Кајгана радио, пролет - лето 2012

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Tonchie, 30 март 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  Јас се пријавувам за стара школа рап, за техновача, хитови, можам и дабстеп, транс, днб. Ама во главно стара школа рап и техно
  Време: Петок и Сабота после 00:00 и 1 час по полноќ. А во лето ако постои радиото тогаш по цели денови :)
   
  На ZiniZin и Мартин Јунајтед им се допаѓа ова.
 2. Mary Poppins

  Mary Poppins

  Член од:
  6 јануари 2011
  Мислења:
  1.056
  Допаѓања:
  2.676
  Ми одговара. А можеби и ќе можеш да ме замениш некогаш ако јас нема да можам да стигнам ;)
   
 3. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.114
  Допаѓања:
  19.177
  Се пријавувам за Понеделник и Четврток 21/22-00:00.
  Жанр: секој вид на рок и метал.
   
 4. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.225
  Допаѓања:
  7.922
  Термин: Сабота попладне било кој термин измеѓу 17 и 20 часот и Недела било кога после 14 часот.
  Жанр : рок музика, по малку метал, класика и поп.
  Е сега, бидејќи немам искуство со пуштање на музика на онлајн радио би било добро доколку некој ме запознае како и што :).
   
  На Дарксајдер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stick figure

  stick figure #MiaSanArsenal

  Член од:
  2 мај 2010
  Мислења:
  4.811
  Допаѓања:
  3.704
  Термин петок, вечер од 8 до 10.

  На репертоар Linkin Park, Muse, Arctic Monkeys, Coldplay, Foo Fighters, Alice in Chains, Nirvana, Pixies, Queens of the Stone Age, и др.

  И некој стварно ако сака да објасни што како у врска со ова, оти појма неам.
   
 6. dzesika

  dzesika

  Член од:
  1 декември 2011
  Мислења:
  2.572
  Допаѓања:
  3.051
  Koga kje se realizira ova?
  Bi mozela samo leten period, dodeka sme na raspust, najubavo okolu 3-4-5 popladne.
  I ne mozam da si menuvam zanrovi, vo zavisnost od raspolozenie i vremenska prognoza?
  Jas primer bi pustala post-punk, electro-pop, trip-hop, dub, reggae, ambient jazz, chill-out, electronica i breakbeat.
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dzesika

  dzesika

  Член од:
  1 декември 2011
  Мислења:
  2.572
  Допаѓања:
  3.051
  Што се деси со радиово? ^.-
  Слабо активни...
   
 8. Mark Renton

  Mark Renton I live by the tune, I die by the book

  Член од:
  12 ноември 2009
  Мислења:
  4.842
  Допаѓања:
  3.859
  Опаа нештово ако се рализира и јас се пријавувам. Секој ден од 22:00 - 01:00..
  Летно време измеѓу 14:00 and 18:00..
  Trip-hop, hip-hop, psy trance, jazz, reggae, dubstep, dnb, psybient, breakcore.
   
 9. Rick Wright

  Rick Wright

  Член од:
  14 ноември 2008
  Мислења:
  3.418
  Допаѓања:
  855
  Ќеф ми се напрај со радиото, убајни.
  Чекав некој од колегите Windfucker или Crazy Diamond да се пријави, а пошто првонаведенит шо го цитирам се пријави ...

  ... засега само ќе слушам.:cool:
   
  На Crazy Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DRACARYS

  DRACARYS

  Член од:
  20 ноември 2008
  Мислења:
  5.978
  Допаѓања:
  2.412
  Ајде бе кога? Ми се слуша радивцево малце, желби ова она.
   
 11. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.334
  Допаѓања:
  1.608
  Видете во првиот пост како треба да изгледаат постовите, за тие што сакате да се пријавите.
   
 12. Re-loop

  Re-loop I play TRANCE, no DANCE!

  Член од:
  21 април 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  60
  Ник - SEKTOR
  Ден : Петок - Сабота
  Час: 20 - 21h, или пак 21 - 22h
  Стил на музика: Trance [Uplifting, Tech-Trance, Progressive] - House [Progressive]

  Секоја недела со најновите песни.
  Можете да бидете сигурни во мене ДЈ сум... само да ми објаснете како и што треба.. Фала однапред!
   
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.809
  Допаѓања:
  4.262
  Ник - Хyloto Muloto
  Ден : Сеуште незнам кој ден ако најдам слободно време би пуштал музика
  Час: И тоа сеуште незнам -ако најдам време пошо се нема нешто многу многу
  Стил на музика: Hause ,Dance,Хитови -Lana Del Ray,Coldplay,Adele,James Morrinson,Florence and The Machine,Emeli Sandé,Amy Winehouse...

  aли ако може да се пушта преку I tunes или Virtual DJ да не би инсталирал Winamp
   
 14. onlya

  onlya Гостин

  Ако уште функционира
  Ник: a_ne
  Ден: Понеделник
  Час: 18:00 - 21:00
  Стил на музика: Реге и латино (можам и други жанрови да пуштам но мислам дека за овој период овие се најдобри) :)
   
 15. G e G o

  G e G o

  Член од:
  4 април 2006
  Мислења:
  9.181
  Допаѓања:
  3.065
  Имат место за в недела да ве гњавам малу јас ?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: