Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
и на олимпијада не мојш 3 пати да трчаш 100 метри, туку еднаш, али можеш да ушествуваш после на 500 метри, на скок во далечина, па штафета.....
ова сега е 100 метри
минатата недела беше друго, следнаа ќе биде нешто трето
Следната недела е време и на распуст да одиме м? ;)
А може време е и да напрајме маааалку посериозен фото натпревар, јас разбирам дека нема награди, ама ако има слики со чкртки во пеинт и гласања за пријателите (иако очигледно е лоша фотката), а нема нит конструктивни критики...не викам дека знам да фотографирам, ама вака не учам ништо и досадно станува
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
а море...не беше до недела на полноќ гласањено? само ми го кратите!! мојот глас иде за @Let 3 ! кој ве врти, ја гласам :P
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
а море...не беше до недела на полноќ гласањено? само ми го кратите!! мојот глас иде за @Let 3 ! кој ве врти, ја гласам :P
Пријавувањата се до Недела на полноќ, гласањата се до сабота на полноќ... како и да е твојот глас го најде своето место во моето срце....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Правило 15-1а
кога двата брачни другари учествуваат на ист фото натпревар на пријавената фотографија мора да се гледа партнерот за да се отстрани секаков сомнеж за автоството на фотографијата
пример вака :

primer.jpg
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Правило 15-1а
кога двата брачни другари учествуваат на ист фото натпревар на пријавената фотографија мора да се гледа партнерот за да се отстрани секаков сомнеж за автоството на фотографијата
пример вака :

Прегледај го приврзокот 99107
Кој иде на планина у оделце? :icon_lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Супер би било за во тема „зајдисонце“ :)
Само контраст... Освен во боите можда. Јас мислев во „тематиката“ на тоа што е прикажано на фотографијата - сиромав-богат, стар-млад и тн :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Супер би било за во тема „зајдисонце“ :)
Само контраст... Освен во боите можда. Јас мислев во „тематиката“ на тоа што е прикажано на фотографијата - сиромав-богат, стар-млад и тн :)
Може бе се шо асоцира на контраст и богат - сиромав и светло - мрак, и старец - дете.... кој шо мисли дека фотката му преставува контраст.
Е сега овде нема жири кој би направил селекција на пријавени дела, зато и некоја фотка која не е баш по темата ќе добие и гласови оти е убава али не е баш тематска, али не сме овде за награди берење а тие шо ептен отстапуваат од поставеното - нема да бидат ставени на гласање.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Супер би било за во тема „зајдисонце“ :)
Само контраст... Освен во боите можда. Јас мислев во „тематиката“ на тоа што е прикажано на фотографијата - сиромав-богат, стар-млад и тн :)
Блиску-далеку?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
@LazarG , фотографијата МОРА да е поставена во Кајгана галерија за да уччествува во натпреварот
Останати, - дискусиите водете ги на оваа тема
Овде САМО се пријавуваат фотографии
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Ок, за нареден пат ќе знам...ај некој од админите да ја избрише сликата и офф топик мислењата за да биде како што треба натрпеварот...се извинувам на пропустот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ок, за нареден пат ќе знам...ај некој од админите да ја избрише сликата и офф топик мислењата за да биде како што треба натрпеварот...се извинувам на пропустот.
Нема зошто нареден пат, сега стави ја сликата во галеријата, ископирајго линкот за ББС во опција СПОДЕЛИ и стави го на темата пријавување. Имаш “фора“ до сабота да го направиш тоа, ако не ти е јасно кажи по ПП ќе ти појаснам детално
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Јас треба да отварам гласање? Помагајте, на мобилен сум со слаб нет...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Јас треба да отварам гласање? Помагајте, на мобилен сум со слаб нет...
пријавување е до вечер на полноќ, после го затварам и отварам гласање[DOUBLEPOST=1408912356][/DOUBLEPOST]
Дали некоја од овие спаѓа во контраст? :D

Some panorama shot of Vodno, Skopje-Macedonia by NenadT, on Flickr

Playing with fire and candels by NenadT, on Flickr

Grill fire. by NenadT, on Flickr
темата е многу општа и може многу работи да влезат како контраст, контраст во боји, во светло, во социјална тема, општествена, јултурна, верска... така да то шо милиш дека е контраст - стави
 

Kajgana Shop

На врв Bottom