓубриња што се носат кај нас се едни од најефтините и најчкартните кинески телефони
 
Член од
30 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
koj ke kupi ke zazali, so ke ti e koa e tapa..... i site kineski se tapa...ako si za zimanje koj i da e...sobiraj 10 godini pari ali zimas asalen...
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Оригинал мобилен (да речеме iPhone) vs Кинески iPhone
Тоа ти е исто како да споредуваш Порше од фабрика и ванаби порше кое има мотор од фиќе,а внатрешноста му е од рено 4.
На изглед исти но по 5 секунди користење сваќаш дека уствари те заебале.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
а дали другар ти имал GPS на кинеската нокиа н97, или општо дали на кинеските телефони има GPS
јас имам кинески телефон со ГПС, ГПРС, ВИ-ФИ, БЛУТУТ, 3Г и дрн дрн дрн ствари.... всушност имам и кинески ГПС за во кола, со гармин кој што ОДЛИЧНО работи... no name се и двете и не се ничив клон ил копија... едноставно немаат име... точно е дека кај нас нај често се носи ѓубре и тоа она нај големото, ама не сите... во 90% од случаевите и увозниците, носат лајна, ама има и такви кои што увезуваат екстра квалитетни телефончиња, гаџети, уреди и слично, со етикета дека се од кина ама и со гаранција од 12 месеци... тој што ке ти даде гаранција од 12 месеци зимај.. а оној што ти дава гаранција дека само работи и е исправен до надворешната страна на вратата од дуќанот или 24 часа е од тие бегај... со муабетот: “брат ако работи 24 часа тогаш ќе работи засекогаш“ сум го јадел неколку пати...

ако стварно ве интересираат квалитетни кинески телефончиња с 12 месеци гаранција видете го линков: http://spaiva.com.mk/
и јас за нив дознав преку нет...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
јас ке пишам нешто само да не ме нападните како на еден член од една друга слична тема :) немам искуство големо ама од другари знам, кинеските што се на тач-скрин се многу лоши оти треба да чукаш за да прифати команда а овие другите без тач биле подобри, еден другар има нокиа е71 mini и многу добро го служи, се фали на неа. плус и јас го имам работено и не се осеќа дека е кинески,брзо се отвораат апликациите, на кам пишува 8мега дека е ама 2 или најмн 3.2 е..тоа е сега засега од мене :) :smir:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Кинески, од постарите и со тач скрин и со копчиња, две сим картички, функционира океј веќе 3 години. Како и да е, мачка во вреќа се, може ќе ти се погоди, може не. :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Зависи како ќе се погоди телефонот..инаку цените се ок али квалитетот е на минимално ниво...имаат слаби камери али ало ало праи битно :)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
абе за 50 60 евра сигорно нема ајфон да купи никој оргинал.. кинеско си е кинеско се знае... според мене искрено ако е некој за нов телефон со вифи незнам ти тачови мачови а да нема многу пари може и кинеска роба да земе.. за парите искрено се исплати.. има убави телефончиња за 50 60 евра.. гаранција имаат 24 саата али тоа се глеа на почеток утште коа ке го земат телефонот ако не работи уште на старт ке се поебе ако си е се океј може да тера и многу повеќе.. другарче мое зема кинески пред 2 години со 2 картици и ТВ и еве го цепа нема гајле...

зависи како кој ке се погоди сепак е мачка у вреќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom