Канал 5 - дувло на србомани

Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Ednooki na kanal5.
Trn ja obozava ama samo koga ja drapa opozicijata. Poslenive meseci vlasta voopsto ne se ni sponuvase. Dali ednooki ne mozea da gi podnesat pritisocite od vlasta preku Velija ?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ednooki na kanal5.
Trn ja obozava ama samo koga ja drapa opozicijata. Poslenive meseci vlasta voopsto ne se ni sponuvase. Dali ednooki ne mozea da gi podnesat pritisocite od vlasta preku Velija ?
По мене, притисоците не беа од политичките партии, туку од олигарсите. А и власта, и опозицијата беа застапени во Еднооки, врска нема дека во последно време не се драпаа со власта.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.329
Поени од реакции
5.445
Po Srbomani od Sitel , vikate e Kanal 5 ?
Nema sansi, sledeti gi vestite na Sitel i ke vidite koj sto e , sledete gi iminjata na nivnite novinari, Pavlovic, Dudukovic, VIC, VIC , VIC
I a vestite od Kosova,
Premierot na Srpskata pokraina, albanskite teroristi od Kosovo, ... ,
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
mozebi milenko e srboman ama emisiite onie vistinskite i nenametnati temi mu se top jas sekogas go gledam ma da i mene kanal 5 ne mi se dopagja

ova so ednooki e stram za A1 tv pokazaa deka nemaat smisla za humor a i za toa sto znaci dobra emisija
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Можеби луцифер (Б.Ц.) наредил да се преместат во АНАЛ 5,нели тој е пола власник?Или грешка сум?Да не случајно тој ги финансира еднооки,затоа е прикажан како најголем позитивен негативец,или и тоа сум грешка?Незнам,јас си имам такво мислење,немора да значи дека е така.

А некој што велат дека само опозицијата била најзастапена,нема врска,така нив му се чини.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
гледа некој канал 5???

ако гледа што гледа...гранд звезде, вестите или големите блокови СРПСКИ реклами...

канал 5 алсат алфа едно време..последнио очајнички обиди и носталгија на соседите дека ете ке повлијаат...само како им оди тоа е друга работа
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.725
Поени од реакции
969
Не е точно дека на Еднооки се критикува само опозицијата...застапена е и критиката кон власта...е сега можеби повеќе е критикувана опозицијата но факт е дека опозицијата заслужува многу повеќе критика од власта...голема штета е тоа шо одсега Еднооки ќе одат на Анал 5 ( за жал ќе морам и Анал 5 да гледам по 15 минути неделно )
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Anal 5 , hehehhe
kje gledas i kje uzivas.....eve a1 vekje ne odi ni na kablovska....
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Може не ви одговара ама Интел има право. Можеби процентот не точен како што он вика 98 спрема 2 ама сигурно опозицијата се споменува повеќе од 70 % а власта помалку од 30. А би требало да е обратно. Критика треба да има за власта, СДС кога ќе си дојде на власт. А да за лицето БЦ имаат право. Он сеуште е на власт, за жал.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Па Еднооките се само објективни....нормално дека ќе биде застапена опозицијата и Б.Ц. во нивните епизоди кога тие ја раскрчмија Македонија и сеуште без перде и срам се кочоперат низ македонката политичка сцена.
 
Член од
28 септември 2007
Мислења
215
Поени од реакции
0
Па Еднооките се само објективни....нормално дека ќе биде застапена опозицијата и Б.Ц. во нивните епизоди кога тие ја раскрчмија Македонија и сеуште без перде и срам се кочоперат низ македонката политичка сцена.
А Љубчо и ВМРО ја докрчмија нели. Он е пример за Македонија. Кој партија од која се. Исти к... во два примерока.
 
Член од
28 август 2007
Мислења
308
Поени од реакции
8
Може не ви одговара ама Интел има право. Можеби процентот не точен како што он вика 98 спрема 2 ама сигурно опозицијата се споменува повеќе од 70 % а власта помалку од 30. А би требало да е обратно. Критика треба да има за власта, СДС кога ќе си дојде на власт. А да за лицето БЦ имаат право. Он сеуште е на власт, за жал.

Извини само мала поправка,сдс нема да дојди на власт,невладини организации не идат на власт.:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom