Кајгана Парламент

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Прв предлог во собранието.

Јас, лидерот на ПШИ, во име на поголема стабилност на нашата држава, предлагам да ја укинеме републиката и да се трансформираме во монархија од апсолутен тип, чиј крал ќе бидам лично јас. Историјата ни има покажано дека граѓаните се позаштитени во монархии, бидејќи истите не дозволуваат демографски катастрофи, оргомна количина на корупција, бирократии и слично.

Стави лајк... за монархиска иднина!
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Прв предлог во собранието.

Јас, лидерот на ПШИ, во име на поголема стабилност на нашата држава, предлагам да ја укинеме републиката и да се трансформираме во монархија од апсолутен тип, чиј крал ќе бидам лично јас. Историјата ни има покажано дека граѓаните се позаштитени во монархии, бидејќи истите не дозволуваат демографски катастрофи, оргомна количина на корупција, бирократии и слично.

Стави лајк... за монархиска иднина!
Не прифаќам!
Барам да се исполнат моите 10на предлози!!!1
 
Член од
23 април 2013
Мислења
278
Поени од реакции
260

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Барам да се самораспушти сеуште неконституираниот Парламент, сите пратеници од сите политички партии и ние независните пратеници да си поднесеме оставки, лидерите на партиите да си поднесат задолжително оставки независно од се`, а кон Претседателот кој ги ораганизира изборите, задолжен и за основањето на Собранието, да се поднесат кривични и прекршочни пријави по повеќе основи!!!11 :anco:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
@Идиот на Социјализмот ти како основач на Кајгана парламентот треба да го изорганизираш истиот. Вака не се чува работното место:D
Бараме да се поведе кривична и прекршочна постапка, заради несовесно вршење на функцијата, заради нередовност на работното место, заради ...!!!!
Пред Влада на протести!!!!1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom