Кајгана Парламент

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А оп стоп, Бадентер ќе има овде?
Барем ние што сме ние независни пратеници или пак мали партии да изиграваме рамковни и без наш „амин“ да не може ништо да помине :D
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Епа чим не ми успеа партијата МКПД, тогаш поднесувам кандидатура за независен пратеник во Кајганџиското собрание!

Очекувам поддршка од @shutrak @faraon @Идиот на Социјализмот @Јефто @Anco @Miss.Independent @maja-maja @Erich Zann @Смрт за зони и пајак воз. и сите останати кои би сакале да ми дадат поддршка:)
1+ glas... i ne ne zaboravaj posle,zakrpi nekoja dupka i vo nase maalo.
ova za SABANITE
 
Последно уредено:
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
После четвртото вино може и повеќе химни :)
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.286
Од надворешни извори дознаваме дека се спрема и видео спот за промотивната кампања на Шабаните.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
@Bateman не лајкнувај бе, поднеси кандидатура :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Eeee ova znaci strav od bombite na Zaev i Chaus?uaaaaaa
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Продолжуваме со кандидатурите за пратеници од МНПО.По Незапирливи, кој ја покажа нашата воља ,тука е Коњаникот Сабја кој е втор.Го избравме како втор бидејќи Македонија ја гледаме по славниот Букефал, која немаа содветен коњаник да ја води.Затоа сме ние тука , да ја водиме Македонија кон светла иднина.Сабјата е симбол а оружјето со кое ќе ги сечеме главите на непријателите на Македонија.
Како трет кандидат сум јас, мојата маленкост.Ултрас е човек кој не се покорува, и оди до крај за своите идеали, исто како нас.
Ги повикувам и @Ska Maniac , @Беркут @Комшија Ти @Ligar @Ѓорче 1932 @Кригла1988 @ZelenoBel @ALoTt @Creating. @Комита Ултрас @Crazy1312 @dusko dolgousko @mickey mouse и останатите радикални-десничари кои ве заборавив, да се кандидирате и да гласате, да влеземе со повеќе претеници во овој парламент.Прво Кајгана парламент, после оној држаниот не чека.
Татковината на прво место
МНПО
Здравје,спорт,НАЦИОНАЛИЗАМ !!

Ако дојдеме на власт,ќе ја укинеме шабанаријата,ќе трешти народна патриотска музика од Александар Сариевски и Васка Илиева,ќе се пропагира наголемо за здравиот живот на младината,бидејќи таа е иднината на државата (ок,едно чоканче ракииче и чаша вино за ручек е дозволено) :D

Има да направиме цакум пакум од држава,ќе го кренеме животниот стандард на народот,ќе ја кренеме националната свест на народот,ќе пропагираме “НЕ ЗА ЕУ,НЕ ЗА НАТО“ и таквите слични непотребни работи кои на една држава и носат само лоши работи.

Татковината пред се :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Доказ дека рапот иде у пакет со шабанизмот,отварам кампања за собирање на сите рапери, а у душа шабани.Дојдите во ПШИ, секако како единка сте нула.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.674
Поени од реакции
23.728
Здравје,спорт,НАЦИОНАЛИЗАМ !!

Ако дојдеме на власт,ќе ја укинеме шабанаријата,ќе трешти народна патриотска музика од Александар Сариевски и Васка Илиева,ќе се пропагира наголемо за здравиот живот на младината,бидејќи таа е иднината на државата (ок,едно чоканче ракииче и чаша вино за ручек е дозволено) :D

Има да направиме цакум пакум од држава,ќе го кренеме животниот стандард на народот,ќе ја кренеме националната свест на народот,ќе пропагираме “НЕ ЗА ЕУ,НЕ ЗА НАТО“ и таквите слични непотребни работи кои на една држава и носат само лоши работи.

Татковината пред се :D
Да те дополнам и литро пиво на ден. Мора природен Б витамин да конзумира народот наместо хемиски отрови на фармацевската мафија.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Sto e ova be EDNOPARTISKI SISTEM.!.

PShI MRSh
Ovie 100% na izborive praat dubari treba da gi proverime toa telefonite!

Ja se zaclenuem u PNN!

Gi povikuvam site kul luge, natprosecno i potprosecno inteligentni, kako i site sto ne znaat tekstovi na srpski pesni duri ni kkoga ke se zdrvat u kafana, DA SE ZACLENAT VO PNN
Ne dozvoluvajte Vmro t.e. PShI da pravat sto sakaat!

@Andrew, zaso ne mi raboti tagoyt i daj da se kandidiram, pratenik da budem bre
 

Kajgana Shop

На врв Bottom