Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.474
Поени од реакции
42.841
Мислам дека не даваат на Канал 5 плус дека демек не фаќале некој градови и села и затоа !!! Баш така кажа Филе пред некоја емисија.
Па ок, нека си гледаат они на Канал 5, оправдувањево им е катастрофално, мнозинството трпи зашто планинските села на Шар Планина не фаќале канал 5 +, и поради нив, цела Македонија ке гледа само 1 меч.
Па ок, демек они зашто не можат на + да гледаат, од инат, нема ни на Канал 5 да пуштат .... :tapp:

Не е ова проблемот, гарант, си има свое '' јас '' ова што не даваат повеќе 2 натпревари, али причината они ко телевизија не ја кажуваат од x нивни причини најверојатно аналогни на резил и аматеризам.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Многу јасно дека не е тоа причината што нема да одат два натпревари, незнам само како им текна со таква глупост и со таква причина да се вадат, ги мислев за сериозна телевизија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мене друга работа ме интересира, зашто не одат повеќе со преноси на двата канали, некој тука пиша дека имале некаква забрана али причината за истата е .... ?
Фиктивно:

Канал 5 дава Арсенал - Барса. Канал 5+ дава Интер- ЦСКА. 2 канали по 90.000 гледачи.

Ситуација 2:

Канал 5 дава Интер-ЦСКА: 150.000 гледачи. Толку. Рејтингот ќе каже дека е бр. 1 во Македонија. А тоа ги занима спонзорите.

:((((
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
еве пред 5 мин идеше спотот на канал 5 дека во среда ќе ја даваат интер - цска што значи се нема ништо сменето до сега.

инаку во барса и арсенал не игра ниту еден србин (кркиќ не го рачунам бидејќи има шпанско државјанство), а во цска и интер играат срби така што баш ме интересира дали РТС ќе ја даваат барса или интер.

тоа ти е јебига кога ропаци до вчера што водеа педерски музички емисии преку ноќ стануваат кординатори, директори и што ти ја знам на спортски проекти.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Фиктивно:

Канал 5 дава Арсенал - Барса. Канал 5+ дава Интер- ЦСКА. 2 канали по 90.000 гледачи.

Ситуација 2:

Канал 5 дава Интер-ЦСКА: 150.000 гледачи. Толку. Рејтингот ќе каже дека е бр. 1 во Македонија. А тоа ги занима спонзорите.

:((((
Значи никој неможе да ме убеди дека ако канал 5 ја даваат Инте р-ЦСКА народов ќе биде блесав и ќе се закачи на Канал 5. Јас разбирам Телма.... ама таму се работи за горе доле друга работа. Сепак се пренесува Лига на Шампиони се работи за поголем аудиториум поголема публика, натпреварување со сите квалитетни тимови и неможе да се занемарува натпревар од типот Арсенал- Барса.

Со оваа политика од тие 150 000 гледачи ќе имаат само 50 000 пред се фанови на Интер Струмичани и оние што нема да имаат опција да ја гледаат Арсенал- Барса.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
A бе не се заебавајте, кој шо сака да гледа фудбал денеска нема кабловска и нема кај да си ја пушти Арсенал Барса???? Што е толку шо ке ја дават на Канал 5.../???? Стручниот македонски коментар?????
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Иначе, за Челзи сум, кога веќе ме нападна за клубот. Сакам да гледам добар фудбал, а не тренинг утакмица.
Ох бе пилеее....тука лежела цела работа. Ве шлакнаја во осмина и сега Интер не чинеле да ги пушта да ги гледаме. Па и да не игра Пандев и 3 минути да бида во прашајне рејтинго на Канал 5 че му биди зголемен за дупло! Пристрасен мислев заради другио натпревар,си помислив дека си можда за Барселона или за Арсенал,зато така рекоф не мешај брзините.

Kако и да е,мака си имаш на душата па срејча шо постој форумов да си ги изнесиме фрустраците ;)

Ако,пишувај си (плачи си) на темава,че ти олесни ;)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ох бе пилеее....тука лежела цела работа. Ве шлакнаја во осмина и сега Интер не чинеле да ги пушта да ги гледаме. Па и да не игра Пандев и 3 минути да бида во прашајне рејтинго на Канал 5 че му биди зголемен за дупло! Пристрасен мислев заради другио натпревар,си помислив дека си можда за Барселона или за Арсенал,зато така рекоф не мешај брзините.

Kако и да е,мака си имаш на душата па срејча шо постој форумов да си ги изнесиме фрустраците ;)

Ако,пишувај си (плачи си) на темава,че ти олесни ;)
Не знам дал да плачам ил да се смеам со постов. Ама искрено. :))))))))))))

Поразот од Барса лани беше далеку поболен од овој од Интер - по таа логика би сакал да не ја гледам Барса, не?
Ама добро, ти си олицетворение на класичниот македонски менталитет, или уште полошо, од некое висорамнинско село, каде што логиката и здравиот разум се мисловни именки за мештаните.
Сакам да гледам висококвалитетен фудбал човеку, не ми е јасно на кој јазик да ти напишам за да сфатиш. Ако продолжиш со вакви бедни постој, сериозно ќе почнам да мислам дека работиш во Канал 5. :))))

Усфари терај, јас си имам комплекси, си плачам, не сакам да ги гледам Интер пошто не’ испаднаја нас.

Ах бе, за греф.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Само ненормални може да кажат дека Интер-Цска е поинтересна од Арсенал-Барса.Тоа е Интер и со Стандард Лиж да играше ќе речеа дека е поинтересна
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Мене друга работа ме интересира, зашто не одат повеќе со преноси на двата канали, некој тука пиша дека имале некаква забрана али причината за истата е .... ?
за да пренесуваат на 5+ мора сигналот да го кодираат поради ТВ правата,колку што знам 5+ е слободен за гледање преку сателит..едно време ги даваа на 5+ но изгледа беа опоменати од УЕФА па мораа или да го кодираат сигналот или преносите да одат само на Канал 5,се одлучија за второто....

Само ненормални може да кажат дека Интер-Цска е поинтересна од Арсенал-Барса.Тоа е Интер и со Стандард Лиж да играше ќе речеа дека е поинтересна
Сигурно дека Арсенал-Барса ќе биде поквалитетен натпревар,но за пошироката македонска јавност натпреварот Интер-ЦСКА е од поголемо значење....
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
наместо да плаќате лекарства на стари години ради овие нервози кои ги доживувате, скратете си маките со ДБ.
воедно ја кратите и нивната гледаност како слатка одмазда...



по можност HD 1024p :tv: :vozbud:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Замислете која брука ќе е ако Пандев ја преседи цела утакмица на клупа , а канал 5 само заради него пренесуваат Интер -ЦСКА ... :tv:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
sto i da kazam,kakov i da upotrebam zbor za ova sto go naravija klosarite (ili kako da gi narecam neznam tie od kanal5) malku ke bide
moze poradi niv da go zamrazam i pandev
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Само болни можат да помислат дека Интер - ЦСКА може да биде поквалитетна утакмица од Арсенал - Барса. Па колку и да навивате за Интер (за фановите на Интер зборим), може за вас да биде поинтересна на некој начин, ама да кажеш дека ќе биде подобра утакмица :tapp::tapp:

Незнам овие од Канал 5 што имаат во главата, и дали воопшто имаат нешто. Се правеа некои професионалци, а сега гледајте што праат. Се усраа со тој Пандев, Пандев па Пандев. Разбирам дека е најдобар Македонец во странство и дека се има интерес за неговата игра, ама до толку...ќе види некој од надвор ќе ни се смее.

И после зошто сме гледале утакмици на ХРТ и остали, а не сме гледале на нашите ТВ. Па нека се запрашаат себеси зошто не ги гледаме...:tapp:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.381
Поени од реакции
6.451
нека ја даваат која сакаат само нека кажат навреме! оти глупо ќе биде се собираме 30 интераши ни ја пуштаат арсенал-барса.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom