Кинески телефони

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Секако дека квалитетот не е ист како на оригиналот, ама оригинал е 21.000 350 Е
а ти кинескиот ке го купиш за 50 Е , ако ти се погоди можеш да го користиш 2-3 години, сепак е 7 пати помала цената од на оригиналот, шо значи и да го користиш 7 пати помалку, толку си платил... а и гледам само камерите им се малку фалш ( ако пишува 5 мп, камерата е 3 мп) инаку од друг ништо не се жалат...
Е сеа ако ти падне у вода или го загубиш, ке жалиш з 50 Е, не за 350 :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Додека кинеската Нокиа Н71 која одлично ме служеше појше од година дена замина несреќно поради моја вина, гледам сега телефончиња ама не ми се даваат многу пари за ајфон. Затоа како што напредуваат кинескиве модели, имаат голема меморија ГПС и Ви-фи си мислам да набавам еден. :)

само еднo нешто ме интересира, кај има негде гајгер бројач да го однесам телефонот таму, на сигурно да сум .. :D

--- надополнето ---

ако стварно ве интересираат квалитетни кинески телефончиња с 12 месеци гаранција видете го линков: http://spaiva.com.mk/
и јас за нив дознав преку нет...
Кај се наоѓаат овие во Скопје? Баш сакам да разгледам, само нека стај некој мапа, со адресиве не ми ојт работата. :)

--- надополнето ---

Ova e neshto dobro ... :)


Ako pocnuvaat i so garancija da idat, ke bankrotira californiskiot Iphone, a Kina naskoro ke ima pojce GDP od america...

samo so radijacijava mi e strav...
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ne lazete se so tie kineskite telefoni, drugar moj ima Nokia n98 kineska.... Po batal telefon nemam videno znaci, treba 10 pati da cuknes na tacot za da proraboti, televizijata apsolutno nisto ne fajcha... Simens a 55 e podobar od ovoj
 
V

Vollstandig

Гостин
Ако на некој му се фрлаат пари нека земи, си викаш ауф ќе земам то и то, па шо сака нека биди. Не е “истиот “ телефон како оргиналот. Поарно соберете пари некое време па купете после тоа таков телефон, каков што сакате него да даваш пари за кинески 24 часа шо нема да работи..
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Сеа пред малце читав нешто по нетов. Кинезиве почнале да продаваат телефони со Андроид 2.2 :vozbud:
Има некој кинески со андроид па да сподели тука? Океј е, знам дека се далеку далеку послаби од HTC и LG со андроид ама ме интересира :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ајфон 3GS може да се најде за 150 евра,подобро ќе го земам тој,отколку овие кинескиве,ем изгледа тапа телефони,ем со радијација,дупли ѓавол ќе те фати :icon_lol:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.071
Поени од реакции
1.337
Сеа пред малце читав нешто по нетов. Кинезиве почнале да продаваат телефони со Андроид 2.2 :vozbud:
Има некој кинески со андроид па да сподели тука? Океј е, знам дека се далеку далеку послаби од HTC и LG со андроид ама ме интересира :icon_lol:
http://www.lightinthebox.com/Starlight-HD---Android-2-2-Smartphone-w--4-3-Inch-Capacitive-Multi-Touchscreen--Dual-SIM--GPS--WiFi-_p190817.html
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
кратки црти:
ја имав Кинески/Дубајски или what so ever ..

Батерија: 3-4-5 дена ( зависи како и колку го користите )
Wi-Fi: солидно работеше ..
Камера: пис оф шит
Екран: доста добар ( за разлика од кинески срања шо сум чепкала по другарки )
Дуал сим: незнам, беше со 1 сим .. -.-

напрајв и видео кога го продавав ..

 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Другар, и јас на истата страна гледав :) туку прашав искусуство некој да сподели ако има :)

А телефонот од Seniorita доста добро работи. Имаше еден другар ајфон кинески и екранот од десет стискања едно ке фатеше :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Другар, и јас на истата страна гледав :) туку прашав искусуство некој да сподели ако има :)

А телефонот од Seniorita доста добро работи. Имаше еден другар ајфон кинески и екранот од десет стискања едно ке фатеше :)
истиот е под името AirPhone no.1 ..
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Знае некој од каде да набавам кинески iPhone во Прилеп или Битола? Оти ако одам во Скопје, повеќе патот ќе ме кошта отколку мобилниот. o_O
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
кратки црти:
ја имав Кинески/Дубајски или what so ever ..

Батерија: 3-4-5 дена ( зависи како и колку го користите )
Wi-Fi: солидно работеше ..
Камера: пис оф шит
Екран: доста добар ( за разлика од кинески срања шо сум чепкала по другарки )
Дуал сим: незнам, беше со 1 сим .. -.-

напрајв и видео кога го продавав ..

Е, а дали кога ќе објавеше некој статус на Фејсбук пишуваше "Објавено преку iPhone"? :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Е, а дали кога ќе објавеше некој статус на Фејсбук пишуваше "Објавено преку iPhone"? :)
не.. ниеден кинески, или било каков друг ( освен оние на Apple ) не го пишуваат тоа ..
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Знае некој од каде да набавам кинески iPhone во Прилеп или Битола? Оти ако одам во Скопје, повеќе патот ќе ме кошта отколку мобилниот. o_O
Јас имам 4-ка нова кинеска 3200 денари ќе те чини сосе све до врата ти го носат ...
http://forum.kajgana.com/threads/Пазарете-се-тука.2582/page-332#post-4323246
 

Kajgana Shop

На врв Bottom