Кајгана радио, пролет - лето 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Бидејќи постовите со кои јузерите претходно се пријавени за пуштање музика датираат од пред 2 месеца ќе ве замолам после мојот пост тука во темата да се пријавувате кој сака да пушта музика на Кајгана радиото. Формата во која ќе се пријавувате е веќе објавена во темава :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Јас би пуштал народно (српско и македонско) а може и забавно македонско:D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
Дајте странско нешто бе, какво српско, македонско и народно, :D Нешто Дејвид Гета стил, Питбул....
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.731
Поени од реакции
14.360
Ник: BilboBaggins
Термин:Дури трае летниов распуст секој ден од 15 до 16 часот.За од септември натаму не знам да кажам кога би можел.
Жанр : најмногу рок музика, метал и поп.
Е сега, бидејќи немам искуство со пуштање на музика на онлајн радио би било добро доколку некој ме запознае како и што :).
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.828
Поени од реакции
494
Ник: Word$haker
Ден : Во работни денови после 17, сабота и недела може цел ден, термините може да варираат ;)
Стил на музика: Pop, Dance
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Јас се пријавувам.
За термин не ми е проблем, можам да се прилагодам секој ден после 5, како се вклопам во распоред така.:) Ама подобро е да е преку недела, највеќе ми одговара тоа. :)
Жанр - во суштина не сум многу определена, али обично преферирам поспори песни. :) Поп, рок, обично оваа насока се движам, електронско сигурно нема да пуштам, не сум баш по тој жанр.

И така, еве на кратко. :)
Се уште стојам на моето... :)
Термин може да е од 7-9 низ текот на работната недела. :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Неколку пати сум бил ДиЏеј на разни онлајн радија...Сум ги водел како talk show или едноставно зборувам разно-разни работи поврзани со песната која ги пуштам или рендом ствари кои ќе ги најдам на нет..

Е сега, единственото нешто што го барам од тие што го организираат сево ова, е АКО ме примат само да пуштам викенди (сабота и недела од 19 до 20) и да биде тоа како емисија за најновите синглови што се пуштаат по радио станиците, плус уште некои сеуште недојдени до кај нас (“идни хитови“)... Се надевам дека ќе ме разберете, али секој ден нема шанси да пуштам (од досегашното искуство), едноставно неможам..

Исто така ме бива да правам радио шпици, со разно-разни ефекти додавани од страна и користење на FL Studio со Vocoder и едитирање на вокали (пример тука).

Значи то је то, имам голема желба да ја пуштам актуелната музика на луѓето кои слушаат и се разбира притоа да ги забавувам со разни занимливости (а и од страна да им притурам по некое рекламче :) )
 
L

.Lost Angel.

Гостин
До кај сте со радиово :D

Еве да се пријавам саат после 21 часот до кај 00:00 :)
за- петок - сабота - недела
за Македонско - Српска музика од сите жанрови :)
за love song некој термин исто и тоа имам доста колекции во пц :)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.802
Поени од реакции
7.032
пошто не видов некој да се пријави за chillout/ambiental еве јас имам добра колекција па можам да пуштам од понеделник до четврток од 23:00 до 01:00
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.093
Супер е што се пријавувате, ама ништо не правиме без асален микро-сајт и систем за пуштање на музиката :)
Неколку пати го пингам Bidikov за да направиме такво нешто, ама очигледно другите обврски се поголеми... Радиото мора да заживее повторно! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom