(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
@Chiksy^
Имаш потценети/преценети филмови и серии секаде по ИМДБ. Lost е многу потценета во однос на тоа како се оценуваат серии, но е многу пореално оценета во однос на други серии, а тоа зависи директно од групата која гласа и времето/околностите. Lost е во избор на топ серии секаде. Ти базираш мислења врз ИМДБ и ти изгледа дека овде на форумов сме ја измислиле Lost, иначе никој нема слушнато за серијата :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Член од 2010та, 5 поста во 2010/11 и 6тиот после 10 години да гласа за Breaking Bad...

Абе и со дупли јузери ли почнавте да гласате?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.647
Почнаа да лобираат БрејкингБед-овци во други теми по други членови. Лост-овци, вие?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Почнаа да лобираат БрејкингБед-овци во други теми по други членови. Лост-овци, вие?
Во други теми е во ред, ама гледам и со тајм-травел почнале :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Ама дефинитивно не заслужува ЛОСТ да изгуби со двоцифрена разлика,

Мојот глас оди за "Изгубени"

Честито победа за "Патот кон дното", заслужено (y) (y) (y)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пред се многу мерак ми се направи што се судрија две достојни серии за финале,бидејќи и двете се брилијантни,зачудувачки,шокантни,забавни,многу добро напишани и никогаш нема да бидат заборавени од тие што ги гледале.
Кога веќе треба да гласам ќе гласам како среќен човек што нема да летаат змејови во финалево и тоа за Breaking Bad. :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Змејови не летаат во финалево затоа што @Zlatikevichius во манир на Пјер-Луиџи Колина му поништи гол на јувенташот во 97 минута :pos:
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
@Chiksy^
Имаш потценети/преценети филмови и серии секаде по ИМДБ. Lost е многу потценета во однос на тоа како се оценуваат серии, но е многу пореално оценета во однос на други серии, а тоа зависи директно од групата која гласа и времето/околностите. Lost е во избор на топ серии секаде. Ти базираш мислења врз ИМДБ и ти изгледа дека овде на форумов сме ја измислиле Lost, иначе никој нема слушнато за серијата :)
Мислам и самиот жанр на Лост, не бил популарен никогаш кај генералната популација. А тука на форумот, може сме собрани поише Лост тип на луѓе :D
Брејкинг бед е серија за секаков тип на човек реално. Знам луѓе што им е омилена серија, а ја гаселе wire po 2 епизоди.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.647

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Изгледа дека падна и рекордот во вкупен број гласови во еден дуел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom