Кајгана радио, пролет - лето 2012

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Tonchie, 30 март 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MrzaRules

  MrzaRules Гостин

  Ник: Велешанец
  Ден: Било кој ден
  Час: од 00:00-01:00 до сабајле :)
  Стил на музика: House,Techno
   
 2. pumaval

  pumaval Дрвен Адвокат

  Член од:
  5 септември 2008
  Мислења:
  1.460
  Допаѓања:
  583
  Предлог:
  1.Глеам сте пишале претходно оти ке нема термин по минути туку само по часови (1-2h+), може некој да извесува за новости (вести) или музичка историја.
  2. Пример денес е роденден или денот кога умрел некој музичар пр. Боб Марли па 7-8 часа да се пушта Боб Марли во негова чест. Или денес се формирани Deep Purplе па да се пуштаат песни од нив.
   
 3. .Lost Angel.

  .Lost Angel. Гостин

  Ако може некој да ми каже на кој начин ги одбирате овие што се пријавуваат? :)
   
 4. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Одбирање :rolleyes:. Овде не можиме да се собериме тројца за да потполниме термин.
  Барем така мене ми се чини.
   
 5. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.698
  Допаѓања:
  28.777
  Можам и јас да земам некој термин, сепак доколку е можно . Обично ми одговара некаде од кај 19:30 до кај 21:30 часот.
  Главно би пуштал рок, панк со своите различни подвидови. Комерцијала избегнувам, но некогаш можи и од тоа да се шибни ако се има потреба.
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MrzaRules

  MrzaRules Гостин

  Ако бидам одбран ќе треба некој да ми објасни како оди пуштањето, друго не ми треба :)
   
 7. pumaval

  pumaval Дрвен Адвокат

  Член од:
  5 септември 2008
  Мислења:
  1.460
  Допаѓања:
  583
  И? Шо бидна со радиово?
   
 8. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.698
  Допаѓања:
  28.777
  Ништо не бидна со чудово...............
   
 9. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Не е лошо да се смени насловот есен-зима.
   
  На Invader, RocknRolaa и Morgan Freeman им се допаѓа ова.
 10. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.698
  Допаѓања:
  28.777
  Да не фати зима-пролет :P
  Баш би било интересно да се активира, доколку е можно :)
   
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.694
  Допаѓања:
  4.203
  Не е лошо да се заклучи или избрише темава ,пројдоја месеци, месеци , скоро и годинава ќе помине и нема ништо од радиотот
   
 12. Acid има шанси повторно да се реактивира Кајгана радиото во скоро време ? Мислам дека би имало голем интерес.
   
 13. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Баш во моментов се реактивира :)
  Bidikov треба да го подигне серверот денес-утре :)
   
  На dragonsky, КвикСилвер, Anne. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Браво (y) не е лошо да отворите тема за радио 2013 за пуштање музика кој сака, кој тип па да изберете после тоа.
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Bidikov нешто заглави... Ајде Бидик, те чекаме :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: