Кајгана радио, пролет - лето 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.422
Поени од реакции
5.439
Јас се пријавувам за стара школа рап, за техновача, хитови, можам и дабстеп, транс, днб. Ама во главно стара школа рап и техно
Време: Петок и Сабота после 00:00 и 1 час по полноќ. А во лето ако постои радиото тогаш по цели денови :)
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.056
Поени од реакции
2.676
Мислам дека ќе треба понекогаш да се консултираме за некоја плејлиста. Ми лежи латино музиката.
А, не прашав: има некој шо ќе пушта метал?
Или пак случајно турбо фолк? Ако нема, ја се пријавувам.
Ми одговара. А можеби и ќе можеш да ме замениш некогаш ако јас нема да можам да стигнам ;)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.241
Поени од реакции
19.517
Се пријавувам за Понеделник и Четврток 21/22-00:00.
Жанр: секој вид на рок и метал.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.324
Поени од реакции
8.121
Термин: Сабота попладне било кој термин измеѓу 17 и 20 часот и Недела било кога после 14 часот.
Жанр : рок музика, по малку метал, класика и поп.
Е сега, бидејќи немам искуство со пуштање на музика на онлајн радио би било добро доколку некој ме запознае како и што :).
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.704
Термин петок, вечер од 8 до 10.

На репертоар Linkin Park, Muse, Arctic Monkeys, Coldplay, Foo Fighters, Alice in Chains, Nirvana, Pixies, Queens of the Stone Age, и др.

И некој стварно ако сака да објасни што како у врска со ова, оти појма неам.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Koga kje se realizira ova?
Bi mozela samo leten period, dodeka sme na raspust, najubavo okolu 3-4-5 popladne.
I ne mozam da si menuvam zanrovi, vo zavisnost od raspolozenie i vremenska prognoza?
Jas primer bi pustala post-punk, electro-pop, trip-hop, dub, reggae, ambient jazz, chill-out, electronica i breakbeat.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Што се деси со радиово? ^.-
Слабо активни...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.843
Поени од реакции
3.859
Опаа нештово ако се рализира и јас се пријавувам. Секој ден од 22:00 - 01:00..
Летно време измеѓу 14:00 and 18:00..
Trip-hop, hip-hop, psy trance, jazz, reggae, dubstep, dnb, psybient, breakcore.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
Ќеф ми се напрај со радиото, убајни.
Чекав некој од колегите Windfucker или Crazy Diamond да се пријави, а пошто првонаведенит шо го цитирам се пријави ...

Можам понеделник од кај 23.00 до кај 00.30 - Во главно варијации на рок од 60ти и 70 ти години, панк и инди.
... засега само ќе слушам.:cool:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
5.989
Поени од реакции
2.420
Ајде бе кога? Ми се слуша радивцево малце, желби ова она.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.359
Поени од реакции
1.673
Видете во првиот пост како треба да изгледаат постовите, за тие што сакате да се пријавите.
 

Re-loop

I play TRANCE, no DANCE!
Член од
21 април 2012
Мислења
118
Поени од реакции
60
Ник - SEKTOR
Ден : Петок - Сабота
Час: 20 - 21h, или пак 21 - 22h
Стил на музика: Trance [Uplifting, Tech-Trance, Progressive] - House [Progressive]

Секоја недела со најновите песни.
Можете да бидете сигурни во мене ДЈ сум... само да ми објаснете како и што треба.. Фала однапред!
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.038
Поени од реакции
4.417
Ник - Хyloto Muloto
Ден : Сеуште незнам кој ден ако најдам слободно време би пуштал музика
Час: И тоа сеуште незнам -ако најдам време пошо се нема нешто многу многу
Стил на музика: Hause ,Dance,Хитови -Lana Del Ray,Coldplay,Adele,James Morrinson,Florence and The Machine,Emeli Sandé,Amy Winehouse...

aли ако може да се пушта преку I tunes или Virtual DJ да не би инсталирал Winamp
 
O

onlya

Гостин
Ако уште функционира
Ник: a_ne
Ден: Понеделник
Час: 18:00 - 21:00
Стил на музика: Реге и латино (можам и други жанрови да пуштам но мислам дека за овој период овие се најдобри) :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.181
Поени од реакции
3.066
Имат место за в недела да ве гњавам малу јас ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom