Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
па има некое општо прифатено мислење за тоа што се “деца“
ПС
имаш фотка од момент на правење деца??
А може и тоа?!? Иам!!!! Ама нема дете, а не па деца...во множина е темата!!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

6873
by Anco on Кајгана форум
тема ДЕЦА, да ги спомнеме и овие деца отргнати од прегратките на мајките во 1948г.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Зашто толку многу блур на сликава? Со намален блур сосема посилдно ќе изгледа. Вака ептен нападно ми изгледа.
Па некако не ми се допаѓаше позадината, врата, плакар, ...... некако сакав да го ставам во преден план детето. А пошто е и со мала резолуција, а и толку се разбирам во манипулација со слики, ..... така испадна :(
П.С. за манипулацијата имав помош од еден член тука, и поз до него;)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Па некако не ми се допаѓаше позадината, врата, плакар, ...... некако сакав да го ставам во преден план детето. А пошто е и со мала резолуција, а и толку се разбирам во манипулација со слики, ..... така испадна :(
П.С. за манипулацијата имав помош од еден член тука, и поз до него;)
Океј е тоа што е заматаено, ама според мене е превише. Можелно нијанса две да биде послаб блурот и да изгеда сликата многу подобро.[DOUBLEPOST=1406336209][/DOUBLEPOST]Аи не ми се верува какви слики се ставаат на натпреваров. Зборам за оваа на @4NHK0 .
Ако немаш некоја добра слика воопшто не ни ставај.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Океј е тоа што е заматаено, ама според мене е превише. Можелно нијанса две да биде послаб блурот и да изгеда сликата многу подобро.[DOUBLEPOST=1406336209][/DOUBLEPOST]Аи не ми се верува какви слики се ставаат на натпреваров. Зборам за оваа на @4NHK0 .
Ако немаш некоја добра слика воопшто не ни ставај.
Што и фали на мојава слика? Ете има деца, што друго треба. Барем не е туѓа и не е е украдена од некоја рандом интернет страница.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Што и фали на мојава слика? Ете има деца, што друго треба. Барем не е туѓа и не е е украдена од некоја рандом интернет страница.
1 болд. Има чкртаници во паинт.
2 болд. До сеа нема некој таков што ставил слика преземена од некоја рандом страница.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 785.jpg Picture 1184.jpg
има две во едно,па три во едно, и тоа за десет денари, а овде неможе повеќе од едно сликче за натпревар,
ту ама строги критериуми,па на олимпијада бре и во женско трчање има тркачи со сомнително потекло и пол.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
колку значи на земја најдена ламарина со дупки
Пре би рекол: „Колку значи да ти дојде идеја и да имаш способност да искористиш на земја најдена лимарина со дупки.“
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
има две во едно,па три во едно, и тоа за десет денари, а овде неможе повеќе од едно сликче за натпревар,
ту ама строги критериуми,па на олимпијада бре и во женско трчање има тркачи со сомнително потекло и пол.
и на олимпијада не мојш 3 пати да трчаш 100 метри, туку еднаш, али можеш да ушествуваш после на 500 метри, на скок во далечина, па штафета.....
ова сега е 100 метри
минатата недела беше друго, следнаа ќе биде нешто трето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom