Кајгана психолог

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Незнам но чудно е ова моево, цело време си го гледам телото пред огледало дали сум развиен т.е широк и некат сум задоволен ми изгледа како да сум поширок тамн, а во друго огледало па кога ке се погледнам како да сум рамен(кускуле), и многу се нервирам значи стално се гледам на огледало.Исто така и рацете многу си ги гледам дали ми се тенки или покрупни:confused: незз шо ми е
Искомплексиран си целиот тоа е.Имам другар кој ги има сиве овие комплекси,та рацете му се слаби,та мускули неизразени доволно на стомак,та нозе незатегнати а тој целиот затегнат ништо не му фали,та ќе земал амино к-ни и протеини јас му викам дај да не си се упоропастиш земи протеински додатоци и на стари години ќе се тресеш а и срцеви болести можеш да развиеш абе не не сваќа и не сваќа...ајде слаби сте не сте дебели за да се срамите од своето тело и да сте искомплексирани!
 

^_^• Албина •^_^

Чекорам по пат во правец кој води... НИКАДЕ!!!
Член од
23 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
7
Јас стварно не знам од каде да почнам... во мојот живот владее ненормална монотонија... и тешко ми е поради тоа... и секогаш си велам дека од Понеделник почињам „нов“ живот... и така поминаа цели 2 години еве.. нишо неам променето кај себе... си викам дека ќе почнам да излегуем, ќе се вратам на нормала... ќе си го вратам назад животот... не знам шо ми се деси... од како завршив средно, се затворив дома... и толку... збунета сум ептен, не знам шо ми е? :(
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Јас стварно не знам од каде да почнам... во мојот живот владее ненормална монотонија... и тешко ми е поради тоа... и секогаш си велам дека од Понеделник почињам „нов“ живот... и така поминаа цели 2 години еве.. нишо неам променето кај себе... си викам дека ќе почнам да излегуем, ќе се вратам на нормала... ќе си го вратам назад животот... не знам шо ми се деси... од како завршив средно, се затворив дома... и толку... збунета сум ептен, не знам шо ми е? :(
После завршување на средно се губат дел од старите пријателства ,а некои не се веќе истите. Пошо незнам дали студираш или не , пробај исконтактирај со некој од старото друштво , излезите на кафе муабет во кој ќе си кажите многу нови работи шо ви се случиле во животот.
Потоа ако имаш многу слободно време можиш да се зачлениш во некоја организација , пример црвен крст , каде можиш да стекниш нови пријателства и да го поминиш времето надвор од дома а не пред компјутер.
 

Kapince

Cameleon
Член од
14 мај 2012
Мислења
45
Поени од реакции
36
Јас стварно не знам од каде да почнам... во мојот живот владее ненормална монотонија... и тешко ми е поради тоа... и секогаш си велам дека од Понеделник почињам „нов“ живот... и така поминаа цели 2 години еве.. нишо неам променето кај себе... си викам дека ќе почнам да излегуем, ќе се вратам на нормала... ќе си го вратам назад животот... не знам шо ми се деси... од како завршив средно, се затворив дома... и толку... збунета сум ептен, не знам шо ми е? :(
А што е проблемот што не излегуваш? (освен желбата). Барем со една другарка/другар имаш контакт?
 

^_^• Албина •^_^

Чекорам по пат во правец кој води... НИКАДЕ!!!
Член од
23 мај 2012
Мислења
21
Поени од реакции
7
После завршување на средно се губат дел од старите пријателства ,а некои не се веќе истите. Пошо незнам дали студираш или не , пробај исконтактирај со некој од старото друштво , излезите на кафе муабет во кој ќе си кажите многу нови работи шо ви се случиле во животот.
Потоа ако имаш многу слободно време можиш да се зачлениш во некоја организација , пример црвен крст , каде можиш да стекниш нови пријателства и да го поминиш времето надвор од дома а не пред компјутер.
Трагично е тоа што во мојот живот не се случува ништо ново... секој ден се врти едното исто... дома/нет и спиење... цела ноќ на нет и цел ден на спиење ми иде... и коа би се сретнала со нив и коа би им кажала шо ме мачи нема да ме сфатат, ќе ме пратат у болница за душевни болести... иначе неам пријатели...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Трагично е тоа што во мојот живот не се случува ништо ново... секој ден се врти едното исто... дома/нет и спиење... цела ноќ на нет и цел ден на спиење ми иде... и коа би се сретнала со нив и коа би им кажала шо ме мачи нема да ме сфатат, ќе ме пратат у болница за душевни болести... иначе неам пријатели...
Охрабри се и излези бре , и немој да мислиш дека којзнае какви авантури им се случуваат на другите па за да те прателе они во болница .
Коа веќе немаш пријатели (а чисто сумњам дека е така) потруди се да создајш нови пријателства и потруди се да не се преку интернет. Најди некое хоби, вработи се , твори нешто ,земи куче и шетај го крај краева, само намалија минутажата пред компјутер. И немој да мислиш дека наеднаш ќе ти се променит животот па кога тоа немат да се случит да се откажиш и да се вратиш на старото...требит то пополека , голема стрпливост и малце напори од твоја страна.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Незнам но чудно е ова моево, цело време си го гледам телото пред огледало дали сум развиен т.е широк и некат сум задоволен ми изгледа како да сум поширок тамн, а во друго огледало па кога ке се погледнам како да сум рамен(кускуле), и многу се нервирам значи стално се гледам на огледало.Исто така и рацете многу си ги гледам дали ми се тенки или покрупни:confused: незз шо ми е
Бигорексиа
Ова заболување е типично за боди билдери и е познат како мускулна дисморфиа, Бигорексиата е состојба при која пациентот е постојано загрижен дека е премногу мал,слаб и дека му фали повеќе мускулна маса......


Или намали со то огледалото или црно ти се пишит.:LOL:
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Се плашам да не е ова, многу е слично со ова моево :(
--- надополнето: 23 мај 2012 во 23:54 ---
море што ги ебам ке ги тргнам она огледалата
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Па не знам како да почну.Кд ме некој гледа од страну ке каже дека живот ми е бајка.Ја заправо сам среќна много среќна.Имам добру фамилију,кул друштво дечка кој све дава за мене,школа ми е одлична,активности имам милион испунета сам.

А толко стално падам у некое стање не знам како да га кажу кд само сакам да побегну и никад више да се врату..Не знам смучено ми е од свет у кој живу од лицемерие,од маске од људи без живот кои оговарав други,сви све знаев заправо немав општу културу.А ја само сакам да побегну негде....
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Трагично е тоа што во мојот живот не се случува ништо ново... секој ден се врти едното исто... дома/нет и спиење... цела ноќ на нет и цел ден на спиење ми иде... и коа би се сретнала со нив и коа би им кажала шо ме мачи нема да ме сфатат, ќе ме пратат у болница за душевни болести... иначе неам пријатели...
Уште те немаат покането на форумска собиранка? Обично интровертните девојки кои бараат помош на форум добиваат покани за "дружење" по вториот пост во кој ги споделуваат доживувањата од нивното макотрпно секојдневие.
Како и да е, кога веќе седиш дома и денгубиш на интернет, почни да го користиш времето и прави нешто продуктивно. Не мора да излегуваш надвор ниту да трошиш ресурси како време и трпение ако не ти годи. Не ти требаат пријатели.
Читај, едуцирај се.
Имаш цели во животот? Направи концепт во кој ќе биде вклучен правилен развој и мотивација за постигнување на истите. Со оглед на тоа дека имаш три мислења на форумов, си зедов слобода и го прочитав преостанатото и забележав дека имаш/си имала каква-таква амбиција кон дадена професија.
Тргни од таму. Види дали си способна да изработиш план на активности низ кои ќе успееш да добиеш место на факултетот. Откриј што те спречува.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Знам дека ја сакам и знам дека ме сака...а целиов овој фазон ми е преку .!. она тинејџерското само на провод ова де мување..бевме во врска и како божем несакавме многу да се вржуваме и останавме само на мување као да не се одалечиме еден од друг затоа што ни беше убаво кога сме заедно..после некое време вулканот во мене повторно се разбуди..знам дека ја сакам и ми вика дека ме сака а не сака да продолжиме во врска зашто и било супер само на мување глупаво и било кога ке каже зборот врска..као божем неможела да се замисли себе си пак во врска тоа било премногу озбилно за неа...чуствувам огромна мешавина на емоции...тука ми е преку таквото и ми се иде да ја испцујам и да ја отерам у тристашеесет а од друга страна емоции повржани со неа дека ми е драга,блиска едноставно мила и ја сакам...исто така огромна недоверба иако свесно знам дека не би била со друг во исто време...несигурност..недоверба..нервоза..блискост..драга ми е и ја сакам сето ова измешано...не знам што попрво да направам...а во меѓу време имам шанса со друга со која мислам дека би ми било подобро но сепак оваа ја сакам..што всушност да се прави..како да се постапи ??? :S
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Знам дека ја сакам и знам дека ме сака...а целиов овој фазон ми е преку .!. она тинејџерското само на провод ова де мување..бевме во врска и како божем несакавме многу да се вржуваме и останавме само на мување као да не се одалечиме еден од друг затоа што ни беше убаво кога сме заедно..после некое време вулканот во мене повторно се разбуди..знам дека ја сакам и ми вика дека ме сака а не сака да продолжиме во врска зашто и било супер само на мување глупаво и било кога ке каже зборот врска..као божем неможела да се замисли себе си пак во врска тоа било премногу озбилно за неа...чуствувам огромна мешавина на емоции...тука ми е преку таквото и ми се иде да ја испцујам и да ја отерам у тристашеесет а од друга страна емоции повржани со неа дека ми е драга,блиска едноставно мила и ја сакам...исто така огромна недоверба иако свесно знам дека не би била со друг во исто време...несигурност..недоверба..нервоза..блискост..драга ми е и ја сакам сето ова измешано...не знам што попрво да направам...а во меѓу време имам шанса со друга со која мислам дека би ми било подобро но сепак оваа ја сакам..што всушност да се прави..како да се постапи ??? :S
Игнорирај ја малку па и ти. Не се мувајте и не комуницирајте некое време па ќе видиш дали ќе смени понашање. Бидејќи очигледно и она не знае што сака, или те прави паљачо, ем да биде со тебе, ем да флертура и со други и да чека подобра прилика.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Игнорирај ја малку па и ти. Не се мувајте и не комуницирајте некое време па ќе видиш дали ќе смени понашање. Бидејќи очигледно и она не знае што сака, или те прави паљачо, ем да биде со тебе, ем да флертура и со други и да чека подобра прилика.
Истото ми мина низ глава..размислувам подолг период..сакав само да видам дали и некој друг размислува исто како мене..и заклучокот е ДА ... eх да ги немаше само тие емоции кои ми викаат дека ја сакам се ке беше подруго...вака...сакам да се одалечам ама нешто не ми дава...(извинете за сленгов али не ми се замара моментално со литературниот јазик :) ) е сега е прашањето дали да се игра истата игра што ја игра и она :/
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
Истото ми мина низ глава..размислувам подолг период..сакав само да видам дали и некој друг размислува исто како мене..и заклучокот е ДА ... eх да ги немаше само тие емоции кои ми викаат дека ја сакам се ке беше подруго...вака...сакам да се одалечам ама нешто не ми дава...(извинете за сленгов али не ми се замара моментално со литературниот јазик :) ) е сега е прашањето дали да се игра истата игра што ја игра и она :/
Што и да одлучиш да правиш понатаму, не дозволувај таа да забележи дека намерно правиш така и немој да и кажеш во лице на пр. од сега ќе видеш како јас ќе се однесувам со тебе или нешто слично такво.
А за чувствата... која љубов не боли??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom