Кајгана радио, пролет - лето 2012

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Tonchie, 30 март 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.233
  Допаѓања:
  4.399
  Бидејќи постојат технички можности за повторно активирање на Кајгана радиото, сега на ред доаѓа пријавување на потенцијални пуштачи на музика.
  Оние кои мислат да се пријават потребно е да наведат во кој период од неделата се во можност да пуштаат музика и кои жанрови планираат да ги застапат во својот термин.
  Потоа ќе следи правење на нацрт-план програмска шема по што од страна на Ацид ќе бидат доставени потребните информации за техничките детали.

  Let the music PLAY :)

  Aj вака. Правам неделен календар за радиото. За да ми олесните во работата, одговарајте вака:
  Ник: Dee_Jay
  Ден : Понеделник(пример)
  Час: 23.00 - 01.00
  Стил на музика: Hpuse, Rock, Pop, RnB

  Термините се делат на час, значи од 09 - 10, од 15-18. Можи да одберите повеќе термини, пример од 11 - 14. Да не биди само со минути, пример од 14 до 15 и 30.
   
  На Morgan Freeman, Paul van Dyk и Dark King им се допаѓа ова.
 2. RocknRolaa

  RocknRolaa Rafa Para Siempre

  Член од:
  21 февруари 2010
  Мислења:
  6.869
  Допаѓања:
  9.727
  Јас се пријавувам за ден недела, во вечерни часови од кај 9 часот до кај 11. Жанр рок:)
   
  Crazy Diamond, Дарксајдер, leandra и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.376
  Јас се пријавувам.
  За термин не ми е проблем, можам да се прилагодам секој ден после 5, како се вклопам во распоред така.:) Ама подобро е да е преку недела, највеќе ми одговара тоа. :)
  Жанр - во суштина не сум многу определена, али обично преферирам поспори песни. :) Поп, рок, обично оваа насока се движам, електронско сигурно нема да пуштам, не сум баш по тој жанр.

  И така, еве на кратко. :)
   
  На Hank Moody и leandra им се допаѓа ова.
 4. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.334
  Допаѓања:
  1.608
  Оу Јеааа :)
  Јас после 2 - 3 навечер некој Deep Housf4ina, Tech-че, Minimal-че :)
   
  На bebush и El Bohemio им се допаѓа ова.
 5. Strider

  Strider

  Член од:
  28 мај 2008
  Мислења:
  3.234
  Допаѓања:
  4.099
  Јас сакам да пуштам песни од Шемса и Мица Трофртаљка
   
  На викацот и mans им се допаѓа ова.
 6. G@rfielD

  G@rfielD Модератор

  Член од:
  10 февруари 2007
  Мислења:
  9.969
  Допаѓања:
  5.944
  Се пријавувам!

  Термини кои би ми одговарале: понеделник и среда од кај 8 до кај 11 навечер, сабота од 5 до кај 8 навечер или после 1 и недела од 6 до кај 9 навечер или после 11.

  Жанр, претежно trance, house, progressive но ќе има и еден термин со балади, ексју, рок балади и слично...
   
  На bebush и Ivica^ им се допаѓа ова.
 7. Mary Poppins

  Mary Poppins

  Член од:
  6 јануари 2011
  Мислења:
  1.056
  Допаѓања:
  2.676
  Јас би сакала да се вклучам со латино песни, ама за термин ќе размислам, да ги средам обрвските за матура
   
  На . A7X му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Blacks

  Blacks Гостин

  Се пријавувам... сабота од 21:00 - 00:00 па може и далје ако нема кандидат за после полноќ...

  секаков вид на алтернативен рок, балади и по некоја ирска ;)

  P.S ретро рок included
   
 9. Стоименов

  Стоименов мало сутра

  Член од:
  13 мај 2009
  Мислења:
  685
  Допаѓања:
  282
  Мислам дека ќе треба понекогаш да се консултираме за некоја плејлиста. Ми лежи латино музиката.
  А, не прашав: има некој шо ќе пушта метал?
  Или пак случајно турбо фолк? Ако нема, ја се пријавувам.
   
 10. *phoenix*

  *phoenix*

  Член од:
  4 јули 2008
  Мислења:
  6.038
  Допаѓања:
  1.714
  Јас може да пуштам рок во сабота од кај 17 до 21.
   
 11. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.963
  Јас можам кој било ден (освен викенд) по 23 часот. Музика? Секаков рок (освен Бонџови и слични Ерик Фокс срања) нешто ретро поп и по малце помилозвучен метал. Како и да е, ете.
   
  На Crazy Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Можам понеделник од кај 23.00 до кај 00.30 - Во главно варијации на рок од 60ти и 70 ти години, панк и инди.
   
  На pumaval, Psyside, џимеј и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. викацот

  викацот

  Член од:
  23 март 2011
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  322
  ако треба за македонско и српско (сакате забавно и народно),еве ме и мене..за термин ,секој ден после 8 навечер:P
   
 14. King B

  King B Bears. Beets. Battlestar Galactica.

  Член од:
  24 јануари 2011
  Мислења:
  1.786
  Допаѓања:
  4.075
  :eek:
  *крева два прста*
  глеам никој не спомнал нешто по чил, пример трип хоп и/или фанк од типот на Erykah Badu, Jamiroquai, Funkadelic и слични :)
  По можност во саботите, наутро накај 8 ^.^
   
  На Psyside и КвикСилвер им се допаѓа ова.
 15. DJVoio

  DJVoio Deejay

  Член од:
  9 ноември 2010
  Мислења:
  177
  Допаѓања:
  42
  Сабота од 00:00 - 02:00, Deep House, Tech House
   
  На Bateman и КвикСилвер им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: