Како знаете дали сте преболеле некого?

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ете вака

знам дека сум го переболела ако не чекам со домасниот и мобилниот во раката нестрпливо да зазвони и ако не плачам на песните,,наши,, и едноставно ако не почуствувам ништо во негова близина!тогаш знам дека е минато!

Можеби:tapp:
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
многу едноставно... кога ќе го прочиташ или слушниш името на таа шо си ја сакал, да не ти текнит на нејзе.. си ја преболел.. симпл
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Дур ја ебам ако мислам на фудбал, кладилници, како да типовам на утакмици, комбинации..... значи сум ја преболел.
То е најдобар тест. Значи ќе и појдиш ќе ја исексаш па ќе видиш на што ти идел умот за време на сношајот.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
По завршување на врска,секој има свој начин на преболување,тажење и слично.
Но кога ќе пројде тој период на преболување,како човек познава дали преболил или не?
Имате ли начин?
Како сте сигурни дека сте преболеле некој?

Сеедно ви е?
Ве интересираат други личности?
Не размислувате на бившиот партнер?

Ако мислите на бившиот/а,дали тоа значи дека сеуште не сте го преболиле?

Како знаете дека вашите чувства исчезнале?
Дали веднаш исчезнале или требало време?
Кај секого е различно. Некои седат дома и не се расположени за ништо, некои веднаш излегуваат мислејќи дека тоа е нормален следен чекор.

Конкретно кај мене..првите денови навистина ми беше тешко, едноставно беше ненадејно и неочекувано..онака без некоја посебна причина крај. Негде третиот ден ми се јави еден другар онака без да знае што воопшто се случило..и излеговме најнормално во град.
Кога му кажав што сумправела изминатите два дена мислам дека ќе ме утепаше. Па тука ми кажа една лекција што сега ја знам на памет, па успеав да сфатам дека и немало зошто толку да се замарам.
После некое време и со дечково почнавме да комуницираме како другарчиња и сфатив дека не било тоа тоа. Едноставно оладив и станав рамнодушна. Се на се најубаво е кога ќе го видиш. така ќе сфатиш дали сеуште го сакаш или само ти недостигало времето со него.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Како ќе познаеш дека си го/ја преболел/а?
Па едноставно!Нема да си ја чукаш главата кога ќе го/ја видиш со друг/а и нема да те интересира ништо за него/неа(е овоа е од искуство).
А и кога веќе сте решиле да ставите крај,одноно кога веќе сте го одврзале јазолот мислам дека нема потреба да се замарате повеќе!
Па ќе кажам:Живеј го животот како што сакаш, а за другите ич да не те боли......
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Како ќе познаеш дека си го/ја преболел/а?
Па едноставно!Нема да си ја чукаш главата кога ќе го/ја видиш со друг/а и нема да те интересира ништо за него/неа(е овоа е од искуство).
А и кога веќе сте решиле да ставите крај,одноно кога веќе сте го одврзале јазолот мислам дека нема потреба да се замарате повеќе!
Па ќе кажам:Живеј го животот како што сакаш, а за другите ич да не те боли......
И јас така мислам, кога нема повеќе да се замараш со неа/него, и нема да ти е гајле ако го/ја видеш со друг/а, и веќе срцето не ти чука онолку силно како што било порано кога ке си го/ја видел/а... my opinion :toe:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Кога ќе се најдеш во кревет со друга голема е веројатноста дека си ја преболел
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Тогаш кога нема да почуствувам ништо кога ќе го видам лично, на слика, кога ќе му го слушнам гласот, кога нема да помислам на него во моментот кога го гледам другар му и кога ќе можам слободно да го пуштам цедето со мојата најомилена музика без да ме мавне некој бран на плачење.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Тогаш кога ќе ја видам и кога ич нема да ме заболи туwето.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас едноставно незнам како сум преболела некоја личност јас многу тешко преболувам и секогаш ,и е тешко али тоа ти е тоа
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Кога ќе се најдеш во кревет со друга голема е веројатноста дека си ја преболел
Или дека сеуште пробуваш да ја преболиш. Зависи Геџо има разни ликови. Некои мислат дека на тој начин ќе ја преболат побрзо.:toe:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Едноставно кога ќе допадне некоја друга девојка знам дека сум ја заборавил старата.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Ќе можам да го дадам точниот одговор зашто одамна ме држи таа фаза на преболување и сеуште не поминала иако на повидок од вчера се нови моменти до сега непознати за мене,претпоставувам има од се по малце од погоре напишаното и секој малтене си пишува од искуство,мене мал број ситници ме враќаат на почеток,од подарени чаши,заеднкички песни,празници кои идат а сум ги поминал со неа и сл.
Па кога ќе ми биде спомнато нејзиното име а во мене нема да има ни најмала реакција ќе знам дека е тоа тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom