Кајгана радио, пролет - лето 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

КвикСилвер

Модератор
Јас се пријавувам за стара школа рап, за техновача, хитови, можам и дабстеп, транс, днб. Ама во главно стара школа рап и техно
Време: Петок и Сабота после 00:00 и 1 час по полноќ. А во лето ако постои радиото тогаш по цели денови :)

Мислам дека ќе треба понекогаш да се консултираме за некоја плејлиста. Ми лежи латино музиката.
А, не прашав: има некој шо ќе пушта метал?
Или пак случајно турбо фолк? Ако нема, ја се пријавувам.
Ми одговара. А можеби и ќе можеш да ме замениш некогаш ако јас нема да можам да стигнам ;)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Се пријавувам за Понеделник и Четврток 21/22-00:00.
Жанр: секој вид на рок и метал.

Термин: Сабота попладне било кој термин измеѓу 17 и 20 часот и Недела било кога после 14 часот.
Жанр : рок музика, по малку метал, класика и поп.
Е сега, бидејќи немам искуство со пуштање на музика на онлајн радио би било добро доколку некој ме запознае како и што :).

stick figure

#MiaSanArsenal
Термин петок, вечер од 8 до 10.

На репертоар Linkin Park, Muse, Arctic Monkeys, Coldplay, Foo Fighters, Alice in Chains, Nirvana, Pixies, Queens of the Stone Age, и др.

И некој стварно ако сака да објасни што како у врска со ова, оти појма неам.

Koga kje se realizira ova?
Bi mozela samo leten period, dodeka sme na raspust, najubavo okolu 3-4-5 popladne.
I ne mozam da si menuvam zanrovi, vo zavisnost od raspolozenie i vremenska prognoza?
Jas primer bi pustala post-punk, electro-pop, trip-hop, dub, reggae, ambient jazz, chill-out, electronica i breakbeat.

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Опаа нештово ако се рализира и јас се пријавувам. Секој ден од 22:00 - 01:00..
Летно време измеѓу 14:00 and 18:00..
Trip-hop, hip-hop, psy trance, jazz, reggae, dubstep, dnb, psybient, breakcore.

Ќеф ми се напрај со радиото, убајни.
Чекав некој од колегите Windfucker или Crazy Diamond да се пријави, а пошто првонаведенит шо го цитирам се пријави ...

Можам понеделник од кај 23.00 до кај 00.30 - Во главно варијации на рок од 60ти и 70 ти години, панк и инди.
... засега само ќе слушам.:cool:

Видете во првиот пост како треба да изгледаат постовите, за тие што сакате да се пријавите.

Re-loop

I play TRANCE, no DANCE!
Ник - SEKTOR
Ден : Петок - Сабота
Час: 20 - 21h, или пак 21 - 22h
Стил на музика: Trance [Uplifting, Tech-Trance, Progressive] - House [Progressive]

Секоја недела со најновите песни.
Можете да бидете сигурни во мене ДЈ сум... само да ми објаснете како и што треба.. Фала однапред!

MARCELLO

Модератор
Ник - Хyloto Muloto
Ден : Сеуште незнам кој ден ако најдам слободно време би пуштал музика
Час: И тоа сеуште незнам -ако најдам време пошо се нема нешто многу многу
Стил на музика: Hause ,Dance,Хитови -Lana Del Ray,Coldplay,Adele,James Morrinson,Florence and The Machine,Emeli Sandé,Amy Winehouse...

aли ако може да се пушта преку I tunes или Virtual DJ да не би инсталирал Winamp

O

onlya

Гостин
Ако уште функционира
Ник: a_ne
Ден: Понеделник
Час: 18:00 - 21:00
Стил на музика: Реге и латино (можам и други жанрови да пуштам но мислам дека за овој период овие се најдобри) :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Маркетинг

Нови теми

На врв