Како знаете дали сте преболеле некого?

Член од
9 јануари 2013
Мислења
619
Поени од реакции
466
кога нема повеќе да мислам на него, нема да ме занима ништо за него и кога нема да ми летаат пеперутки во стомакот кога ќе го сретнам и поминам покрај него туку ќе се чувствувам како да сум поминала покрај некоја особа која не ни ја знам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.530
Поени од реакции
33.725
Кога после и месеци дури, сеуште намерно слушаш лоша музика, оти добрата сеуште знае да те депримира.
Тоа е непреболеност.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Кога после и месеци дури, сеуште намерно слушаш лоша музика, оти добрата сеуште знае да те депримира.
Тоа е непреболеност.
Што ти значи тоа лоша/добра музика? Тажна-меланхолична наспроти весела ?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Кога наместо да те привлекуваат неговото однесување, неговиот карактер, поглед, неговата насмевка, неговото држење на телото и слично...ти стануваат одбивни.:pipi:
 

SteamyLover

beautiful tango
Член од
24 октомври 2012
Мислења
202
Поени од реакции
554
Кога сосема ќе бидеш рамнодушен кон него и сите негови постапки.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Едноставно, кога сте решени да поканите на кафе, пиво или било што некоја личност што ви оставила впечаток од 30 минути муабет на прво гледање, дали случаен минувач, сопатник во автобус или пријател/ка на вашиот другар/ка :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Не осеќаш едноставно ништо, ја гледаш еднакво како сите останати личности околу тебе. Не те привлекува, сфаќаш дека е грда и потајно жалиш за времето што си го поминал со неа.
Така е барем кај мене :D
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Едноставно, кога сте решени да поканите на кафе, пиво или било што некоја личност што ви оставила впечаток од 30 минути муабет на прво гледање, дали случаен минувач, сопатник во автобус или пријател/ка на вашиот другар/ка :)

Тоа е очајнички потег, со кој се залажуваш себе си :D Ај ќе викнам било кој на кафе, или било што/
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.061
Тоа е очајнички потег, со кој се залажуваш себе си :D Ај ќе викнам било кој на кафе, или било што/
Едноставно, кога сте решени да поканите на кафе, пиво или било што некоја личност што ви оставила впечаток од 30 минути муабет на прво гледање, дали случаен минувач, сопатник во автобус или пријател/ка на вашиот другар/ка :)
Кај прочита било кој?
 
B

babsyy

Гостин
Кога ги нема тие "пеперутки" во стомакот кога ќе го видиш, а наместо тоа ти ствара одбивност или гадење во мојот случај. :) До степен како што кажа Аце, некој за 30 минути да ти остави подобар впечаток отколку некој којшто го познаваш 4 години пример, и сфаќаш дека прави да се осеќаш како некогаш мнооогу оддамна за преболениот. ; )
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Кога ги нема тие "пеперутки" во стомакот кога ќе го видиш, а наместо тоа ти ствара одбивност или гадење во мојот случај. :)
Одбивност ОК, но гадење што би предизвикало ако на пример не си била задоволена на некој начин дали сексуално или пак невозвратенба љубов или пак можеби и двете бидејќи тоа доаѓа од потсвеста-гадењето.

Јас...не ја преболев но ја прифатив реалноста.
 
B

babsyy

Гостин
Одбивност ОК, но гадење што би предизвикало ако на пример не си била задоволена на некој начин дали сексуално или пак невозвратенба љубов или пак можеби и двете бидејќи тоа доаѓа од потсвеста-гадењето.

Јас...не ја преболев но ја прифатив реалноста.

Сите можни негативни карактеристики и многу негативна енергија. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom