Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Албумот е благо кажано, совршен. Компактна целина која на концертите се доловува уште помоќно и поуникатно. Секоја чест на Каролина и целиот тим кој работел на овој проект. Уште еднаш добивме добитна комбинација.
Сите песни се добри, мене искрено омилена Ти не дојде, иако мислам дека баладата од Весна Бејби ќе се форсира најмногу.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.663
Поени од реакции
5.570
Песнава премногу ме потсетува на стилпт кој го пее Каролина.


Неколку пати МРТ кога ја пуштале сум помислувал од Каролина ли е или некој друг. Тоа да ти било песна на фолк групата Соната.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Мега ѕвездата го прославува роденденот на Менхетен :ojeaa::ojeaa::ojeaa:

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
1 мај (среда) во 20.15 часот на првиот канал на Македонската телевизија ќе се емитува премиерно најновиот концерт кој најблескавата македонска ѕвезда Каролина го одржа во Македонска Филхармонија заедно со многубројниот оркестар.Пред два месеци, дивата одржа повторно маратон на концерти, но овојпат отпеа песни во сосема поинакви аранжмани и со поддршка на музичките инструменти на оркестарот.Сите што успеаа да се дел од концертните задоволства може да потврдат дека повторно се работи за врвни музички перформанси какви што само Каролина може да направи. Интересно е што покрај веќе обнародените песни од последните три етно поп албуми, на овие концерти беа изведени нејзини постари поп песни кои сега звучеа спектакуларно во една поинаква интерпретација.Вечерва веднаш по централниот Дневник бидете со Прва и релаксирајте се со прекрасна музика, пред почетокот на работните денови од утре. Каролина, Македонска Филхармонија и Македонската телевизија со празничен подарок за сите сладокусци.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
И ЊУЈОРК ЗАНЕМЕ ПРЕД НЕЈЗИНИОТ ГЛАСНајголемиот македонски бисер – музичката икона Каролина со нова видео снимка од Њујорк. По маестрално отпеаната “Празно е без оваа љубов”, повторно пијано верзија во друштво на Дуке Бојаџиев, но овојпат ја слушаме емотивната народна песна “Со маки сум се родила”.Спонтаната изведба на песната на Каролина, Дуке и Исмаил Лумановски се случила во омилената музичка продавница на ѕвездата во Њујорк – Klavierhaus NYC. Во моментов, Каролина е на одмор во Мексико заедно со нејзиниот сопруг, а вие, почитувани фанови, во продолжение погледнете го перформансот кој е за чиста десетка :

https://www.facebook.com/dukebmusic/videos/179579686266048/?t=2
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
194
Некој да не го има снимено концертов од февруари? Го даваа минатиот викенд на МТВ, а гледам и на 1ви мај исто така го имало. На јутуб само тој од 2018 го најдов, плус две песни од последниот.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
813
Поени од реакции
429
Моето мислење за Каролина е да речам солидна пејачка ,ама неможам да ја слушам некако ладно ми делува шо би рекле на звезде гранда не покажува многу емоција. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.241
Поени од реакции
16.437
Моето мислење за Каролина е да речам солидна пејачка ,ама неможам да ја слушам некако ладно ми делува шо би рекле на звезде гранда не покажува многу емоција. :)
... ами такви се сите битолски чупи! :D
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.663
Поени од реакции
5.570
Некој да не го има снимено концертов од февруари? Го даваа минатиот викенд на МТВ, а гледам и на 1ви мај исто така го имало. На јутуб само тој од 2018 го најдов, плус две песни од последниот.
На Јутјуб има само ова
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Каролина Гочева префинета ѕвезда со накит Rebecca на музичкиот настан A1 World of Music во Скопје

Каролина Гочева заедно со Македонската филхармонија ја распеа публиката на музичкиот настан A1 World of Music, организиран по повод ребрендирањето на телекомуникациската компанија оне.Вип.

„Македонското девојче“ безгрешно ги пееше своите понови хитови, а и ги потсети обожавателите на своето музичко минато со „За нас“.

39-годишната пејачка за стајлингот повторно ѝ се довери на долгогодишната стилистка Цаци Паковска. Широките црни панталони и светлата кошула беа надополнети со впечатлив колан и блескав накит од колекцијата „Skyline“ од италијанскиот бренд Rebecca, кој има продажен салон во ТЦ Рамстор во Скопје.

1569144216953.png
1569144261867.png


извор
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Каролина во Ресен прави уште една есенска фотосесија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom