Кајгана радио, пролет - лето 2012

Статус
Затворена за нови мислења.
M

MrzaRules

Гостин
Ник: Велешанец
Ден: Било кој ден
Час: од 00:00-01:00 до сабајле :)
Стил на музика: House,Techno
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Предлог:
1.Глеам сте пишале претходно оти ке нема термин по минути туку само по часови (1-2h+), може некој да извесува за новости (вести) или музичка историја.
2. Пример денес е роденден или денот кога умрел некој музичар пр. Боб Марли па 7-8 часа да се пушта Боб Марли во негова чест. Или денес се формирани Deep Purplе па да се пуштаат песни од нив.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ако може некој да ми каже на кој начин ги одбирате овие што се пријавуваат? :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ако може некој да ми каже на кој начин ги одбирате овие што се пријавуваат? :)
Одбирање :rolleyes:. Овде не можиме да се собериме тројца за да потполниме термин.
Барем така мене ми се чини.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.596
Поени од реакции
31.774
Можам и јас да земам некој термин, сепак доколку е можно . Обично ми одговара некаде од кај 19:30 до кај 21:30 часот.
Главно би пуштал рок, панк со своите различни подвидови. Комерцијала избегнувам, но некогаш можи и од тоа да се шибни ако се има потреба.
 
M

MrzaRules

Гостин
Ако бидам одбран ќе треба некој да ми објасни како оди пуштањето, друго не ми треба :)
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
И? Шо бидна со радиово?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.596
Поени од реакции
31.774
Да не фати зима-пролет :P
Баш би било интересно да се активира, доколку е можно :)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Acid има шанси повторно да се реактивира Кајгана радиото во скоро време ? Мислам дека би имало голем интерес.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.147
Поени од реакции
34.152
А

Атомската мравка

Гостин
Баш во моментов се реактивира :)
Bidikov треба да го подигне серверот денес-утре :)
Браво (y) не е лошо да отворите тема за радио 2013 за пуштање музика кој сака, кој тип па да изберете после тоа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.147
Поени од реакции
34.152
Bidikov нешто заглави... Ајде Бидик, те чекаме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom