Како знаете дали сте преболеле некого?

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Кога ќе го видам и нема ништо да чувствувам, кога ќе сум рамнодушна кон се и ми е сеедно. Зашто рамнодушноста е најлоша работа што може да се случи во една љубов. Кога нема да мислам 100 пати нешто пред да го прашам и дали да го прашам хехе.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Знам дека сум го преболела кога повеќе не мислам на него, не ми е гајле што прави, со кого е, каде е....воопшто како живее. Спремна сум за некој нов, додека предходно не сум погледнувала никој жив, само тој бил совршен за мене. Најглуп ми е периодот кога сама себе се уверувам дека сум го преболела а не е така, се лажам сама себе:uvo: но секогаш ова одпосле го сфаќам
А за тоа колку време ми треба за да преболам некого зависи од тоа каква била врската и личнота, и мојата љубов спрема него
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
BAs bev vo ovakva situacija nekade pred odredeno vreme. Se cuvstvuvuav nekako pooslobodeno, ko semek disam cist vozduh. I pocnav pocesto da izleguvam, da bidam pootvoren, pogolema samodovreba.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Кога ќе бидам рамнодушен према неа.Звучи глупо ама така е.Се додека за некои нејзини постапки се нервирам или радувам ја немам преболено.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако можам да се вљубам во друга, ете доказ.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
кога спомените не ме болат и не посакувам да ги вратам,кога дозволувам некој друг да влезе во мојот живот и си допуштам повторно да се заљубам или пак да влезам во некоја авантура..кога ги гледам сликите и го нема она чуство на недостиг и осаменост туку само насмевката,кога разговорот со него поминува без никакви очекувања дека тој ке предложи повторно да бидеме заедно и слично,кога песните кои некогаш заедно сме ги слушале и ме потсекале на него а кога сум била сама сум плачела на нив,сега се смеам и ги пеам истите без да помислам на него,кога гледајки го во очи срцето ке биде рамнодушно и нема да трепери како што некогаш треперело туку ке го гледа само како добар пријател.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
шо као не ти се десило да се вљубиш у друга а старата уште не си ја забораил??не зезај...
Добро бре, ова моево не е ДОКАЗ НАД ДОКАЗИТЕ, има уште миљон други, Ја ти давам еден од можностите, не се пали.

Еве уште еден: Кога ќе можам без неа во секоја смисла на зборот (не ми треба да и го слушнам гласот, не ми фали до мене, сеедно ми е дали ме сака или не......)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Добро бре, ова моево не е ДОКАЗ НАД ДОКАЗИТЕ, има уште миљон други, Ја ти давам еден од можностите, не се пали.

Еве уште еден: Кога ќе можам без неа во секоја смисла на зборот (не ми треба да и го слушнам гласот, не ми фали до мене, сеедно ми е дали ме сака или не......)
немора да бидеш нападен...секогаш го сваќаш мојот пост како да зборам со повишен тон...не се палам...баш кулирам:helou:иначе вториов ти е боље...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
немора да бидеш нападен...секогаш го сваќаш мојот пост како да зборам со повишен тон...не се палам...баш кулирам:helou:иначе вториов ти е боље...
малку оф топик:

Замислувам човек како ми го чита ова, и зависно од расположението, автоматски ми доаѓа како да ми вика некој! :)

Терај натаму.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
кога едностано нисшто не ме потсека на неа
тогаш е умрена за мене
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Мислам дека сум го преболила затоа што сум со друг,ама сепак кога ќе го видам сепак мислам дека поубаво би било пак да сме заедно и повторно истата песна со него,а и со сите други кои биле со мене пред него :toe:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
koga sekoja pesna koja me potsetuvala na nego veke zvuci kako da ja slusam 1 pat
:smir:
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Кога сликите што ги гледам коа сме биле заедно се обични слики од убавото минато...Коа нема да се плашам да му дадам шанса на нов дечко а да неам страв дека така ја губам "шансата" да се смирам со бившиот....Кога нема да ми смета кога ке го видам со друга.....Едноставно кога нема да биде пречка за понатаму да продолжам, со фактот дека е завршена страна во мојот живот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom