Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
ДЕЧКИ БЕ ГРЕШКА СТЕ !!!!
Тоа што процурила таква информација е грешка. Многу добро ги познавам од спортска во Канал5 и се јавив пред пола саат да ги прашам, НЕМА ВРСКА.

АРСЕНАЛ БАРСА иде во живо , комбинирано со ИНТЕР но со главен акцент на АРСЕНАЛ БАРСА.

ОВА Е ДЕФИНИТИВНО
Дечки не сме грешка ,прееска ја гледав најавата на Канал 5 за утакмицата Интер - ЦСКА и тоа доста добра и иинтересна најава смислиле ......NOT ! :)

А тоа што тебе сега ти кажале дека го промениле мислењето (се надевам дека е така) ,значи само дека ова наше плукање и пцуење се исплатеше

Одлично што ги познаваш ,пренеси им од мене дека се кретени и дека слободно можат да ги напуштат работните места и да одат да бидат кловнови на роденденски забави во Мекдоналдс ,или нека ги уклучат мозочињата и вакви испади да не им се случат НИКОГАШ,ова е најголемата и најкатострофална грешка што можеа да ја направат
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Дечки не сме грешка ,прееска ја гледав најавата на Канал 5 за утакмицата Интер - ЦСКА и тоа доста добра и иинтересна најава смислиле ......NOT ! :)

А тоа што тебе сега ти кажале дека го промениле мислењето (се надевам дека е така) ,значи само дека ова наше плукање и пцуење се исплатеше

Хмм искрено не сум ја гледал најавата, ама тогаш можно е да с епремислиле.

Како и да е не се до толку имбецилни да не ја дадат Арсенал БАрса
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мики е предаден од пријателите :pos:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Хмм искрено не сум ја гледал најавата, ама тогаш можно е да с епремислиле.

Како и да е не се до толку имбецилни да не ја дадат Арсенал БАрса
Па добро после ваков ремет ,ништо чудно дури и да кријат и лажат дека воопшто не им било во план да ја даваат Интер-Цска М. :tv:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Зошто Интер-ЦСКА? Заради Пандев?
Пандев Е поголем од Барса и Арсенал?
Можеби е Македонец, и немаме можност да гледаме Македонци во завршетоци на вакви големи натпреварувања, но сепак треба да се пушти она што е поинтересен во секој аспект, а не затоа што Пандев, односно Македонец игра во 1/4 финале.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
a pandev mozno e i da ne igra protiv cska:vozbud:

Хахаха уште тоа фали па да се смее после цела Македонија..хахахаха!!

Иначе стварно претераа..иако пак ми е мило поради Интер и Пандев..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.739
Поени од реакции
6.673
Ах ах Арсенал-Барса со моменти од Интер-ЦСКА, со главен акцент на Арсенал-Барса. Се видело тоа “главен акцент„ што значи како што беше за Манчестер-Милан и Реал-Лион. Ако не си го гледав второто полувреме на интернет немаше да ги видам 3-те гола на Манчестер. Така ќе биде и сега. Па уште ако игра Пандев, сметајте ќе биде ебење од страна на Канал 5. Ќе се менуваат де ваму де таму, мајката нивна. Арсенал-Барса се гледа од 1-ва до 90-та минута, а не да ме сецка. А па за навивачите на двата клуба ќе биде...:nerv:
 
B

boki10messi

Гостин
Ехх, МТВ беа 2 класи погоре од нив, кој шо сака нека збори. К5 ги освоија навивачите со некоја си емисија 1 саат пред натпреварот. Па и на МТВ имаше емисија:pos2:.
Плус, Калински никој не може да го замени, а што овде ќе го слушаме неговиот истоимен колега, кој кога коментира повеќе слушам што ќе тресне отколку да гледам утакмицата.:tv:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Се надевам дека ќе и дојде паметот на луѓето од канал 5 и дека ќе ја пренесуваат Арсенал - Барса бидеќи е 3пати поатрактивна од Интер.Инаку и официално Пандев не е во прв состав.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Се надевам дека ќе и дојде паметот на луѓето од канал 5 и дека ќе ја пренесуваат Арсенал - Барса бидеќи е 3пати поатрактивна од Интер.Инаку и официално Пандев не е во прв состав.
Па не се ни очекува да биде Пандев во прв состав ,посебно ако се погледне фактот дека на последните можеби 5-6 натпревари секогаш влегува од клупа ,и што сега овие имбециливе од Канал 5 ќе пренесуваат шугава утакмица во која ќе го гледаме Пандев само 15ина минути како ќе фати 2-3 пати топка .... мизерија :uvo:
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Па порано даваа и на К5+ сеа зошто не даваат и на таа:nesvest:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Денес дојдов до информација дека спортската редакција на Канал 5 телевизија одлучила наместо натпреварот Арсенал - Барселона ќе го пренесува помалку атрактивниот Интер - ЦСКА Москва. Јасно е дека сите сакаме што повеќе да го гледаме Пандев и да успее во ЛШ, но ова е премногу. Освен Пандев, нема никаква друга причина овој натпревар да се најде на програмата пред Арсенал - Барселона. Дури не може ни да стане збор за размислување кој натпревар да оди, со оглед на тоа што во Лондон се среќаваат два гиганти на европскиот фудбал, кои играат најотворен и најатрактивен фудбал, а од друга страна во Милано силниот Интер ќе го пречека аутсајдерот ЦСКА. Прашањето ми е, дали луѓето од спортската редакција на Канал 5 се нормални? Поканете ги сите љубители на ДОБАР фудбал, да извршиме притисок да ја променат одлуката, или во најмала рака да го слушнат мислењето на љубителите на фудбалот.

П.С. Бидејќи и тука а и на многу други форуми го напаѓаат Филе и ја префрлаат вината на него, треба да знаете дека Филе не одлучува за тоа кој натпревар ќе оди на Канал 5, туку тоа го прави спортската редакција!

Фејсбук групата.
Now spread the word.
Или си глуп или не сваќаш дека ова е Македонија и цела македонска нација го бодри ПАНДЕВ и навива за ПАНДЕВ,а не за Интер! И јас не ги сакам Интер ама сакам да се радувам кога ќе даде гол Пандев! На Телма до лани немаше коло кога не ги даваа Лацио па макар и во снимка,нормално поради нашиот најдобар репрезентативец.

Пристрасен си,верувај! Батали ти атрактивност на лигата на шампиони,овие се историски моменти за Македонија после '90-'91ва со Панчев.Од тогаш наваму не памтам некој друг МАКЕДОНЕЦ да заиграл во ЛШ и да стигне до 1/4 финале.

Појма немам шо ти е филмов освен ако навиваш за Барса или за Арсенал. Па добро мајкему имаш милион програми или да не ти загина даљинското па ти се закочи на Канал 5.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.750
Поени од реакции
9.876
Aбе што ви е вас, Кнал 5 е приватна телевизија, не е државен сервис,нејзино право е кој меч ќе го пушти,ако ви се свиѓа ОК ако не здравје.. и мене не ми се свиѓа што ќе ја даваат Баерн-Манчестер, сакам Лион-Бордо, и што сега.:tapp: ќе си ја гледам на нет
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom