(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
110 бе нуб.
Постои мала шанса да е комплицирано, ако нема unique values во Sheets :D
o_O
Не знаев дека има толку членови на Кајганава, прво. :D

За unique values не ми текна зашто не ги зачувував гласачите, само бројот на гласови. :(
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако не се случат некои непредвидени работи (не дај боже) дефинитивно ми се у план да изгледам три многу фалени серии што се пласираа во топ 10- Dark, SFU и секако The Wire.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Како и што очекувавме, победник во овој избор, и најдобра серија на сите времиња според членовите на Кајгана форум е BREAKING BAD.

BREAKING BAD - Lost 42:26
4 8 15 16 23 i kolku glasovi dobi u finale?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Од топ 10 кајгана серии речиси од сите имам гледано по нешто. Но не сѐ.

Сопранови ја почнав пред година две, изгледав 5-6 епизоди ми се сјеба лаптопот и не ја продолжив подоцна.
Лост ја гледав на А1 тогаш до 3та сезона некаде мислам, но не ја догледав, немам појма зошто. И се мислев на неколку пати да и седнам и секогаш избирам друга серија за гледање, што ради бројот на епизоди што ради критиките кои ги имам читано за последните сезони. Но ќе биде. За скоро.
Дарк ја гледам моментално 2ра сезона сум, прејака серија.
Другите 7 ми се изгледани целосно, некои и 2 пати.

Предизвик дефинитивно ќе ми биде да ги изгледам овие 2(3) серии годинава, да го комплетирам топ 10. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Или ако сакате подобар визуелен приказ на тоа како финалистите стигнаа до финалето и како другите серии стигнаа до таму кај што стигнаа, еве:

Прегледај го приврзокот 252292
Прегледај го приврзокот 252293

Инаку, не знам колку различни членови гласаа, тоа би било комплицирано да го пресметам, но сигурно се повеќе од 70. Ви благодарам на сите за вкупно 1992-та гласа кои ги дадовте за сите овие серии, во сите овие дуели!

Ако некому му треба и дополнително објаснување за било што, по ова, стојам на располагање!
Мора да најдеме начин последнава слика да дојде до некој од Вимблдон, па да те ангажираат да им ги организираш турнирите. :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Очекувано за ВВ. Уште од прва рунда се виде дека е прв фаворит. Нормално сакав Lost да победи ама тоа е... Како фан на Аргентина во фудбал навикнат сум да губам финалиња. :P Сепак ќеф ми е што ја победи GOT во полуфинале.

Злате, големо браво за тебе и за сите што ти помагаа. Одлична работа беше ова, една од најзабавните активности откога сум на форумот. Едвај чекам да почне турнирот на ситкоми. :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Се чека сега Злате да пише "Ви благодариме за мислењето, на седница на Кајгана ќе решиме што ќе правиме и ќе изгласаме кој е вистинскиот победник"
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Band of Brothers била на 33то место со само 18.5 поени, од кои најмногу 7 дадени од мене, а Breaking Bad со 300 поени... :tapp:

Криминално потценета серија на форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom