Канал 5 спортска редакција - дали се нормални?

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Или си глуп или не сваќаш дека ова е Македонија и цела македонска нација го бодри ПАНДЕВ и навива за ПАНДЕВ,а не за Интер! И јас не ги сакам Интер ама сакам да се радувам кога ќе даде гол Пандев! На Телма до лани немаше коло кога не ги даваа Лацио па макар и во снимка,нормално поради нашиот најдобар репрезентативец.

Пристрасен си,верувај! Батали ти атрактивност на лигата на шампиони,овие се историски моменти за Македонија после '90-'91ва со Панчев.Од тогаш наваму не памтам некој друг МАКЕДОНЕЦ да заиграл во ЛШ и да стигне до 1/4 финале.

Појма немам шо ти е филмов освен ако навиваш за Барса или за Арсенал. Па добро мајкему имаш милион програми или да не ти загина даљинското па ти се закочи на Канал 5.
Абе убаво ќе беше да се радувавме ако Пандев даде гол, ама проблемот е во тоа што нема да игра. Значи ќе се гледа Интер а не Пандев(освен ако камерата не е насочена кон клупа цел меч, па така да го гледаме).
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.022
Поени од реакции
7.616
абе интер и русите треба да го гледаме шо се буните сите овај сег ае пандев и кој знај кога друг пат пак по 20 години пак ќе игра некој наш четврт финале а ако сакте барса и арсенал гледајте на б-92 па нели овие и така нашите коментаори не знаат да конетираат и не ви чинат се пристрасни се или само тие лапсиси прават а и да ја има кај нас и на друга српска или хрватска ќе ја гледавте таму а не кај анс па сег уште се буните луѓе треба да поработите на своето национално чуство а не за еден клуб помочан кој ниту знае дека постоите како луѓе па ако сакате и нација ќе се карате тука и ќе врќате дали биле нормални овие од канал5 прван видете кај вас да не е проблемот па после јадите лајна за другите и ако можите бе напрајте си тв и кажвајте си вие што ќе се гледа ова е приватна тв да ве потсетам :smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Не сум у тек али колку што прочитав ќе ја даваат Интер-Цска а не Арсенал-Барса така? :smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
абе интер и русите треба да го гледаме шо се буните сите овај сег ае пандев и кој знај кога друг пат пак по 20 години пак ќе игра некој наш четврт финале а ако сакте барса и арсенал гледајте на б-92 па нели овие и така нашите коментаори не знаат да конетираат и не ви чинат се пристрасни се или само тие лапсиси прават а и да ја има кај нас и на друга српска или хрватска ќе ја гледавте таму а не кај анс па сег уште се буните луѓе треба да поработите на своето национално чуство а не за еден клуб помочан кој ниту знае дека постоите како луѓе па ако сакате и нација ќе се карате тука и ќе врќате дали биле нормални овие од канал5 прван видете кај вас да не е проблемот па после јадите лајна за другите и ако можите бе напрајте си тв и кажвајте си вие што ќе се гледа ова е приватна тв да ве потсетам :smir:
А Пандев знае дека постоиме? Плус како што реков погоре, Пандев нема да игра што значи ќе се гледа Интер а не Пандев.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Или си глуп или не сваќаш дека ова е Македонија и цела македонска нација го бодри ПАНДЕВ и навива за ПАНДЕВ,а не за Интер! И јас не ги сакам Интер ама сакам да се радувам кога ќе даде гол Пандев! На Телма до лани немаше коло кога не ги даваа Лацио па макар и во снимка,нормално поради нашиот најдобар репрезентативец.

Пристрасен си,верувај! Батали ти атрактивност на лигата на шампиони,овие се историски моменти за Македонија после '90-'91ва со Панчев.Од тогаш наваму не памтам некој друг МАКЕДОНЕЦ да заиграл во ЛШ и да стигне до 1/4 финале.

Појма немам шо ти е филмов освен ако навиваш за Барса или за Арсенал. Па добро мајкему имаш милион програми или да не ти загина даљинското па ти се закочи на Канал 5.
Бале, си ги измешал брзините малце... или малце појќе. Прво ми зборвиш дека цела Македонија сакат да го гледат Пандев, вклучувајќи те и тебе, а после ми викаш дека сум бил пристрастен. Добро мајко му, не биди слеп ко миш, види каков фудбал игрет Барса и Арсенал во моментов, и каков лесен тренинг ќе е ЦСКА за Интер. Башка, втората можит да ја давет, ко ќе е во Москва, и така порано ќе се играт.

Башка, ми вртиш некој муабет дека Македонија била за Пандев, а не за Интер. Океј тогаш, ако сакате да го гледате Пандев на клупа против ЦСКА (каде и што ќе е, а ќе знаеше ако пратеше малце од малце фудбал, наместо да ми контрираш по секоја цена), да се јавиме да монтирет една камера шо ќе ја снимат клупата и само таја да ојт во етер во МК. Пошо нели, Македонија сакат Пандев да го гледат. :tapp:

Иначе, за Челзи сум, кога веќе ме нападна за клубот. Сакам да гледам добар фудбал, а не тренинг утакмица.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Добро бе овие стварно се ненормални болни луѓе...:tapp::kesa:
 
В

Вори

Гостин
Екипите кои го играат најубавиот фудбал за око во светот нема да ги даваат на Канал 5,а ќе го даваат Интер заради Пандев...Стварно не се нормални!

Неам друг коментар,барем нека им ги дадат правата на некоја друга телевизија!
Крај краева и Филе преку кур ми е со неговите пристрасни анализи за неговата Барселона.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
За нигде толку ќе кажам,Барса-Арсенал нема да оди во живо само кај нас го има ова:tapp::tapp:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Е мило ми е шт ќе ја даваат Интер. Ако сте толку вознемирени што ќе нема да ја даваат барселона земете на Livestream глејте си ја, и онака дремете на форум за време на натпревари -.-
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Нема да има на 5 плус Барселона - Арсенал? До сега нели ги даваа паралелно двете.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.482
Поени од реакции
42.866
Башка, ми вртиш некој муабет дека Македонија била за Пандев, а не за Интер. Океј тогаш, ако сакате да го гледате Пандев на клупа против ЦСКА (каде и што ќе е, а ќе знаеше ако пратеше малце од малце фудбал, наместо да ми контрираш по секоја цена), да се јавиме да монтирет една камера шо ќе ја снимат клупата и само таја да ојт во етер во МК. Пошо нели, Македонија сакат Пандев да го гледат. :tapp:
Па види, чим на едно гостување во Лондон го играше во прва, зашто да не и сега, со ЦСКА дома, ја мислам дека Мурињо ке излезе со 433 систем и Пандев ке биде во прв тим, бар така се шуња низ медиумиве, дека со истиот, офанзивен рецепт ке трга Мурињо во ЛШ, ко со Челзи гости.

Со гледаноста тука ке се и двата меча, ради Пандев ќе имаат прилив на гледачи, 90% од Струмица, сите фанови на Интер и остали кои поради Пандев ги гледаат Интер, така да во тој контекст Канал 5 ништо нема да изгуби, збориме за гледаноста.

Иначе реално, факт е кој дуел треба да оди али им го сваќам потегов, исто ке беше и да играше за Милан на пример, или некоја друга екипа, јебига, и мене ми одговара на А1 да иде некоја светски реномирана серија али они тераат на Шехерезад секој ден, у ударен термин, и шо е најтрагично, најгледани се тој период. :wink:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
ЦСКА се македонски клуб. Црвени бои. А и Пандев на клупа намерно ке седи за да поминат нашиве. Плус Македонија мора да го гледа тоа. Заеби Арсенал-Барса тие се полумакедонци зашто имаат бела и сина боја комбинирана со црвената. Така ли е Зоте?



Инаку сериозно срамота е ова. Арсенал и Барса имаат најубава игра за око. Најатрактивен фудбал со многу голови. А ако толку Канал5 сакаат македонци да даваат - нека прават пренос од Македонска лига!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Па види, чим на едно гостување во Лондон го играше во прва, зашто да не и сега, со ЦСКА дома, ја мислам дека Мурињо ке излезе со 433 систем и Пандев ке биде во прв тим, бар така се шуња низ медиумиве, дека со истиот, офанзивен рецепт ке трга Мурињо во ЛШ, ко со Челзи гости.

Со гледаноста тука ке се и двата меча, ради Пандев ќе имаат прилив на гледачи, 90% од Струмица, сите фанови на Интер и остали кои поради Пандев ги гледаат Интер, така да во тој контекст Канал 5 ништо нема да изгуби, збориме за гледаноста.

Иначе реално, факт е кој дуел треба да оди али им го сваќам потегов, исто ке беше и да играше за Милан на пример, или некоја друга екипа, јебига, и мене ми одговара на А1 да иде некоја светски реномирана серија али они тераат на Шехерезад секој ден, у ударен термин, и шо е најтрагично, најгледани се тој период. :wink:
Ако заигра Пандев за Асколи дали тоа значи дека Канал 5 треба да откупи права за Серија Б?

Нема везе гледаност, секогаш се гледа кој е поинтересниот дуел за гледање.

Трипати УА за канал 5
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.482
Поени од реакции
42.866
Ако заигра Пандев за Асколи дали тоа значи дека Канал 5 треба да откупи права за Серија Б?

Нема везе гледаност, секогаш се гледа кој е поинтересниот дуел за гледање.

Трипати УА за канал 5
Ама Пандев не игра за Асколи во втората италијанска лига, игра за Интер и игра во ЛШ моментално.
МТВ го отекоа со Игор Митревски кога играше за Спартак од Москва, така да ова не е прв ваков случај.

А канал 5 ги здоболе за хејтов на форумов, или фејсбук групите, нив ги интересира гледаноста и ако Интер - ЦСКА Москва според нив им носи поголема гледаност од Арсенал - Барса, за тој меч и ке се одлучат, иако, во моментов и двата меча сметам дека подеднакво ке им бидат гледани, со мали варијации кои се ирелевантни.
Иначе така си функционира секоја телевизиска куќа, не е ова некоја новост, секогаш имало, има и ќе има незадоволни, целта на телевизиите е таа група на незадоволни да е помала од онаа која ужива во нивната програма.

Мене друга работа ме интересира, зашто не одат повеќе со преноси на двата канали, некој тука пиша дека имале некаква забрана али причината за истата е .... ?
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Мислам дека не даваат на Канал 5 плус дека демек не фаќале некој градови и села и затоа !!! Баш така кажа Филе пред некоја емисија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom