Како знаете дали сте преболеле некого?

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не го одговори прашањето на темава: Како знаеш дали си преболел/а некој/а?


Сигурно не гледаш на саат, или да стаиш аларм, за 3 месеци да ти ѕвони, и кога ќе заѕвони викаш ГОТОВО Е!
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Не го одговори прашањето на темава: Како знаеш дали си преболел/а некој/а?


Сигурно не гледаш на саат, или да стаиш аларм, за 3 месеци да ти ѕвони, и кога ќе заѕвони викаш ГОТОВО Е!
znaes koga koga ?koga stanuvas na sabajle i ne go gledas negoviot lik pred tebe.koga nemas potreba da go slusnes,koga sekoe naredno zvonenje na tel ne ti e izmacuvanje mozebi sega ke mi se javi,koga ne go gledas vo drugite luge nego,koga ne ti zvucat site isto kako nego,koga pocnuv da ti se vraka voljata za zivot e toa e koga ke se kaza vremeto leci se....smetam deka si zadovolen so odgovorot:helou:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Кога ќе посакаш да бидеш со друг, ама не само тоа:

- со тој некој `друг` кога ќе можеш да правиш исти работи како со бившиот (идење на исти места, слушање исти песни, можеби ист филм) без да мислиш на бившиот...
- кога забележуваш некои случајни сличности меѓу нив а сепак тоа не ти го враќа филмот на бившиот и не те тера на каење или на промена во расположение туку едноставно се посветуваш на уживање во новото искуство.
- не ги бараш особините на бившиот во новиот односно не бараш сличност.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
По завршување на врска,секој има свој начин на преболување,тажење и слично.
Но кога ќе пројде тој период на преболување,како човек познава дали преболил или не?
Имате ли начин?
Како сте сигурни дека сте преболеле некој?
Како човек познава?
Па не познава...не знае и не може ни да знае...
Моментот е битен... е кога ќе дојде до тој момент тогаш ќе осети и ќе стане несвесно свесен за тоа дали преболил и може да продолжи напред или е сеуште заглавен некаде во минатото...


Сеедно ви е?
Ве интересираат други личности?
Не размислувате на бившиот партнер?
Не ми е сеедно и никогаш нема ни да ми биде сеедно за личност која што била дел од мојот живот колку и да завршило трагично...

Најверојатно ме интересираат...

На бившиот партнер секогаш ќе постојат моменти кога ќе размислувам а тоа не ни сакам да го исфрлaм од мојот живот...


Ако мислите на бившиот/а,дали тоа значи дека сеуште не сте го преболиле?
Не, туку тоа значи дека се присеќам на нешто што било дел од мојот живот... :)


Како знаете дека вашите чувства исчезнале?
Дали веднаш исчезнале или требало време?
Вистински чувства никогаш не исчезнуваат според мене... тие се секогаш тука сместени таму некаде длабоко во нас...



koga sekoja pesna koja me potsetuvala na nego veke zvuci kako da ja slusam 1 pat
Одлично кажано... :)))
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
Па после раскинувањето, плачењето и се попатно што иде со тоа следуваше омраза и планови за одмазда :zlo:... Сега не го мразам, не го ни сакам, туку ми е мил и му мислам се најдобро
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Па кога ќе го видам да не осеќам веќе ништо,да не мислам на него,да немам потреба да го видам ама сепак пак потребно е време за да заборавиш некој што ставрно многу ти значел а те повредил тогаш е најтешко да преболиш
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
По завршување на врска,секој има свој начин на преболување,тажење и слично.
Но кога ќе пројде тој период на преболување,како човек познава дали преболил или не?
Имате ли начин?
Како сте сигурни дека сте преболеле некој?

Сеедно ви е?
Ве интересираат други личности?
Не размислувате на бившиот партнер?

Ако мислите на бившиот/а,дали тоа значи дека сеуште не сте го преболиле?

Како знаете дека вашите чувства исчезнале?
Дали веднаш исчезнале или требало време?

Ќе знаеш тогаш кога пак ќе ја видиш некогаш саканата личност и срцето нема да ти затрепери :toe:
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
кога ке поминат два дена а да не помислиш на неа .....
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Така што во ниеден момент не размислуваш на неа повеќе од 1 секунда, не како порано да ти бидат мислите кон неа 5 саата. Не очекуваш да добиеш смс или титка од саканата, не те интересира повеќе каква личност е, не те интересира каде е и што прави, тогаш she's gone. Еве барем цвеќенцево за неа.:smir:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Дали сте преболеле некој или некој/а ќе знаете вака:
Зелено светло е вклучено за ако сте го преболеле
Црвено светло сеуште е вклучено ако не сте го преболеле.
Ако сте при крај,тогаш ќе трепка наизменично црвено/зелено.
Имате упатство за употреба ебаве, читајте малце:D:P:)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
кога ќе поминеш покрај личноста а ништо не почуствуваш:wink:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Како знаеш....епа така...не ти се дига више на неа :)
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Престанувам да мислам на него, не ме интересира каде излегува и со кого, не осеќам некоја љубомора ако го видам со женска......и некои слични работи
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Така што во ниеден момент не размислуваш на неа повеќе од 1 секунда, не како порано да ти бидат мислите кон неа 5 саата. Не очекуваш да добиеш смс или титка од саканата, не те интересира повеќе каква личност е, не те интересира каде е и што прави, тогаш she's gone. Еве барем цвеќенцево за неа.:smir:
Така е, но треба време, а времето е релативно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom