(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Breaking Bad - единствено што е лошо со серијата се нејзините фанови. Се плашам фрижидер да отворам да не ми скокне некој и од таму: знаеш дека ББ е најдобра серија евер? Како Јеховини сведоци се кога ти тропаат на врата за да зборувате за Исус. :pos:
1. Без размислување, Breaking Bad, една од најдобрите серии на сите времиња, но убаво рече Ио, со фан база која дефинитивно прави да не ја сакам ко што ја сакав и да мислам дека не ми се допаднала толку многу колку што навистина ми се допадна. Deep Space Nine, искрено, не се сеќавам дали сум ја гледал, се ми е измешано со Star Trek универзумот. А и не сум некој така голем фан, па и било која друга Star Trek серија да беше, гласот ќе одеше за BB.
Јас ги хејтав фановите на серијава before it was cool :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Breaking Bad - единствено што е лошо со серијата се нејзините фанови. Се плашам фрижидер да отворам да не ми скокне некој и од таму: знаеш дека ББ е најдобра серија евер? Како Јеховини сведоци се кога ти тропаат на врата за да зборувате за Исус. :pos:
Малку оф, ама морав ова.
Како некој што гледа веќе завршени серии и напоредно чита мислења во темата за серијата која ја гледам, ќе ти кажам дека по напорни фанови од фановите на LOST нема. Уште кога не ми беше гледана ЛОСТ читам во темата за некоја рандом серија, ЛОСТ ова, ЛОСТ она, крајот на ЛОСТ бла бла.. почнувам друга серија, ја читам темата, пак иста приказна. Досадни како вошки, е толку.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Малку оф, ама морав ова.
Како некој што гледа веќе завршени серии и напоредно чита мислења во темата за серијата која ја гледам, ќе ти кажам дека по напорни фанови од фановите на LOST нема. Уште кога не ми беше гледана ЛОСТ читам во темата за некоја рандом серија, ЛОСТ ова, ЛОСТ она, крајот на ЛОСТ бла бла.. почнувам друга серија, ја читам темата, пак иста приказна. Досадни како вошки, е толку.
Ти ги гледаш како напорни, јас ги гледам како луѓе со пасија.
Самиот J. J. Abrams многу пати јасно има кажано колку бил вчудоневиден и пријатно изненаден кога читал на Reddit и на интернет што се пишувале фановите. Нивните теории и идеи... ако не се лажам мислам дека некои ги има и искористено.
LOST кога се појави немаше некој да не ја сака. Сите збореа за неа, имаше се што треба да има. Добра глума, одлично сценарио, поврзување со ликовите, врвна мистерија...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.713
Поени од реакции
33.356
секоја популарна серија има секта зад неа, лост, бб, гот, сеа на ред е каса де папел. Ги мирисам полека како се групираат
Ама La Casa de Papel има поголема хејт база од фан база. Почнаа да бараат влакна во јајце, па читам ја споредуваат со Касандра и Млади бунтовници.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.596
Поени од реакции
38.744
Ама La Casa de Papel има поголема хејт база од фан база. Почнаа да бараат влакна во јајце, па читам ја споредуваат со Касандра и Млади бунтовници.
тоа е више лав хејт рилејшншип
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Ама La Casa de Papel има поголема хејт база од фан база. Почнаа да бараат влакна во јајце, па читам ја споредуваат со Касандра и Млади бунтовници.
На форумов можда, но тоа и не чуди, секогаш овде има обратни мислења од глобалата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.713
Поени од реакции
33.356
Една четвртина од дуелите веќе поминавме. Брзо некако?

Ова е резултатот од вчерашните дуели:

BREAKING BAD - Star Trek: Deep Space Nine 31:2 (МАСАКР!)
WESTWORLD - The Handmaid's Tale 20:4

Или по гласачи:



Breaking Bad и Westworld продолжуваат понатаму.
______________________________________________
ДУЕЛ БР. 9
HOUSE M.D.
Fox, 2004-2012
HOUSE MD.jpg

vs.
ANNE WITH AN E
Netflix, 2017-2019
ANNE WITH AN E.jpg

ДУЕЛ БР. 10
PEAKY BLINDERS
BBC, 2013-???
PEAKY BLINDERS.jpg

vs.
THE MAN IN THE HIGH CASTLE
Prime Video, 2015-2019
THE MAN IN THE HIGH CASTLE.jpg

Стандардно време за гласање - до утре до 21:00.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
House M.D и Peaky Blinders - Нажалост ги немам гледано другите 2 серии па така да лесно гласање. И да ги имам гледано од првиот дуел гласот би бил за Хаус, а од другиот дуел незнам имам добри мислења слушнато за THE MAN IN THE HIGH CASTLE, но бидејќи ја немам гледано гласот е тој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom