Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Знаев дека свадбата на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон е премногу клише... кај можат они со Каролинчето :))))))
Нема што да се споредува. Свадбата на Каролина е настан за Македонија.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
фала богу се омажи девојчево. јас се се грижев убаво, умно девојче, а уште немажено. а годините и врват.
имало господ се омажи и каролинчето.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Браво за постовите, скролерот ми знае :)
Туку имаш утка кај аеродромите, свадбата беше на Стенковец.
...апсолутно си во право, пак грешка во инфо порталите на Нет, се јавив и ми беше потврдено шо се вели од прва рака дека беше во Стенковец, а не во Петровец како што пишуваат порталите ! (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
...апсолутно си во право, пак грешка во инфо порталите на Нет, се јавив и ми беше потврдено шо се вели од прва рака дека беше во Стенковец, а не во Петровец како што пишуваат порталите ! (y)
Не сакам да мрчам, ама во еден од претходните постови имаш пишано дека облечена во зелениот фустан си била на свадба (бар јас така разбрав, Извини ако грешам):D



надвор од Скопје во близина на Општината Петровец ( п.с. јас сум во зелениот фустан:D )
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Со мажачкава сите песни од Македонско Девојче 1 & 2 и изгубија на тежина...
Во 90% од нив се пее за стари нереализирани моми :)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Нова песна од Каролина на српски јазик - „Феникс„
Некоја соработка во Црна Гора.

 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Нема што да се споредува. Свадбата на Каролина е настан за Македонија.
Јас не спиев два дена пред, и уште два дена после свадбата на Каролина.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Нема што да се споредува. Свадбата на Каролина е настан за Македонија.
Ма каков настан! Ниту една македонска песна нема на снимките. Каква е таа македонска свадба без тапани и без песната татко и ја дава, село не ја дава?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За кого гласаше Каролина во неделата?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Престанете веќе со ова Принцеза, Кралица, Ѕвезда.. или како за Тоше што се пишува нашиот ангел.

Толку ми е безвезе тоа. Нормални луѓе се и они само што се родиле со убав глас, талент за пеење, се познати на балканов.
 
P

PewDiePie

Гостин
СПЕКТАКУЛАРНО ВРАЌАЊЕ НА ПРИНЦЕЗАТА

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:


Од кај се врати принцезава ?

Сеа цел албум ќе и биде со класични песни за заљубени и среќни жени?Едно време имаше албум со феминацистични песни сеа си најде маж и ајде се е супер...... А и што и се брза толку за нов албум,пред некои 2 години излезе Две Лири(Македонско Девојче),тој стил тие песни можат да ги пејат сите,чист мелос македонски.........како камелеон е ми се чини каролинчето,се мењаат времињата се мења и она,на кај ќе дувне ветерот на таму. Тиња.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мене ми е освежување песнава за нашава музичка сцена, но не ми е блиску до некој голем хит. Треба да се врати Каролина на песните како ,,Ова срце знае" или нека се држи до песните како од албумот Македонско девојче.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086

Kajgana Shop

На врв Bottom