Канал 5 - дувло на србомани

Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Ja gledav i jas emisijata, i jas bev izrevoltiran i mu pisav na covekot sto mislam zosto sum isprovociran, najiskreno so najdobra namera i so polno ime i prezime potpsan. Sepak dolgava diskusija ovde na forumov barem mene mi ukaza na nekolku zaklucoci.

1. Funkcioniranjet na POA vrz makedoncite nema nikakvo vlijanie a so toa se ukazuva i na se pomaloto vlijanie na srpskata prpaganda bez ogled na golemata masinerjia sto seuste ja poseduva.

2. Slepite podrzuvaci na se sto e od sever veke se na prsti toa go pisav i prethodno, ovaa tema e eklatanten dokaz za istoto, najgolemiot del se sostoi od Svedo versus site :)

3. Ovaa diskusija uste ednas dokaza deka e pocituvana od site i deka ima vlijanie za mnogu raboti. Osobeno mi e milo sto Milenko se pojavi so svoj stav na forumov sto mu dava tezina na svoeviden debaten medium, toa e pricina plus dvapati da razmislime pred da si go iskazeme svojot stav na forumov.

4. Se nadevam deka Milenko ke go uvidi impulsot na edna poprilicno golema celna grupa koja sto tuka gi promovira svoite stavovi i deka i ponatamu ke ja posetuva stranicava i ke dade po nekoe mislenje i na drugte temi.

5.Se nadevam deka ovaa diskusija ke doprinese i drugi novinari sto se skrieni pozadi nekoi nikcinja na forumov da ja otfrlat maskata.
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
892
Поени од реакции
4
Se shto trebashe da napravish (a totalno ja utna rabotata) e da se pripremish za emisijata , ona na shto nalikuvashe tvojata posledna emisija beshe vo stilot na ''platena'' anti-mak propaganda ,izvini ama toa e vpecatokot.

Ne e rabotata dali bile 2-3 kalugjerki vo prashanje tuku tvojot kapacitet da zastanesh kako covek pred se,a posle kako makedonec i da go osporish seto ona shto beshe izneseno tolku bezobrazno protiv celiot narod makedonski !
Cim vekje si ispushtil da pokanish drug gostin koj bi dal protiv argumenti!

A... sega mozeme da zborime kolku sakame..ama shtetata e vekje napravena Milenko,nema nazad!
Tocno.
Ama ne e ni Milenko onoj stariot.Nhf.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Insomniac секогаш ќе ја брани Македонската кауза независно од каде доаѓа пропагандата. Ама воопшто не ме тагираат коментарите на некои членови овде. Некои само провоцираат а некои сеуште цицаат мајчино млеко. Некои ги боли вистината а некои по грешка напишале по некој пост да им се брои.

Поздрав до вистинските Македонци.
Абе не замарај се со овие југоносталгичари и србомани . Затоа Македонскиот народ е слаб затоа што секаде бара браќа дали тоа биле Срби или Бугари ..
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Абе не замарај се со овие југоносталгичари и србомани . Затоа Македонскиот народ е слаб затоа што секаде бара браќа дали тоа биле Срби или Бугари ..
Не е толку голем грев да се сака Србин или Бугарин, колку што е грев да се мрази друг Македонец... само затоа што е со различна партиска определба...
Кога тој проблем ќе се реши во Македонија, тогаш ни Срби, ни Бугари, ни Ескими нема да ни можат ништо!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не мора толку да се сака партискиот противник,доволно е да се најде само еден заеднички интерес кој се вика Македонија,за друго може и да се тепаме колку ни душа сака,ама за напредокот на државава мора да имаме концензус дури и со другите народи кој живеат и работат во заедничково ГЕТО.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Не мора толку да се сака партискиот противник...
Абе воопшто не мора да се сака... Не е ни логично да се сака... Ама страшно е каква омраза постои кај нас... Омраза која што не е насочена само кон Бранко, Грујо, Шеќеринска итн., туку и кон симпатизерите на политичкиот противник... па дури и оние кон оние неопределените... И уште оди до тој степен да, кој не е со нас, тој е државен непријател!?!

...еден заеднички интерес кој се вика Македонија...
Токму тоа е она што треба... Ама за жал кај нас љубовта кон партијата е ’секогаш’ поголема отколку љубовта кон државата!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Токму тоа е она што треба... Ама за жал кај нас љубовта кон партијата е ’секогаш’ поголема отколку љубовта кон државата!

Tочно и токму ради ова сме каде што семе, и со ова се потврдува она што повеќепати го имам кажано, дека проблемот е до народот а не до властите.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Tочно и токму ради ова сме каде што семе, и со ова се потврдува она што повеќепати го имам кажано, дека проблемот е до народот а не до властите.
Дека проблемот е до народот ни е на сите јасно! И самите власти се од истиот народ излезени.

Сепак кое е чарето? Имаш народ претворен во говедо а сакаш да имаш успешна и богата држава, парадокс нели?

Во нормална ситуација би ни требале некаде 50-100 години да створиме нова интелигенција која малку по малку ќе го подигне нивото на масите да излезат од ембрионалната фаза на говедо (роб) и да почнат да мислат со своја глава.

Ние 50 години немаме, значи кое е чарето, знае некој?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ќе дојде и тоа време Силен...но ако Македонија и понатака прави „извоз“ својата интелигенција....ни 500 години не не оправаат...
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Temava bese otvorena poradi emisijata na Milenko so Vraniskovic.
Ja vidovme i Mirka ?
Komentari ?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Temava bese otvorena poradi emisijata na Milenko so Vraniskovic.
Ja vidovme i Mirka ?
Komentari ?
Не ја гледав емисијата, но познавајќи ја Мирка, сигурно ги правела партал и власта и опозицијата. И тоа со право.
Сепак, не ја гледав емисијата и неможам да коментирам околу неа.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Kога Мирка зборува реакциите и на власта и опозицијата се познати па им се јавува неМир во нивните бедни души.:)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Dpmne e kracija na SDSM, Branko go odbral Gruevski za lider na DPMNE:pos2: :pos2:

Koga Mirka zboruva ......???:pos2:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Treba da ja gledas. MIslam deka se sprema nekoja treta "sila " koja Mirka saka da ni ja promovira, a ne kje bide kadarna ni da se posere vo gakji.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom