Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Друже, најдругарски те молам, ама нај нај нај нај...направи што е во твојата моќ и пренеси ја пораката дека барем од еден член на Кајгана форумот имаат страшна замерка одговорните за изборот на коментатор... Можеби дечкото е сипматичен, или препаметен, или одличен на хартија, не го знам - ама ФУДБАЛ НЕ ЗНАЕ ДА КОМЕНТИРА! :smir:

Јбг, ќе се најде некој кој знае, нели?

Сериозно. Молам за ова :)

Visca el Barca (за инает на душманите :)) )
од 2 членови имаат страшна замерка. Можеби треба да се стави и анкета (т.е. референдум) за да сфатат канал5 дека типот нема везе од коментирање.
Типот можи да му биди само дечко на Боки 13ка а фудбалски коментатор никако.
 
К

кременко

Гостин
од 2 членови имаат страшна замерка. Можеби треба да се стави и анкета (т.е. референдум) за да сфатат канал5 дека типот нема везе од коментирање.
Типот можи да му биди само дечко на Боки 13ка а фудбалски коментатор никако.
а и овој сеа што коментира на 5+ и тој е катастрофа , само за уметничко лизгање е , за фудбал тешко дека некогаш ке го биде , али ајде почетник е , пред некое време факс заврши
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Нека му кажат на овој Џиџи дека Реал игра со Марсеј а не со Лион:toe:
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Bidejki taka se dogovrivme i so administratorot a i mene voopsto ne mi e problem, napraviv eden sublimat na del od prasanjata od forumov kako i od onie na fejsov i imav denes kratok sostanok posle koj mi bese ispraten meil na privatnata adresa od glavniot koordinator na proektot, so zelba (poradi site prasanja koi od Vas mu gi postaviv) da bide objaven odgovorot VO NEGOVO IME, od moj post (bidejki toj nitu bil a nitu sakal da bide korisnik na ovie mediumi... zatoa na meilot kje mu napravam copy-paste i kje vi go prenesam ovde:

„Пошто не сум „корисник“ на вашиов форум, туку само од време на време погледнувам какви се вашите „нормални“ коментари ( и оние другите, за жал ), ќе ве информирам за следново
- Канал 5 ги дава сите расположиви ресурси за реализација на оваа висококвалитетна програма, што значи – сликата на Канал 5 и Канал 5 ПЛУС е СТАКЛО! Сите вие кои имате лош прием, обратете се кај своите кабелски оператори, зашто ионака им плаќате за услугата, нели? Канал 5 купи
IKEGAMI камери кои во светот на техниката се No1 ...далеку, далеку над Sony. Или со други зборови, бујрум кај нас на гости, како што веќе ФИЛЕ и ве покани па да видите со што располагаме...а уште еден адут, зарем мислите дека UEFA ќе ни ја дадеше ЛШ ako бевме според сите европски стандарди?
- Да вчера имаше технички проблем, се вмешаа тонските подносители...причината , нормално ЧОВЕЧКИ фактор, во овој случај повеќе од нив кој уште денес си беа санкционирани...не затоа што нам ни се ќефнало, туку затоа што немаат респект кој овој ПРОЕКТ, а уште повеќе кон ВАС гледачите...кога им даваат плата, ја имам обичај да им кажам...еве ја платата од ГЛЕДАЧИТЕ, некому е јасно некому не, ама тоа е тоа. Инаку , една техничка информација – на Канал 5 се емитуваат т.н. 2 тонски подносители, т.е.
Dual Mono 1 – Македонски коментар и Dual Mono 2 – Албански. Канал 5 ПЛУС е само на Македонски
- Што се однесува до натпреварите, јас се договорам со момците од спортска редакција и ги слушам нивните сугестии...но ги читам форумите и особено оние кој ќе се јават, па на крај, во некои ситуации пресекувам, како што беше случај со смената Милан – Реал...но тоа не значи дека постојано ќе се случува доколку еден од гледачите мисли дека треба да ја дадеме АЗ Алкмар – Стандард Лиеж
- Досегашната работа на Канал 5, а особено студиото и самата програма е оценета како една од најдобрите од Европа, информација која лично ја добив од луѓето од УЕФА...и не дека не може подобро, но работата е што сакам и јас и целата екипа многу и сега, ама изгледа во оваа наша земја се треба полека
- Колку да не се заборави, што имаше досега на МРТВ а што има сега: Тајмер за цело време на натпреварот, Испис на екипите на МАКЕДОНСКИ, ТИКЕР – односно дел од екранот во кој се испишуваат промените на резултатите, СТУДИО од 20 часот, 3 натпревари ( како што беше вчера и како ќе биде денес ), вклучување од плоштад, наградни игри во студио, Столно Фудбалче...мислам дека набројав доста разлики и...од Октомври – Конференција на КАНАЛ 5 плус – т.е. еден „главен“ натпревар и вклучување во останатите натпревари
- Канал 5 си е задоволен од работата на ФИЛЕ и од вашите реакции, нормално знаеме дека може... и ќе биде подобро

-
Што се однесува до вербалниот примитивизам на дел од вашите членови, тука ниту јас ниту некој друг може да делува...мајка природа си е тоа...само треба да ви биде јасно...зошто ние од медиумите имаме таков став спрема вас, за жал во поголем дел негативен...Јасно ми е дека дел од вас не се „занишува“ на нашиот обид да ја слушнеме страната на ГЛЕДАЧОТ, ама ние и понатаму ќе го очекуваме вашиот feedback – нормално , оној конструктивниот




...taka da se nadevam deka ova e ok sto go prenesov pismoto i za ponatamu ako ima nekoi prasanja koi stvarno se nepotrebno do mene adresirani, imate i telefoni i adresi na lugjeto od 5-ka pa ete moze tamu...

a jas sega da si se vratam na moite zadovolstva i povotrnata komunikacija so site onie koi ovde mi pravat zadovolstvo i stvarno koj mi e kjeif i da razmenuvam informaciii i da citam predlozi.... golem poooz :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Bidejki taka se dogovrivme i so administratorot a i mene voopsto ne mi e problem, napraviv eden sublimat na del od prasanjata od forumov kako i od onie na fejsov i imav denes kratok sostanok posle koj mi bese ispraten meil na privatnata adresa od glavniot koordinator na proektot, so zelba (poradi site prasanja koi od Vas mu gi postaviv) da bide objaven odgovorot VO NEGOVO IME, od moj post (bidejki toj nitu bil a nitu sakal da bide korisnik na ovie mediumi... zatoa na meilot kje mu napravam copy-paste i kje vi go prenesam ovde:

„Пошто не сум „корисник“ на вашиов форум, туку само од време на време погледнувам какви се вашите „нормални“ коментари ( и оние другите, за жал ), ќе ве информирам за следново
- Канал 5 ги дава сите расположиви ресурси за реализација на оваа висококвалитетна програма, што значи – сликата на Канал 5 и Канал 5 ПЛУС е СТАКЛО! Сите вие кои имате лош прием, обратете се кај своите кабелски оператори, зашто ионака им плаќате за услугата, нели? Канал 5 купи
IKEGAMI камери кои во светот на техниката се No1 ...далеку, далеку над Sony. Или со други зборови, бујрум кај нас на гости, како што веќе ФИЛЕ и ве покани па да видите со што располагаме...а уште еден адут, зарем мислите дека UEFA ќе ни ја дадеше ЛШ ako бевме според сите европски стандарди?
- Да вчера имаше технички проблем, се вмешаа тонските подносители...причината , нормално ЧОВЕЧКИ фактор, во овој случај повеќе од нив кој уште денес си беа санкционирани...не затоа што нам ни се ќефнало, туку затоа што немаат респект кој овој ПРОЕКТ, а уште повеќе кон ВАС гледачите...кога им даваат плата, ја имам обичај да им кажам...еве ја платата од ГЛЕДАЧИТЕ, некому е јасно некому не, ама тоа е тоа. Инаку , една техничка информација – на Канал 5 се емитуваат т.н. 2 тонски подносители, т.е.
Dual Mono 1 – Македонски коментар и Dual Mono 2 – Албански. Канал 5 ПЛУС е само на Македонски
- Што се однесува до натпреварите, јас се договорам со момците од спортска редакција и ги слушам нивните сугестии...но ги читам форумите и особено оние кој ќе се јават, па на крај, во некои ситуации пресекувам, како што беше случај со смената Милан – Реал...но тоа не значи дека постојано ќе се случува доколку еден од гледачите мисли дека треба да ја дадеме АЗ Алкмар – Стандард Лиеж
- Досегашната работа на Канал 5, а особено студиото и самата програма е оценета како една од најдобрите од Европа, информација која лично ја добив од луѓето од УЕФА...и не дека не може подобро, но работата е што сакам и јас и целата екипа многу и сега, ама изгледа во оваа наша земја се треба полека
- Колку да не се заборави, што имаше досега на МРТВ а што има сега: Тајмер за цело време на натпреварот, Испис на екипите на МАКЕДОНСКИ, ТИКЕР – односно дел од екранот во кој се испишуваат промените на резултатите, СТУДИО од 20 часот, 3 натпревари ( како што беше вчера и како ќе биде денес ), вклучување од плоштад, наградни игри во студио, Столно Фудбалче...мислам дека набројав доста разлики и...од Октомври – Конференција на КАНАЛ 5 плус – т.е. еден „главен“ натпревар и вклучување во останатите натпревари
- Канал 5 си е задоволен од работата на ФИЛЕ и од вашите реакции, нормално знаеме дека може... и ќе биде подобро

-
Што се однесува до вербалниот примитивизам на дел од вашите членови, тука ниту јас ниту некој друг може да делува...мајка природа си е тоа...само треба да ви биде јасно...зошто ние од медиумите имаме таков став спрема вас, за жал во поголем дел негативен...Јасно ми е дека дел од вас не се „занишува“ на нашиот обид да ја слушнеме страната на ГЛЕДАЧОТ, ама ние и понатаму ќе го очекуваме вашиот feedback – нормално , оној конструктивниот




...taka da se nadevam deka ova e ok sto go prenesov pismoto i za ponatamu ako ima nekoi prasanja koi stvarno se nepotrebno do mene adresirani, imate i telefoni i adresi na lugjeto od 5-ka pa ete moze tamu...

a jas sega da si se vratam na moite zadovolstva i povotrnata komunikacija so site onie koi ovde mi pravat zadovolstvo i stvarno koj mi e kjeif i da razmenuvam informaciii i da citam predlozi.... golem poooz :)

Одличен одговор Филе!

Него батали веке, нема потреба за такви работи да се замарате!

Туку ја имам еден предлог, а верувам дека СИТЕ ке ме подржат!!


ГО САКАМЕ ГОРАН ПАНДЕВ ВО ЕМИСИЈА!!!:vozbud::vozbud::vozbud:


Ке може да ни кажеш колку е ова изводливо, и доколку е кога ке се случи, за да :drk: малку пред малите екрани!
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
UPDATE NA PRETHODNIOT ODGOVOR OD GLAVNIOT KOORDINATOR... KOJ BESE PRISTIGNAT POSLE SINOKJESNATA EMISIJA... I MILSLAM DEKA TUKA E I KRAJOT ...NA OVA :)))

„Уште една работа која испуштив да ја кажам
- Канал 5 има вработени новинари во Спортската Редакција, кои си ја знаат својата работа и кои имаат афинитет ( читај – поголем талент ) за еден спорт повеќе од другиот. Не заборавајте дека ова е само почеток на еден 3 годишен проект и ние ќе се усовршуваме и во тоа поле
- Оние кои мислеа и ме прозиваа зошто Реал а не Баерн на Канал 5...ваљда имаат малку од малку самокритичност и можат да направат разлика кој натпревар беше подобар...Баерн беше жива утка-ТАПА... што пак не значи дека ние од Канал 5 бевме кај „Клеопатра“ за да ни каже која натпревар е вистински избор за Канал 5 а кој за 5 Плус
- Инаку се прифати предлогот за најава на натпреварите од наредното коло како и моменталните табели по групи, и од наредното, трето коло, тоа ќе се етаблира


Поздрав,
Иван С. Мирчевски “
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Филе гледам вчера имаш отворено лига во Fantasy Chapmions League. Лигата е хед ту хед или обична? И ако сакаш кодот да го пратиш по пп или овде да го ставиш да се зачлениме =))))):helou:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Добро бе мајка му стара шо коментатор е овој на 5+ Лацио што го коментира!?
Запек ли има што р’жи толку на секој збор...дај или нека му даат лаксатив, или нека стаат некој поасален.
КАТАСТРОФА!
 
К

кременко

Гостин
и јас тоа коа го видов , си викам и тој кога дојди да биди координатор се си е*а мајката :toe:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.795
Поени од реакции
6.784
Се се ама за едно сум им многу благодарен на Канал 5!!!
ТАЈМЕРОТ за време на целиот натпревар!!!!!!!!!!!!!! ШУЌУР имало Господ. Оние од МТВ ко да не знаеја дека во еден натпревар (посебно фудбал) битно е и времето.
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Се се ама за едно сум им многу благодарен на Канал 5!!!
ТАЈМЕРОТ за време на целиот натпревар!!!!!!!!!!!!!! ШУЌУР имало Господ. Оние од МТВ ко да не знаеја дека во еден натпревар (посебно фудбал) битно е и времето.
Се согласувам со тебе на мтв ко играа Челзи-Ливерул цркнав незнев која минута е
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Иван Смирчевски е директор на проектот? ЛОЛ... ај белим вистина people change... бар се надевам.
Благодарение на тебе, еве се регистрирав на овој форум и прв и последен пат ќе постирам нешто... Тоа што се заебаваш со моето средно име С. ( од Стеван ) е крајно бестијално затоа што станува збор за средно име кое го вметнав кога почина мојот татко пред неколку години, во негова чест...Тој, Стеван, беше фантастичен родител, кого го гледав како умира пред моите очи цела една година, а не можев ниту јас ниту медицината ништо да сторат...а ти сега си даваш Господово право да се заебаваш со тоа...дали јас некогаш се заебавав со некој член од овој форум? НЕ, и нема тоа никогаш да го направам Но ,јас нема да ти посакам некој од твојата најблиска фамилија набргу да почине, за да некој ТЕБЕ после ти се прекурчува и да се спрадчува со тој болен факт, за да твојот ретардиран мозок разбере колку тоа боли...не би го посакал навистина, никому...така да не си земај за право да ми упатуваш лични и многу болни навреди...ќе се обидам да сфатам дека не си знаел , но тоа не ја амнестира твојата неверојатна ретардираност да се заебаваш , а да си го криеш идентитетот...тоа го прават само п***и А што се однесува до тоа дали тебе ти се доапаѓа мојата работа или не , има нешто што се вика Сопстевник на ТВ станица, рејтинзи и се друго што е меродавно и валидно да ја оцени мојата работа...за твојот став и колегата ти кретенко, ич КНМБ...ама... Пошто колегите од техника ми рекоа дека кретенко го дочекал автобусот со слика од Канал 5 во неговиот крај, бујрум вие двајца во К5 , па да видите шти и како јас работам и целата ТВ станица...мојот службен e-mail го имате , па повелете ... Тогаш ваљда ќе прекините со вашите паушални оцени за мојата работа и ќе имате ( или немате ) конкретен аргумент за вашите небулози Од овој момент, ќе прекине доставата на ексклузивните информации кои ги добивавте преку Филе, затоа што одлучивме тоа да го правиме на некој друг форум/сајт/блог
 
К

кременко

Гостин
Благодарение на тебе, еве се регистрирав на овој форум и прв и последен пат ќе постирам нешто... Тоа што се заебаваш со моето средно име С. ( од Стеван ) е крајно бестијално затоа што станува збор за средно име кое го вметнав кога почина мојот татко пред неколку години, во негова чест...Тој, Стеван, беше фантастичен родител, кого го гледав како умира пред моите очи цела една година, а не можев ниту јас ниту медицината ништо да сторат...а ти сега си даваш Господово право да се заебаваш со тоа...дали јас некогаш се заебавав со некој член од овој форум? НЕ, и нема тоа никогаш да го направам Но ,јас нема да ти посакам некој од твојата најблиска фамилија набргу да почине, за да некој ТЕБЕ после ти се прекурчува и да се спрадчува со тој болен факт, за да твојот ретардиран мозок разбере колку тоа боли...не би го посакал навистина, никому...така да не си земај за право да ми упатуваш лични и многу болни навреди...ќе се обидам да сфатам дека не си знаел , но тоа не ја амнестира твојата неверојатна ретардираност да се заебаваш , а да си го криеш идентитетот...тоа го прават само п***и А што се однесува до тоа дали тебе ти се доапаѓа мојата работа или не , има нешто што се вика Сопстевник на ТВ станица, рејтинзи и се друго што е меродавно и валидно да ја оцени мојата работа...за твојот став и колегата ти :vozbud:, ич КНМБ...ама... Пошто колегите од техника ми рекоа дека кретенко го дочекал автобусот со слика од Канал 5 во неговиот крај, бујрум вие двајца во К5 , па да видите шти и како јас работам и целата ТВ станица...мојот службен e-mail го имате , па повелете ... Тогаш ваљда ќе прекините со вашите паушални оцени за мојата работа и ќе имате ( или немате ) конкретен аргумент за вашите небулози Од овој момент, ќе прекине доставата на ексклузивните информации кои ги добивавте преку Филе, затоа што одлучивме тоа да го правиме на некој друг форум/сајт/блог
:vozbud::vozbud::vozbud:
го дочекав со млаз богданци да ве тиитт сите странци :vozbud:

ку* ве боли вас дали ке глеаме фудбал или нема да глеаме , битно вие си праите парички , па за 50 000народ и не е толку битно дали ке гледа ЛШ или ке гледа црн екран
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.816
добро бе зашто не се регистрира онаа вести шо чита црнана, место овие двајцава овде. :|
 

Kajgana Shop

На врв Bottom