Канал 5 - дувло на србомани

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Insomniac vs. Milenko

Milenko <milenko@kanal5.com.mk> wrote:
> Pa, te pokaniv da dojdes kako gostin kaj mene vo emisija,
> i da si gi kazes svoite stavovi. Da pokazes kolku si
> pameten, a drugite glupavi.
> Inaku, ti stvarno ne razbiras deka sme nie sveta zemja i
> svet narod od koi mnogumina poteknuvaat. Vklucitelno i
> Dusan i Justinijan i Aristotel. Isto kako i Atataurk ili
> Mustafa Pasa Sokolovic, na primer.
> Neka ne te bunat turskite ili srpski iminja ili
> preziminja.
> Tie se site od ovdeka.
> Okolu tvojata dilema, koj e kolkav makedonec. Ne znam za
> tebe, ama jas imam napraveno tolku proekti za Makedonija
> sto tesko ke mozam da ti gi nabrojam do nautro. Naskoro ke
> izleze mojot web, pa ke si procitas. Taka da si nemam
> dvojba dali sum makedonec ili anti-makedonec.
> A, ti? Sto imas napraveno? Ili, ova dopisuvanje so mene ti
> e najgolemoto dostignuvanje?
>
>
> Pozdrav,
>
> m.

Insomniac: Да бидам гостин кај тебе во емисијата? Не, благодарам. Можам да бидам гостин кај вистински Македонец. И онака ти не ми беше баш омилен лик и те игнорирав ама последната емисија ја прели чашата. Баш и покажа на македонската јавност колку си голем Македонец. Дозволи да биди ширена анти-македонска пропаганда на национална телевизија. Браво што да ти кажам. Би те замолил немој повеќе да правиш вакви проекти за доброто на Македонија. Македонија ти е многу "благодарна" за последниот проект. A за тие историските ликови што имаат српски и турски имиња и презимиња баш ме заболе. Да не навлегувам во детали колку тие "придонесле" за Македонија. Овде го прекинувам допишувањето со тебе. Повели на форумите на kajgana па можи да дебатираме. Ќе ме познаеш кој сум а и што останатите Македонци мислат за тебе.
Поздрав

МНФ
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Insomniac vs. Milenko

Milenko <milenko@kanal5.com.mk> wrote:
> Pa, te pokaniv da dojdes kako gostin kaj mene vo emisija,
> i da si gi kazes svoite stavovi. Da pokazes kolku si
> pameten, a drugite glupavi.
> Inaku, ti stvarno ne razbiras deka sme nie sveta zemja i
> svet narod od koi mnogumina poteknuvaat. Vklucitelno i
> Dusan i Justinijan i Aristotel. Isto kako i Atataurk ili
> Mustafa Pasa Sokolovic, na primer.
> Neka ne te bunat turskite ili srpski iminja ili
> preziminja.
> Tie se site od ovdeka.
> Okolu tvojata dilema, koj e kolkav makedonec. Ne znam za
> tebe, ama jas imam napraveno tolku proekti za Makedonija
> sto tesko ke mozam da ti gi nabrojam do nautro. Naskoro ke
> izleze mojot web, pa ke si procitas. Taka da si nemam
> dvojba dali sum makedonec ili anti-makedonec.
> A, ti? Sto imas napraveno? Ili, ova dopisuvanje so mene ti
> e najgolemoto dostignuvanje?
>
>
> Pozdrav,
>
> m.

Insomniac: Да бидам гостин кај тебе во емисијата? Не, благодарам. Можам да бидам гостин кај вистински Македонец. И онака ти не ми беше баш омилен лик и те игнорирав ама последната емисија ја прели чашата. Баш и покажа на македонската јавност колку си голем Македонец. Дозволи да биди ширена анти-македонска пропаганда на национална телевизија. Браво што да ти кажам. Би те замолил немој повеќе да правиш вакви проекти за доброто на Македонија. Македонија ти е многу "благодарна" за последниот проект. A за тие историските ликови што имаат српски и турски имиња и презимиња баш ме заболе. Да не навлегувам во детали колку тие "придонесле" за Македонија. Овде го прекинувам допишувањето со тебе. Повели на форумите на kajgana па можи да дебатираме. Ќе ме познаеш кој сум а и што останатите Македонци мислат за тебе.
Поздрав

МНФ
arno si mu kazal:))
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Инсомниак, да не се лутиш ама мене писмото на Миленко ми изгледа многу коректно. Те поканил човекот во емисија, во ЕУ се тепаат да бидат на телевизија ама таму тешко се доаѓа. Ти имаш бланко покана да отидеш и да го „распориш„ издајникот Вранишковски а ти одбиваш. Зошто, па ставовоте што ги изнесуваш на форум кажи ги јавно.

Со многу работи што ти ги напишал Миленко јас се согласувам. Сите историски личности што поминале на наша територија се дел и од нашата историја.

Размисли малку за ова па одговори ми што мислиш!
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
Доста читав
Маленко сака само да постигне рејтинг
потегот бранишкоски добар
мој предлог али па далај лама
а тоа вранишкоски ех дете не го кривам него
туку неговата мајка кој учел во битала нека прераскаже некое нејзино предавање
патем оваа држава имеше нешто како право на слободен говор но дали е тоа за на тв не знам
искрено не бев слободен да го гледам шоуто
но со радост би го гледал јадно дете (јованче) му треба помош
да го искара некој
никогаш не го почитувале младо било велат
а владика беше накогаш помисли дека може нешто да имени да стане византиец
пожеби повеќе почитувана личност
епа братче јоване на погрешен пат си
да ти и твоите следбеници
можеби пред да легнеш расте егото во тебе
се чуствуваш како светец во мала рака како исус
но тоа се лажни надежи
не може така мора жртва и пример за другите не не да кредеш од другите
но немало јунак
но додека темава е за јованче (преставник на спц во македонија) би кажал нешто за газдите негови
спц е само поданик на гпц
нема никаков удел само контра реванш за света гора
ех голема работа но каде е честа
некој ќе рече пријател
каков ? ние се уште слушаме турбо фолк (добро де лесно се пие на тоа)
П.С престанете со катанчење на македонски тв почнете да работите на самите себеси
научете каде е мпц на картата
каде била и односот со ватикан
ватикан е битен(ватикан во времето на светите браќа Кирил и Методи дозболи да се води богослужма на стар словенски јазик во три цркви)и истите ги прогласи за заштитници на католиците од европа)
не велам не не сака православието ај во католизмит
туку статус не се добива потребна е борба
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
Инсомниак, да не се лутиш ама мене писмото на Миленко ми изгледа многу коректно. Те поканил човекот во емисија, во ЕУ се тепаат да бидат на телевизија ама таму тешко се доаѓа. Ти имаш бланко покана да отидеш и да го „распориш„ издајникот Вранишковски а ти одбиваш. Зошто, па ставовоте што ги изнесуваш на форум кажи ги јавно.

Со многу работи што ти ги напишал Миленко јас се согласувам. Сите историски личности што поминале на наша територија се дел и од нашата историја.

Размисли малку за ова па одговори ми што мислиш!
така слобода на говорот
беше вранишковски па сега оспоритего
патем миленко не е дете
ми кажаа дека добро го возел на вранишковски
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Да е до мене јас би им дал рок од три месеци на СПЦ и ГПЦ да не признаат. Ако не, одам во унијатство без пардон и после нема враќање.

Ако и ватикан не сака (да не се замери со ГПЦ) тогаш прогласувам отцепување од другите православни цркви и формирам независна Македонска црква по примерот на англиската која е независна од никого.

Ќе ги молам, абе ајде..
 
Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
има и полесне пат
никој од правослвните цркви нема да дозволи тоа мпц во унијаство
+ имеме добар сосед црна гора и ним и е преку глава од спц или гпц
а апц(тоа ти е албанската) грк да ти е газда не е лесно
како е скорот 3/ сите
ама доста да им го замати односот на ватикан/православие
може и преговори со ватикан може некој поклон да добиеме
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Инсомниак, да не се лутиш ама мене писмото на Миленко ми изгледа многу коректно. Те поканил човекот во емисија, во ЕУ се тепаат да бидат на телевизија ама таму тешко се доаѓа. Ти имаш бланко покана да отидеш и да го „распориш„ издајникот Вранишковски а ти одбиваш. Зошто, па ставовоте што ги изнесуваш на форум кажи ги јавно.

Со многу работи што ти ги напишал Миленко јас се согласувам. Сите историски личности што поминале на наша територија се дел и од нашата историја.

Размисли малку за ова па одговори ми што мислиш!
Јас би се согласил на дуел со Миленко али не во неговата емисија. Нели му посакав да му биди последна во кариерата. Јас си стојам на зборот. Не сакам да го кревам рејтингот на неговата емисија.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Kako prvo i osnovno nema sto Milenko da predizvikuva nekogo na TV , sega treba da si igrame ja izlezi pa ti izlezi i site da si kazeme sto mislime kaj nego u emisija..ubavo rece Insomniac..nema sto sega da kani vo emisija pa da diga rejting.
Faktot e deka NE se beshe podgotvil za emisijata,da moze da spori okolu site temi so''gostinot'' ,tuku otide duri i do toj stepen sto bese blagonaklonet kon proturenicite anti-makedonski , E TOA E NEDOZVOLIVO!

BAR DA BESE GO POKANIL ZA DA GO DISKREDITIRA I DA MU DOKAZE JAVNO DEKA JA SHIRI ANTI-MAK PROPAGANDA I DA MU GI POBIE LAGITE ,E TOGASH SITE KE GO PODDRZEVME MILENKO I KJE MU RECEVME BRAVO BE, SEGA NEMA DA PROPUSTAM NITU EDNA TVOJA EMISIJA I PAK KJE MU SE ZGOLEMSHE REJTINGOT.
Bar da pokanel ushte nekoj gostin kontra na Vranata za da ne ispadne deka dozvoluva negovata emisija da bide zloupotrebena od takvi kYrvi (izv. za izrazot)

Ova e so umisla napraveno,nema sto dilemi!
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Јас би се согласил на дуел со Миленко али не во неговата емисија. Нели му посакав да му биди последна во кариерата. Јас си стојам на зборот. Не сакам да го кревам рејтингот на неговата емисија.
Јас емисијата не сум ја гледал така да не знам Миленко како се понашал. Е-Маилот му беше многу коректен и за тоа напишав.

Штом си дал збор нема тука дискутирање, те разбирам дека не сакаш да одиш во емисија.
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moe mislenje

Imam otvorena e-mail adresa koja e milenko@kanal5.com.mk
Znaci mojata emisija i moite gosti ne se tajna. Naprotiv, tie se predmet na debata. Zatoa i se gosti kaj mene vo emisijata. Inaku, ako ne se provokativni, atraktivni, protivrecni i slicno, nema zosto da gostuvaat kaj mene.
Jas ne gi prasuvam od kade im e stajlingot, koj im gi pravi noktite, koga prv pat se baknale, zosto raskinale so toj-i-toj...
Ona sto go cenam kaj site moi gosti e sto ne se plasat da se izlozat sebe si pred najsirokata javnost.
Kakov vpecatok ke ostavi sekoja emisija i sekoj gostin kaj sekoj gledac poedinecno, veke e rabota koja nemozam i nesakam da ja kontroliram.
Sekoj covek na svetot (gledac, gostin, voditel..) ima svoja vistina. Svoe glediste na nestata. Traganjeto po vistinata, kolku i da e neprijatana ili lazna, e predizvik za sekoj covek. Pa taka i za mene.
Za site sto imaat dvojba, moeto mislenje e deka Makedonija e iskonska zemja a Makedoncite svet narod. Sekade kade bile vojskite na Aleksandar, no i site imperii sto ne okupirale, se del od nasata istorija. Nemojte da se otkazuvame od ona sto e nase. SAD, na primer, e golema drzava samo zatoa sto se sto vredi na svetot si prisvojuva: naucnici, pisateli, glumci, reziseri...
Finalno, ako samo Zoran Vraniskovski i negovata crkva se pricina za nepriznavanjeto na MPC, edinstveni vinovnici sme si nie samite. Grupicka luge da mozat da blokiraat eden cel narod i negovata vera e ramno na nacionalna katastrofa.
Zosto se plasite od Zoran (Jovan)?! Posilen li e od celata MPC???!!!
Aman be luge. Pa, valjda ne sme tolku slabi nekolku popovi i kalugerki da stvraat paranoja kaj site nas.

Pozdrav,

Milenko:tv:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Imam otvorena e-mail adresa koja e milenko@kanal5.com.mk
Znaci mojata emisija i moite gosti ne se tajna. Naprotiv, tie se predmet na debata. Zatoa i se gosti kaj mene vo emisijata. Inaku, ako ne se provokativni, atraktivni, protivrecni i slicno, nema zosto da gostuvaat kaj mene.
Jas ne gi prasuvam od kade im e stajlingot, koj im gi pravi noktite, koga prv pat se baknale, zosto raskinale so toj-i-toj...
Ona sto go cenam kaj site moi gosti e sto ne se plasat da se izlozat sebe si pred najsirokata javnost.
Kakov vpecatok ke ostavi sekoja emisija i sekoj gostin kaj sekoj gledac poedinecno, veke e rabota koja nemozam i nesakam da ja kontroliram.
Sekoj covek na svetot (gledac, gostin, voditel..) ima svoja vistina. Svoe glediste na nestata. Traganjeto po vistinata, kolku i da e neprijatana ili lazna, e predizvik za sekoj covek. Pa taka i za mene.
Za site sto imaat dvojba, moeto mislenje e deka Makedonija e iskonska zemja a Makedoncite svet narod. Sekade kade bile vojskite na Aleksandar, no i site imperii sto ne okupirale, se del od nasata istorija. Nemojte da se otkazuvame od ona sto e nase. SAD, na primer, e golema drzava samo zatoa sto se sto vredi na svetot si prisvojuva: naucnici, pisateli, glumci, reziseri...
Finalno, ako samo Zoran Vraniskovski i negovata crkva se pricina za nepriznavanjeto na MPC, edinstveni vinovnici sme si nie samite. Grupicka luge da mozat da blokiraat eden cel narod i negovata vera e ramno na nacionalna katastrofa.
Zosto se plasite od Zoran (Jovan)?! Posilen li e od celata MPC???!!!
Aman be luge. Pa, valjda ne sme tolku slabi nekolku popovi i kalugerki da stvraat paranoja kaj site nas.

Pozdrav,

Milenko:tv:

Se shto trebashe da napravish (a totalno ja utna rabotata) e da se pripremish za emisijata , ona na shto nalikuvashe tvojata posledna emisija beshe vo stilot na ''platena'' anti-mak propaganda ,izvini ama toa e vpecatokot.

Ne e rabotata dali bile 2-3 kalugjerki vo prashanje tuku tvojot kapacitet da zastanesh kako covek pred se,a posle kako makedonec i da go osporish seto ona shto beshe izneseno tolku bezobrazno protiv celiot narod makedonski !
Cim vekje si ispushtil da pokanish drug gostin koj bi dal protiv argumenti!

A... sega mozeme da zborime kolku sakame..ama shtetata e vekje napravena Milenko,nema nazad!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Миленко целиот проблем е што му се даде на Вранот шанса да негира јавно на национална телевизија.Дали некој ќе му даде шанса на иранскиот претседател јавно на некоја израелска телевизија да негира се еврејско???
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Se shto trebashe da napravish (a totalno ja utna rabotata) e da se pripremish za emisijata , ona na shto nalikuvashe tvojata posledna emisija beshe vo stilot na ''platena'' anti-mak propaganda ,izvini ama toa e vpecatokot.

Ne e rabotata dali bile 2-3 kalugjerki vo prashanje tuku tvojot kapacitet da zastanesh kako covek pred se,a posle kako makedonec i da go osporish seto ona shto beshe izneseno tolku bezobrazno protiv celiot narod makedonski !
Cim vekje si ispushtil da pokanish drug gostin koj bi dal protiv argumenti!

A... sega mozeme da zborime kolku sakame..ama shtetata e vekje napravena Milenko,nema nazad!
Brat, tolku li bila losha emisijata? Pa stavovite na Vranishkovski ne se tajna i ne veruvam deka sega ke nastanat tektonski promeni shto bil vo emisija. Ako Milenko ne bil spremen ok, ne e najsjajno ama ne e katastrofa, mozheme i da svatime deka toa bil monolog na Vranishkovski. Chivek uchi i na sopstvenite greshki!

Jas nikogash dosega ne sum go slushnal prodadeniot taka apla da iznegira se shto e makedonsko taka da mozhda i ne bilo losho shto lugjeto go slushnale.

Da bideme iskreni sme slushale i mnogu poloshi raboti na TV a i da ne zaboravame deka celta na sekoja TV stanica e pred se gledanost a posle se drugo.

Sepak da ne zabeguvame so Izrael i Ahmadinejad, ne e do tolku rabotata :wink:.

Vo site nas lezhi kluchot na sudbinata na tipovi kako Vranishkovski.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Sepak da ne zabeguvame so Izrael i Ahmadinejad, ne e do tolku rabotata :wink:.
До толку е. Да ти кажам една работа. Нема повеќе молчење и тивок револт. Наведната глава сонце не гледа, рекол нашиот народ. Самото негово постоење на планетата земја зрачи со негација кон се Македонско. Ако можиш изгледај ја емисијата па да дискутриаме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom