Кајгана радио, пролет - лето 2012

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Tonchie, 30 март 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.422
  Допаѓања:
  5.439
  Што се случи???
   
 2. Shorty

  Shorty Вансериски

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  7.273
  Допаѓања:
  1.465
  Бидејќи постовите со кои јузерите претходно се пријавени за пуштање музика датираат од пред 2 месеца ќе ве замолам после мојот пост тука во темата да се пријавувате кој сака да пушта музика на Кајгана радиото. Формата во која ќе се пријавувате е веќе објавена во темава :)
   
 3. викацот

  викацот

  Член од:
  23 март 2011
  Мислења:
  626
  Допаѓања:
  322
  Јас би пуштал народно (српско и македонско) а може и забавно македонско:D
   
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.863
  Допаѓања:
  2.258
  Дајте странско нешто бе, какво српско, македонско и народно, :D Нешто Дејвид Гета стил, Питбул....
   
 5. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  19.093
   
 6. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  5.214
  Допаѓања:
  7.899
  Ник: BilboBaggins
  Термин:Дури трае летниов распуст секој ден од 15 до 16 часот.За од септември натаму не знам да кажам кога би можел.
  Жанр : најмногу рок музика, метал и поп.
  Е сега, бидејќи немам искуство со пуштање на музика на онлајн радио би било добро доколку некој ме запознае како и што :).
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RocknRolaa

  RocknRolaa Rafa Para Siempre

  Член од:
  21 февруари 2010
  Мислења:
  6.869
  Допаѓања:
  9.727
  Моето уште стои исто.:)
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Bump.
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. burn84

  burn84 Говорете Македонски

  Член од:
  4 февруари 2006
  Мислења:
  6.555
  Допаѓања:
  1.489
  Ја гласам иако нема гласање ти да пушташ и то само прогресив.
   
  На Psyside, Crazy Diamond и Windfucker им се допаѓа ова.
 10. Word$haker

  Word$haker

  Член од:
  21 ноември 2005
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  221
  Ник: Word$haker
  Ден : Во работни денови после 17, сабота и недела може цел ден, термините може да варираат ;)
  Стил на музика: Pop, Dance
   
 11. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.374
  Се уште стојам на моето... :)
  Термин може да е од 7-9 низ текот на работната недела. :)
   
 12. edin4o

  edin4o Продуцент

  Член од:
  4 април 2010
  Мислења:
  1.417
  Допаѓања:
  458
  Неколку пати сум бил ДиЏеј на разни онлајн радија...Сум ги водел како talk show или едноставно зборувам разно-разни работи поврзани со песната која ги пуштам или рендом ствари кои ќе ги најдам на нет..

  Е сега, единственото нешто што го барам од тие што го организираат сево ова, е АКО ме примат само да пуштам викенди (сабота и недела од 19 до 20) и да биде тоа како емисија за најновите синглови што се пуштаат по радио станиците, плус уште некои сеуште недојдени до кај нас (“идни хитови“)... Се надевам дека ќе ме разберете, али секој ден нема шанси да пуштам (од досегашното искуство), едноставно неможам..

  Исто така ме бива да правам радио шпици, со разно-разни ефекти додавани од страна и користење на FL Studio со Vocoder и едитирање на вокали (пример тука).

  Значи то је то, имам голема желба да ја пуштам актуелната музика на луѓето кои слушаат и се разбира притоа да ги забавувам со разни занимливости (а и од страна да им притурам по некое рекламче :) )
   
 13. .Lost Angel.

  .Lost Angel. Гостин

  До кај сте со радиово :D

  Еве да се пријавам саат после 21 часот до кај 00:00 :)
  за- петок - сабота - недела
  за Македонско - Српска музика од сите жанрови :)
  за love song некој термин исто и тоа имам доста колекции во пц :)
   
 14. SinisteR.

  SinisteR. осми патник

  Член од:
  10 јуни 2011
  Мислења:
  2.578
  Допаѓања:
  5.898
  пошто не видов некој да се пријави за chillout/ambiental еве јас имам добра колекција па можам да пуштам од понеделник до четврток од 23:00 до 01:00
   
 15. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.530
  Допаѓања:
  26.036
  Супер е што се пријавувате, ама ништо не правиме без асален микро-сајт и систем за пуштање на музиката :)
  Неколку пати го пингам Bidikov за да направиме такво нешто, ама очигледно другите обврски се поголеми... Радиото мора да заживее повторно! :)
   
  На Велешанец му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: