Каролина Гочева

Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.623
Поени од реакции
238
Кое е вашето мислење за Каролина? Која ви е омилена/неомилена песна од неа? Мене Каролина ми е најдобра пејачка од нашава естрада, и речиси сите нејзини песни ми се допаѓаат!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.400
Омилена песна од Каролина ми е Само уште еден ден,а ми се свиѓа и Само за Тебе...
Има песнички кои ми се свиѓаат.
Има добар глас,само би и забележала на здрвеноста.:smir:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
Продаена душа. Ја нејќам ич. Ууу колку е гадна. Тука од Битола, никој не ја признава како Битолчанка мамата нејзина.
А иначе и јас ја сакам Само уште еден ден, а Каролина како појава, како личност и како глас не.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.306
“И ќе биде се во ред“... бидејќи текстот е на Џамбазов. А Каролина не е мој тип на девојка, тотално сум индиферентен кон неа...
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.565
Поени од реакции
32.342
Продаена душа. Ја нејќам ич. Ууу колку е гадна. Тука од Битола, никој не ја признава како Битолчанка мамата нејзина.
А иначе и јас ја сакам Само уште еден ден, а Каролина како појава, како личност и како глас не.
Зошто?

Искрено неможам да ја смислам :)
Зошто?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Без некој посебен повод, премногу ми е арогантна, а и песните и се глупи. Можда од кога се задружија со Цаци Паковска тоа :pos:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ми стана одвратна и како ичност не можам да ја поднесам, а песните и ги бендисувам („Ќе биде се во ред“ , „Сакај ме“ , „Штом сакаш“ ... ).:)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.652
Поени од реакции
1.962
Не ја слушам редовно, туку само ако ми налета на ТВ. Песните не ми се по вкус, премногу разводнети и шаблонски, не допираат до душа. И покрај толку многу испеани песни, и да се потрудам, не би можела да се сетам на некој нејзин рефрен, онака, да ми влезе во уво и таму да остане. И Тоше на пример не го слушав редовно, ама можам од одма да испеам барем 8-9 различни рефрени.

Има слух, ама нема боја на глас. Башка тоа и пее на нос. Кај неа недостасува и моќност на гласот со која би можела да ја задрма сцената и да удри директно во срце.

Околу изгледот, тело има одлично, ама на лик не ме бендисува, премногу мали црти за такво крупно лице. Има ситни очи, тенки усни, само носето и е убаво. Нема убава насмевка. Кај неа има некоја индиферентна убавина, не предизвикува никакви емоции, не можеш да ја осетиш, јас лично ја доживувам како една права линија. Инаку, стилот во поголем дел и' е ОК, освен во ретки случаи на тотално промашување.

Како личност не можам ништо да кажам, бидејќи не ја познавам. Од она што сум ја гледала на интервјуа, ми оддава впечаток на затворен и дистанциран човек, а таква е и на сцена. И после толку години искуство, сеуште нема кај неа топлина преку која би се поврзала со публиката, не зрачи со енергија, нема аура околу неа, едноставно е премногу рамнодушна.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мене ми се свиѓа, сега арогантна ова она а кој не е денес? Зборам дека 90 посто од естрадата се такви. Мене ми се свиѓа, само некогаш Цаци ќе и ја утне облеката ама ај се признава. Песните и ги сакам и ги слушам, последниве посебно за разлика од оние со кои се проби, тие ми с излитени. Ружо ружице - песната многу ја сакам и ред други , паа после Слатка горчина и други некои на српски.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
60
Супер е Каролина...
Има глас, стас, и супер се облекува...
А за карактерот, тоа си е нејзина приватна работа која не треба да не интересира...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Незнам...јас неможам да ја сварав :toe: во принцип не сакам такви луѓе,како Скандинавец ми е без емоции...песните со исклучок на 2-3 тапа ми се
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не дека не е добра ама е далеку од харизматична пејачка. Толку време на естрадава помина ама луѓево некако не ја прифаќаат. Глас има, не можам да одречам, ама не е ништо специјално и спектакуларно на нејзин настап.

Тело има супер, како појава можам да ја поднесам..ама кога ќе почне да зборува, па да се занесува не можам да ја смислам. За стилот не можам да коментирам супер изгледа..е сега има и исклучоци ама па секој има лош ден:)

Песните и се добри, просечно онака. Добар албум и е "Во заборав" и сите песни без некој посебен исклучок ми се свиѓаат..Први март, Ружа ружица, Во заборав..
Лоша песна.. Двете со кои ја испративме на Евровизија. Ужасно лоши за мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom