Кајгана психолог

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ми дојде една идеја за вакво нешто.
Пример еве смечано ви е од се нема кај да се испукате да си кажите шо како , оти, зошто , треба да се искажите онака да си ја олесните душата малку , па еве една таква тема.

Слободни пишувајте за вашиот живот, па некој вака од добрите и колку толку паметни членови, можи ќе ви кажи некој збор, нешто онака колку да ви е полесно.

Е па ајде бујрумте да не има денес некој да се испука :)

Слободена е тастатурата опуштете се и како на психолог кажете си :kajg:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Па веќе има ваква тема во општи муабети...се вика „Мака ми е“
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
И за да не биде темава идентична со "Мака ми е", на оваа ќе се даваат и совети за проблемите кои ве мачат.

Значи, ќе изнесете некоја ваша ситуација, и форумџиите ќе се обидат да ви помогнат преку нивни мислења.

Поради тоа ќе ја ставам темава како важна, за да може секој лесно да ја пронајде и да си побара совет за се она што му ствара психички немир.

Ајде, отворете се, нема што да изгубите :smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Интересен предлог а нели може некој кој сака да помогне да одбере пост и од таа тема (некој интересен пост) и тука (нормално со дозвола) да проба да го изанализира напишаното и да помогне, при тоа и други може ќе дадат совет за помош (ова како предлог да се почне со работа додека почнат да се отвораат тука или па таму да пишуваат а овде да се работи на тие проблеми).
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
абе ок е темава...ама на психолог е друго.
има некоја дискреција,овде има секакви луѓе.некој сеир може да ти пукне и да попаѓаш у депресија.
а и ао сакам да се испукам идам на темана “драга кајгана“ ем ми олеснува,ем никој не замарам.
ако сепак некој побара совет јас ќе дадам секако:)
:smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас имам сериозен проблем. Мислам дека е душевна состојба. Имено никогаш не сум сериозен, се чувствувам како ретардиран некогаш, озбилно. Дали сум нормален?:toe:



Едит:

И голем женкар, а мал сум. Порано не бев таков. Откако се зачленив на форумот сум таков. Дали тоа влијае на мене?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Јас имам сериозен проблем. Мислам дека е душевна состојба. Имено никогаш не сум сериозен, се чувствувам како ретардиран некогаш, озбилно. Дали сум нормален?:toe:



Едит:

И голем женкар, а мал сум. Порано не бев таков. Откако се зачленив на форумот сум таков. Дали тоа влијае на мене?
Дај дообјасни, вака ништо не кажа. Ако добро те сфатив, мала возраст имаш, а многу женски си свртил ете, и некогаш се чувствуваш како изолиран од другите кои се посериозни од тебе. Можда е до тоа шо прајш работи неадекватни за твојата возраст. Колку години имаш?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Дај дообјасни, вака ништо не кажа. Ако добро те сфатив, мала возраст имаш, а многу женски си свртил ете, и некогаш се чувствуваш како изолиран од другите кои се посериозни од тебе. Можда е до тоа шо прајш работи неадекватни за твојата возраст. Колку години имаш?
Најголем проблем ми е тоа што не сум сериозен НИКОГАШ, а кога правам муабет со женско, терам на дудлање. Нив им е интересно, ама дали сум нормален?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Најголем проблем ми е тоа што не сум сериозен НИКОГАШ, а кога правам муабет со женско, терам на дудлање. Нив им е интересно, ама дали сум нормален?
Да погодам и кога си сериозен мислат дека се заебаваш?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Абе сега не мавај сеир. Оваа тема е за помош, нели така?
Е знаев дека нешто вакво ќе се случи. Гледаш јас моментално бев сериозен а ти мислеше дека се зезам. И мене ми се случува ова.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ок, фала БОЖИНО што се обиде да ми помогнеш, ама не сакам да бидам исмејуван. Сакам да бидам нормален и јас. :nenene:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Најголем проблем ми е тоа што не сум сериозен НИКОГАШ, а кога правам муабет со женско, терам на дудлање. Нив им е интересно, ама дали сум нормален?

Знам како е тоа нешто :)

Нема гајле ќе ти помини само период е кулирај, со тек на време како што ќе созреваш ќе го снема тоа , после дури можно е и да ти недостига. :helou:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Јас имам сериозен проблем. Мислам дека е душевна состојба. Имено никогаш не сум сериозен, се чувствувам како ретардиран некогаш, озбилно. Дали сум нормален?:toe:



Едит:

И голем женкар, а мал сум. Порано не бев таков. Откако се зачленив на форумот сум таков. Дали тоа влијае на мене?
Прво тоа не ти е воопшто сериозен проблем. Можеби си влегол во касен пубертет ама не се секирај, ќе помине тоа. Ама запамти дека секогаш мораш да имаш контрола врз себе. Не може кога некој ќе ти побара помош, ти да се однесуваш несериозно кон тоа зашто може да загубиш другар/другарка. А тоа дека се чуствуваш ко ретардиран мене ми звучи глупо. Не се секирај, не си ретардиран :) Значи треба самиот да знаеш кога треба да се зафркаваш а кога треба да се однесуваш сталожено/смирено во друштво т.е околина.

Околу вториот проблем. Не го ни сметам ко проблем тоа. :) Може и добра работа е што си се зачленил на форумот зш гледаш си се опуштил малце во социјализација, стекнуваш искуство, другарки, дудлаш со други зборови ја развиваш својата способност за комуникација.

Пис :smir:

ЕДИТ: Се заебавал Зиро ама нека остане мојот пост за некој шо има проблем ваков мада чисто сумљам :):)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе се заебавал не се заебавал има стварно луѓе со такви проблеми :Ѕ Мене ми се дешава ке почнам да јадам гомна на некој да реметам некој и неможам да прекинам и се смеам ко будала и сите ме глеаат чудно... и на школо ми се дешава бе ке реметам професори и неможам да прекинам и оп кај педагогот или директорот... Ептен сум опуштен и кажуем баш секоаш шо мислам и тоа проблеми ми носи :/ Дури и мајка ми ми вика “абе ти не си нормален“...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom