Канал 5 - дувло на србомани

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Imam otvorena e-mail adresa koja e milenko@kanal5.com.mk
Znaci mojata emisija i moite gosti ne se tajna. Naprotiv, tie se predmet na debata. Zatoa i se gosti kaj mene vo emisijata. Inaku, ako ne se provokativni, atraktivni, protivrecni i slicno, nema zosto da gostuvaat kaj mene.
Jas ne gi prasuvam od kade im e stajlingot, koj im gi pravi noktite, koga prv pat se baknale, zosto raskinale so toj-i-toj...
Ona sto go cenam kaj site moi gosti e sto ne se plasat da se izlozat sebe si pred najsirokata javnost.
Kakov vpecatok ke ostavi sekoja emisija i sekoj gostin kaj sekoj gledac poedinecno, veke e rabota koja nemozam i nesakam da ja kontroliram.
Sekoj covek na svetot (gledac, gostin, voditel..) ima svoja vistina. Svoe glediste na nestata. Traganjeto po vistinata, kolku i da e neprijatana ili lazna, e predizvik za sekoj covek. Pa taka i za mene.
Za site sto imaat dvojba, moeto mislenje e deka Makedonija e iskonska zemja a Makedoncite svet narod. Sekade kade bile vojskite na Aleksandar, no i site imperii sto ne okupirale, se del od nasata istorija. Nemojte da se otkazuvame od ona sto e nase. SAD, na primer, e golema drzava samo zatoa sto se sto vredi na svetot si prisvojuva: naucnici, pisateli, glumci, reziseri...
Finalno, ako samo Zoran Vraniskovski i negovata crkva se pricina za nepriznavanjeto na MPC, edinstveni vinovnici sme si nie samite. Grupicka luge da mozat da blokiraat eden cel narod i negovata vera e ramno na nacionalna katastrofa.
Zosto se plasite od Zoran (Jovan)?! Posilen li e od celata MPC???!!!
Aman be luge. Pa, valjda ne sme tolku slabi nekolku popovi i kalugerki da stvraat paranoja kaj site nas.

Pozdrav,

Milenko:tv:
Јас мислам (сега со ладна глава) дека сето ова беше добро изрежирано. Од комерцијални причини? А, Миленко? И направи многу добра услуга на МПЦ. Сигурно ти се многу благодарни. Баш сега ќе му пишам на митрополитот Наум да го прашам за неговото мислење.
Да не заборавам за оние историски личности што ги напиша и нивниот придонес за Македонија. Заборави да ги напишеш Јован Бабунски и Глигор Соколовиќ и тие многу "придонесле" за Македонија.

Не се кријам јас зад компјутер. Да ти одговорам на емаилот еве овде: Со тебе на дуел, во секое време на било која македонска телевизија освен Канал 5.

Поздрав
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Brat, tolku li bila losha emisijata? Pa stavovite na Vranishkovski ne se tajna i ne veruvam deka sega ke nastanat tektonski promeni shto bil vo emisija. Ako Milenko ne bil spremen ok, ne e najsjajno ama ne e katastrofa, mozheme i da svatime deka toa bil monolog na Vranishkovski. Chivek uchi i na sopstvenite greshki!

Jas nikogash dosega ne sum go slushnal prodadeniot taka apla da iznegira se shto e makedonsko taka da mozhda i ne bilo losho shto lugjeto go slushnale.

Da bideme iskreni sme slushale i mnogu poloshi raboti na TV a i da ne zaboravame deka celta na sekoja TV stanica e pred se gledanost a posle se drugo.

Sepak da ne zabeguvame so Izrael i Ahmadinejad, ne e do tolku rabotata :wink:.

Vo site nas lezhi kluchot na sudbinata na tipovi kako Vranishkovski.
Се согласувам овојпат со Silen!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
абе ај емисијата него...кога веќе дошол оти не сте го обрикле тоа ѓаволот бе?
трбало да му се соберете пред тв и да му објаснете некои работи...
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Vazi



Не се кријам јас зад компјутер. Да ти одговорам на емаилот еве овде: Со тебе на дуел, во секое време на било која македонска телевизија освен Канал 5.

Поздрав[/quote]


Odlicno, bidejki si seznajko, pretpostavuvam deka imas vlijanie vo nekoja od "makedonskite" televizii kako A1 (Velija e torbes) ili Sitel (Zingo bese prijatel so Milosevic). Ili imas vrski na Telma ili MTV? Znaci, bidejki jas mozam da zakazam TV duel so tebe kako anonimec "samo" na Kanal 5, poveli ti najdi mesto i termin - jas ke dojdam.:tv: :tv:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Go Milenko it's your birthday, we're gonna party like it's your bithday, shake that fat ass! :vozbud:

Пошто гледам дека се зачита и почна да „дебатираш“. Продаваш демагогија за „Исконската земја Македонија“, „Папокот на светот“ и што ли уште не за да си го обелиш образот: еве ти една паметна идеја како тоа јавно да го обелиш образот...

Наместо да носиш расколници во емисии, педери, илузионисти и секаков џган од кој неможе ништо арно да се научи(рака на срце, имаше астролог еднаш на гости и тоа беше добро) почни да викаш историчари, почни да викаш археолози, почни да викаш творци, уметници, глумци, лавови тигри - почни да викаш МАКЕДОНЦИ „јеботе“ !!

Промовирај ја Македонштината на НАЦИОНАЛНА телевизија - биди маж!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Imam otvorena e-mail adresa koja e milenko@kanal5.com.mk
Znaci mojata emisija i moite gosti ne se tajna. Naprotiv, tie se predmet na debata. Zatoa i se gosti kaj mene vo emisijata. Inaku, ako ne se provokativni, atraktivni, protivrecni i slicno, nema zosto da gostuvaat kaj mene.
Jas ne gi prasuvam od kade im e stajlingot, koj im gi pravi noktite, koga prv pat se baknale, zosto raskinale so toj-i-toj...
Ona sto go cenam kaj site moi gosti e sto ne se plasat da se izlozat sebe si pred najsirokata javnost.
Kakov vpecatok ke ostavi sekoja emisija i sekoj gostin kaj sekoj gledac poedinecno, veke e rabota koja nemozam i nesakam da ja kontroliram.
Sekoj covek na svetot (gledac, gostin, voditel..) ima svoja vistina. Svoe glediste na nestata. Traganjeto po vistinata, kolku i da e neprijatana ili lazna, e predizvik za sekoj covek. Pa taka i za mene.
Za site sto imaat dvojba, moeto mislenje e deka Makedonija e iskonska zemja a Makedoncite svet narod. Sekade kade bile vojskite na Aleksandar, no i site imperii sto ne okupirale, se del od nasata istorija. Nemojte da se otkazuvame od ona sto e nase. SAD, na primer, e golema drzava samo zatoa sto se sto vredi na svetot si prisvojuva: naucnici, pisateli, glumci, reziseri...
Finalno, ako samo Zoran Vraniskovski i negovata crkva se pricina za nepriznavanjeto na MPC, edinstveni vinovnici sme si nie samite. Grupicka luge da mozat da blokiraat eden cel narod i negovata vera e ramno na nacionalna katastrofa.
Zosto se plasite od Zoran (Jovan)?! Posilen li e od celata MPC???!!!
Aman be luge. Pa, valjda ne sme tolku slabi nekolku popovi i kalugerki da stvraat paranoja kaj site nas.

Pozdrav,

Milenko:tv:
Moe mislenje poshtuvan gospodine Milenko ,e deka ova sto si go napishal gore okolu toa poradi koj razlog si vo viknal izvadenoto srbsko "slepo crevo" da gostuva vo tvojata emisija ,e poveke od naivno .Prvo poradi toa sto i dete od tri godini sosem jasno ja razbira prikaznata so Jovan , a vtoro i pred sud potvrdeno ,covekot e lopov faten so site dokazi.Znaci , poradi nekoja misticnost vo slucajot Vraniskovski , ili koj padnal na negovata provokacija ne mi e jasno ???, i ne daj boze privlecnost vo nego , ne najdov nieden razlog sprema tvoite gorenavedeni kriteriumi.Mislam deka vo ovoj mnogu buren period na makedonskata politicka scena , a i vo sekojdnevnite slucuvanja vo zivotot na obicniot covek, ima eden kup provokativni, atraktivni, protivrecni luge , koi bi gi zadovolile tvoite kriteriumi , a ubeden sum i vnimanieto na gledachite na kanal 5. Zasto ne ti tekna na primer da doneses nekoj ex "komandant "na UCK , gi imas eden kup sto sedat vo sobranieto , sto ja izbegnaa rakata na pravdata , sto se sigurno mnogu dobro informirani i za kosovo , a i bogami za grupite sto se setaat po nasite sumi i planini.Da ne ti nabrojuvam kolku mnogu provokativni i kontraverzni licnosti bi mozel da doneses vo tvojata emisija , bi ti kazal samo ako ti bese celta lopov , ene ti ja shutka e polna i toa so bivshi lichnosti od javniot zivot vo MK .Uste edna rabota sto se slucuva vo nasite mediumi mislam deka ne ti odi od raka.Toa e konstatacijata deka tie otvoreno se podelija partiski.Mislam deka e jasno koj ima intervju so lugeto od vlasta , koj so opozicijata , t.e. sekoj si miluva da si vikne "svoj" covek na TV. Ovde sega golem prasalnik sleduva okolu kanal 5.?????????Okolu tvoite navedeni istoriski fakti , ne bi komentiral , zatoa sto gostinot ne se vikase Blaze Ristevski , posle koj i ne bi postoelo prostor za bilo kakov komentar.Znaci nasoka na toa sto sto ti kaza deka sekoj covek ima pravo na mislenje i svoj stav ,za kraj, jas bi gi kazal moite stavovi.Mislam deka samiot cin sto si go viknal Jovan kako gostin , si nanesol steta , davajki vaznost na negovata (ne)licnost.Kanal 5 me razocara so taa emisija , bidejki pokazuva desperatski potezi , vo obidite da bide potparol na SDS , i jasno si stavi trn vo zdrava noga (citaj sto mislat del od clenovive na forumov), i bara nekoe pogolemo vnimanie od narodot so gostin kako Jovan.Rezultatot e vidliv.Za kraj , bi kazal deka nemam apsolutno nisto protiv mediumite da bidat politicki opredeleni , toa na zapad e normalna pojava .I za sekoj slucaj da napomenam (za da ne se razbere kako partiska rabota) deka ne sum clen na niedna partija, iako ne mozam da ostanam ladnokrven prema ovaa grupa na mladi luge koi davaat edna "trochka" svetlina vo mracniot tunelot vo koj ne odvede SDS , na celo so B.C , a bogami i zacinet so miris na muvla od milionerot Ljubco G.
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Breee, kompleksi, mu nacukavte negativna reputacija na Milenko. sega vi e polesno se nadevam.

BTW. Sitel kakva TV e ? Duvlo na sto ?
DPMNE, isti ste kako bugarite na nivnite forumi. A se pojavi nekoj Makedonec koj veli deka Makedoncite ne se Bugari mu se odgovara vednas deka e Srboman.
Isto kako na nekoj DPMNOVEC koga kje mu se sprotivstavis na "idealnosta" na premierceto, ili koga nekoja TV kukja kje se drzne da ja kritikuva vlasta.
Ne e problem Milenko i vraniskovski, tuku vestite na Kanal 5.
Ovaa vlast mu dade moznost na vraniskovski da si ja legalizira crkvata i da izgradi kolku saka crkvi. Dali kje ima i kolku sto kej odat vo tie crkvi ne evazno bre supaci, vazno e deka oficijalno kje postoi.:tapp:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Breee, kompleksi, mu nacukavte negativna reputacija na Milenko. sega vi e polesno se nadevam.

BTW. Sitel kakva TV e ? Duvlo na sto ?
DPMNE, isti ste kako bugarite na nivnite forumi. A se pojavi nekoj Makedonec koj veli deka Makedoncite ne se Bugari mu se odgovara vednas deka e Srboman.
Isto kako na nekoj DPMNOVEC koga kje mu se sprotivstavis na "idealnosta" na premierceto, ili koga nekoja TV kukja kje se drzne da ja kritikuva vlasta.
Ne e problem Milenko i vraniskovski, tuku vestite na Kanal 5.
Ovaa vlast mu dade moznost na vraniskovski da si ja legalizira crkvata i da izgradi kolku saka crkvi. Dali kje ima i kolku sto kej odat vo tie crkvi ne evazno bre supaci, vazno e deka oficijalno kje postoi.:tapp:
Ne e strasno televiziite da se prodadat za golemi pari , nego poveke od zalno e toa sto luge kako tebe se prodavaat za vreka brasno.
p.s Izlezi pred vrata da vidis mozebi gospodinot Krademaruli za postovive sto gi pisuvas ti ostavil paketche:pusk:
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Odlicno, bidejki si seznajko, pretpostavuvam deka imas vlijanie vo nekoja od "makedonskite" televizii kako A1 (Velija e torbes) ili Sitel (Zingo bese prijatel so Milosevic). Ili imas vrski na Telma ili MTV? Znaci, bidejki jas mozam da zakazam TV duel so tebe kako anonimec "samo" na Kanal 5, poveli ti najdi mesto i termin - jas ke dojdam.:tv: :tv:
Торбешите се Македонци муслимани Миленко. Или овие србиве и турциве се поголеми Македонци од нив? Велија можи е преварант невиден ама многу го ценам за некои работи што ги направи. Тоа за Мисирков и Македонските работи на пример. Немам јас влијание во телевизија. Јас сум само обичен македонски патриот. Имам познаници во МТВ и Сител и ќе ги контактирам. Ќе бидиш благовремено информиран. Ќе прашам и за на радио ако е ОК со тебе?
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ne e strasno televiziite da se prodadat za golemi pari , nego poveke od zalno e toa sto luge kako tebe se prodavaat za vreka brasno.
p.s Izlezi pred vrata da vidis mozebi gospodinot Krademaruli za postovive sto gi pisuvas ti ostavil paketche:pusk:
Nisto novo, koga kje rasperdasis edno obicno dpmnovce i kje goostavis bez odgovor sleduvaat navredi i off topic postovi.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
cek malku :) nebese milenko vo zatvor so general stojkov? ako dobro se sekjavam.bi sakal da znam dali generalot stojkov bil vo negovata emisija?a zosto milenko bes evo zatvor neznam bas bi sakal da znam?stose odnesuva do emisijata me cudi i neznam zasto milenko mu dava takvo znacenje ako nee tolku vazen i marginaliziran , zasto go aktuelizira problemot. ? i zasto bas na nacionalna televizija kade moze da go gleda cela drzava .?ako problemot nee aktuelen :)) togas indirektno vlijae da go akuelizira:)).a se mislam deka e negov privrzanik kako mise cini a i od negovite stavovi odpoodamna vo odnos na nego.a mozebise i licni prijateli:)
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Nisto novo, koga kje rasperdasis edno obicno dpmnovce i kje goostavis bez odgovor sleduvaat navredi i off topic postovi.
И тоа им е редовна практика...

Него, за тоа што власта со закон му овозможи на Зоран/Јован да изгради и да официјализира своја црква, не очекувај напад кон премиерот и кон владата... За нив секогаш ќе се најде оправдување... А за Миленко веднаш еден куп џелати се појавија!
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Breee, kompleksi, mu nacukavte negativna reputacija na Milenko. sega vi e polesno se nadevam.

BTW. Sitel kakva TV e ? Duvlo na sto ?
DPMNE, isti ste kako bugarite na nivnite forumi. A se pojavi nekoj Makedonec koj veli deka Makedoncite ne se Bugari mu se odgovara vednas deka e Srboman.
Isto kako na nekoj DPMNOVEC koga kje mu se sprotivstavis na "idealnosta" na premierceto, ili koga nekoja TV kukja kje se drzne da ja kritikuva vlasta.
Ne e problem Milenko i vraniskovski, tuku vestite na Kanal 5.
Ovaa vlast mu dade moznost na vraniskovski da si ja legalizira crkvata i da izgradi kolku saka crkvi. Dali kje ima i kolku sto kej odat vo tie crkvi ne evazno bre supaci, vazno e deka oficijalno kje postoi.:tapp:
Ајде малку :eek:ftopic:. Зошто Стрелец и intel имаат исклучена репутација? Дури беше Ѕинго со вас само Сител гледавте сега не ви чини.:baeh:
Се согласувам дека Сител не задоволува многу критериуми бај д веј, само муабетот не е за сител, отворете тема па да дискутираме.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ајде малку :eek:ftopic:. Зошто Стрелец и intel имаат исклучена репутација? Дури беше Ѕинго со вас само Сител гледавте сега не ви чини.:baeh:
Се согласувам дека Сител не задоволува многу критериуми бај д веј, само муабетот не е за сител, отворете тема па да дискутираме.
Kakva partiska reputacija , takva i na nivnite clenovi , lugeto se vo cekor so modata :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom