Кајгана радио, пролет - лето 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Бидејќи постојат технички можности за повторно активирање на Кајгана радиото, сега на ред доаѓа пријавување на потенцијални пуштачи на музика.
Оние кои мислат да се пријават потребно е да наведат во кој период од неделата се во можност да пуштаат музика и кои жанрови планираат да ги застапат во својот термин.
Потоа ќе следи правење на нацрт-план програмска шема по што од страна на Ацид ќе бидат доставени потребните информации за техничките детали.

Let the music PLAY :)

Aj вака. Правам неделен календар за радиото. За да ми олесните во работата, одговарајте вака:
Ник: Dee_Jay
Ден : Понеделник(пример)
Час: 23.00 - 01.00
Стил на музика: Hpuse, Rock, Pop, RnB

Термините се делат на час, значи од 09 - 10, од 15-18. Можи да одберите повеќе термини, пример од 11 - 14. Да не биди само со минути, пример од 14 до 15 и 30.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас се пријавувам.
За термин не ми е проблем, можам да се прилагодам секој ден после 5, како се вклопам во распоред така.:) Ама подобро е да е преку недела, највеќе ми одговара тоа. :)
Жанр - во суштина не сум многу определена, али обично преферирам поспори песни. :) Поп, рок, обично оваа насока се движам, електронско сигурно нема да пуштам, не сум баш по тој жанр.

И така, еве на кратко. :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Оу Јеааа :)
Јас после 2 - 3 навечер некој Deep Housf4ina, Tech-че, Minimal-че :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Се пријавувам!

Термини кои би ми одговарале: понеделник и среда од кај 8 до кај 11 навечер, сабота од 5 до кај 8 навечер или после 1 и недела од 6 до кај 9 навечер или после 11.

Жанр, претежно trance, house, progressive но ќе има и еден термин со балади, ексју, рок балади и слично...
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Јас би сакала да се вклучам со латино песни, ама за термин ќе размислам, да ги средам обрвските за матура
 
B

Blacks

Гостин
Се пријавувам... сабота од 21:00 - 00:00 па може и далје ако нема кандидат за после полноќ...

секаков вид на алтернативен рок, балади и по некоја ирска ;)

P.S ретро рок included
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Јас би сакала да се вклучам со латино песни, ама за термин ќе размислам, да ги средам обрвските за матура
Мислам дека ќе треба понекогаш да се консултираме за некоја плејлиста. Ми лежи латино музиката.
А, не прашав: има некој шо ќе пушта метал?
Или пак случајно турбо фолк? Ако нема, ја се пријавувам.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас може да пуштам рок во сабота од кај 17 до 21.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас можам кој било ден (освен викенд) по 23 часот. Музика? Секаков рок (освен Бонџови и слични Ерик Фокс срања) нешто ретро поп и по малце помилозвучен метал. Како и да е, ете.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Можам понеделник од кај 23.00 до кај 00.30 - Во главно варијации на рок од 60ти и 70 ти години, панк и инди.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
ако треба за македонско и српско (сакате забавно и народно),еве ме и мене..за термин ,секој ден после 8 навечер:P
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
:eek:
*крева два прста*
глеам никој не спомнал нешто по чил, пример трип хоп и/или фанк од типот на Erykah Badu, Jamiroquai, Funkadelic и слични :)
По можност во саботите, наутро накај 8 ^.^
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom