Кинески телефони

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Сите мобилни се кинески ги има секаде ај види добро одназад на мобилниот кој го користиш дали ти пишува дека е направен во Кина ? :tapp:
Не. :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Бев заинтересиран за iPhone.
Па што мислите?
Ако земаш кинески има голема разлика во квалитетот од модел до модел.
Оригиналот си е the best во хардвер и софтвер за разлика од кинески инаку наизглед се идентични :wink:
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Да но сум се консултирал со повеке луге и викаат дека добри биле кинтесктие мобилни немало врска тоа што го викаат дека ке било квалитетно
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Кинески Телефони имитации од оргиналите, или марки на телефони кои со лиценца се произведуваат во Кина? првото е најлоша варијанта НЕМА ПОЛОША, а и втората не е нешто посебна да купиш например Нокиа само произведен во Кина не е некое добро решение од искуство знам :(
 
T

Tetro

Гостин
Сите мобилни се кинески ги има секаде ај види добро одназад на мобилниот кој го користиш дали ти пишува дека е направен во Кина ? :tapp:
Не:nenene:, не:nenene:, не:nenene:.

Не се сите кинески.

Деловите на телефоните се произведуваат на повеќе места, а скоро секоја батерија за телефоните што се продаваат кај нас се произведена во Малезија.

Точно дека најголем дел од компонентите се од кинеско производство. Па таму има најефтина работна сила, Плус тоа, конезите се најбрзи и прифаќаат да работат на бродови во две смени.
Додека патуваат, ѓи склопуваат телефоните на пат од Хонг Конг до Солун.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
ја имам кинески iphone, и за ништо не го бидуе и го чувам у фиока.немој да се зезнеш такво нешто да купуеш.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.022
Поени од реакции
2.060
Сите мобилни се кинески ги има секаде ај види добро одназад на мобилниот кој го користиш дали ти пишува дека е направен во Кина ? :tapp:
лол ,не ми е кинески , не пишува ништо од одназад .. дај не заебавај ... да не во оне и во т-мобиле ке продават кинески .. дај не заебавај..:tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
лол ,не ми е кинески , не пишува ништо од одназад .. дај не заебавај ... да не во оне и во т-мобиле ке продават кинески .. дај не заебавај..:tapp:
Ignorance is a bliss. :)
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
ја имам кинески iphone, и за ништо не го бидуе и го чувам у фиока.немој да се зезнеш такво нешто да купуеш.
Што подразбираш под тоа не го бива?
------------------------------------------
Јас пред два месеца купив од т-мобиле сони ериксон w395 и го отварам на батеријата пишува made in china и ја тргам батеријата и на цела плочка пишува made in china !!!! -Мобилниот го купив 7100 на припејд.
 
C

cige

Гостин
Какво мислење имате за кинеските телефони и зошто?
Зависи од која гледна точка. Ако ја споредуваш копијата со оригиналот во перформанси ќе се разочараш, а ако ги споредуваш во однос на цената ти се исплаќа да го купиш.
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Зависи од која гледна точка. Ако ја споредуваш копијата со оригиналот во перформанси ќе се разочараш, а ако ги споредуваш во однос на цената ти се исплаќа да го купиш.
Абе не ми треба мене исти таботи баш да бида во исти со софтвер него да не ми се расипе.. за една две недели
бар да трае
2-3 години
И дали би можеле да ми направите една споредба
iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd -кинески со (wifi,tv 2sim karticki...)

iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd
-ОРИГИНАЛЕН
Фала ви многу
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Абе не ми треба мене исти таботи баш да бида во исти со софтвер него да не ми се расипе.. за една две недели
бар да трае
2-3 години
И дали би можеле да ми направите една споредба
iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd -кинески со (wifi,tv 2sim karticki...)

iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd
-ОРИГИНАЛЕН
Фала ви многу
:pos2::pos2::pos2: ме изнасмеа 2-3 години да трае кинез :nenene: мноооогу се расипуваат и многу тешко да се погоди за нив делови, пример тачови за кинески ајфони има којзнае колку ...

а за второво незнам нема споредба никаква освен од 5 метра ако ги гледаш па да ти наликува дека се исти кинескиот и оргиналот :helou:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Абе не ми треба мене исти таботи баш да бида во исти со софтвер него да не ми се расипе.. за една две недели
бар да трае
2-3 години
И дали би можеле да ми направите една споредба
iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd -кинески со (wifi,tv 2sim karticki...)

iPhone 3G-S 16Gb.Black 3.5inch lcd -ОРИГИНАЛЕН
Фала ви многу
Колку што знам нема таков модел на кинески ... со 16Gb нема шанси да има освен можно е да има минимум со 2GB SD mini card па нагоре.
До колку пари купуваш копија како 3GS али со 2GB не е со 16GB
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па шо знам зависи за шо пари ќе го земиш, ама сепак се срање, досега цимеро има два кинески ајфони купено , првиот беше преголемо срање немаше ни wifi, овој сега некоја по софтициран е има ваерлес јава ова она , ама пре бавен е нешто по бавно од самсунг омниа :) плус ко ќе извади антена за тв нема по крш.
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Аха па што има врска антената што се влече де ???
Што има лошо во тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom