Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Грешка си ти Филе усте пред две недели кажа дека на канал 5 ке е Јуве!:smir:
Eве што пиша Филе пред 5 саати во групата "Ноќ на шампионите" на фејсбук

odnosno uste edna ispravka, 9jas so cel za vednas da ja prenesam informacijata malku zgresiv) :))))) ...znaci Real Madrid - Marsej kje odela na Kanal 5, a Baern - Juventus na 5+, poradi "pozitivniot pritisok" koj duri i utrovo bil napraven i na telefonite vo Kanal 5 .... :))))))))) .... Ete .... Sega prenesov pravilno...
:helou:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Треба порано, барем 3-4 дена, да видат која утакмица ја сака публиката, може преку Фејсбук, у 21 век сме, тоа е лесно барем, и понеделникот да кажат што ќе има, не вака на 3 саати пред почеток да мењаваат. Добар потег направија што ќе ја даваат Реал-Марсеј место Милан-Цирих (не е навивачки ова али логично е). И можда требаше вечевра Ливерпул-Фиорентина на 5 да ја даваат, зашто 5+ не фаќа цела Македонија али Филе си е за Барса... ај му се прашта сеа:baeh:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
Удрете му игнор на Пато, ке биде тргнат од темава .
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Сега ради Филе сите ке ја гледаме барселона нека се носу у пм.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Сакам да прашам каков е квалитетот на сликата кај вас од другите места ?

Кај мене сликата на 5+ е милијарда пати подобра од онаа на Канал5.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Сакам да прашам каков е квалитетот на сликата кај вас од другите места ?

Кај мене сликата на 5+ е милијарда пати подобра од онаа на Канал5.
Исто и кај мене 5+ има мноогу пати подобра слика


Иначе коментаторот е македонски..:toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Aма на плоштад ќе оди Баерн-Јуве дека Т-Home e организатор
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Сега ради Филе сите ке ја гледаме барселона нека се носу у пм.
Што бе ради Филе,не знам ти што сакаше да даваат АЗ-Стандард или Арсенал-**** дај не се глупирајте пола Европа ја пренесуваше Барса-Динамо Киев не сам Канал5.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Сакам да прашам каков е квалитетот на сликата кај вас од другите места ?

Кај мене сликата на 5+ е милијарда пати подобра од онаа на Канал5.
И кај мене е многу поарна 5+ од 5. Петката не чини за ништо...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.989
Играат европски првак против украински шампион, освен мечот Фиорентина - Ливерпул, зар убедени сте дека некој друг заслужуваше да биде на местото на Барса - Динамо Киев ?!

Не зафркавајте, се знае кои два меча најмногу гледаност ке им донесат, само проблемот е што на Канал 5 не го даваа мечот Фирентина - Ливерпул со оглед дека е ко прв канал и без проблем го гледа цела Македонија, за разлика од Канал 5 плус каде во делови од земјава имаат проблеми, или воопшто и да не го фаќаат .

Исто и утре, треба на Канал 5 да оди Баерн Минхен - Јуве а на Канал 5 плус Реал - Марсеј, баш поради истата причина, секогаш оној '' најинтересен '' дуел односно број 1 во тековното коло треба да биде пренесуван на првиот канал односно на Канал 5 .

п.с. Погоре глеам обратна ситуација, Канал 5 + боље од Канал 5, али читајки ве од форумов процентуално поголем број имаат проблеми со вториот канал, кај мене во Скопје, на ТелеКабел, си летаат и двата канали добро, без проблем .
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Вие што имате проблем со Канал 5, бар кажете имате проблем со сликата на каналот општо, или само кога се пренесуваат натпревари...
Дотолку секојдневно не добивате убава слика од Канал5, тогаш до вас е проблемот(дотолку имате антена) односно до вашиот кабелски оператор т.е треба да се обратите кај него, не за џабе им плаќате таму, а не тука да штракате.

Па мајкуму, кај мене на викендица, западна Македонија селоно збутано во планина...освен мтв каналите и канал5 ништо друго не фаќам.

И не гракајте за натпреварот денеска, Фиорентина игра најдосаден фудбал од „големите“ тимови.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не само за време на утакмица, општо не чини сликата. Цела е со снег, незнам што е проблемот...
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
Сега ради Филе сите ке ја гледаме барселона нека се носу у пм.
..ionaka si nepismen da procitas pismena informacija za toa koj odlucuva sto kje odi i koj pravi raspored... inaku jas ne rabotam vo kanal 5, nitu imam nekakva vrska so sportskata redakcija na televizijata... ama za takvi nepismeni (koi gi mrzi da procitaat barem eden red povekje od toa sto se ufilmani vo samite sebe):drk: kao tebe i ova e mnogu...

i do site koi imaat barem malku pozitivna energija, sorry...ne e ova moj stil da se spustam na nivoto na vakvi volvoksi i protozoi , ama stvarno vekje preku k... mi e da se spomenuvamvo se sto nema vrska so mene !!!! ...pozdrav do site ostanati :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom