Како до најјаките девојки?

Член од
24 април 2005
Мислења
32
Поени од реакции
1
До јаките пичици само со самодоверба . Ништо појке не треба .
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Ја жените ги делам на другачии категории: мачки, кучки, крави, мечки и сл. животинчиња :)
Преферерирам мачки, особени тигрици и лавици :)
Они се обично у тие првокласните на имењакот ми.
 
Член од
27 јануари 2006
Мислења
8
Поени од реакции
1
Здраво до сите,

Најјубави се оние девојки на кои Јас им се свиѓам. Убавината е наметната вредност.

ReallityCheck
 
V

VirtualA

Гостин
Ако се некој шмизли не се ни трудам, а ако се мирни скромни добри, пробувам прво да станеме пријателчиња, ама добри, и потоа.....
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
ReallityCheck напиша:
Здраво до сите,

Најјубави се оние девојки на кои Јас им се свиѓам. Убавината е наметната вредност.

ReallityCheck
a ako ne im se svigas na nikoj? ne velam za tebe.mozda im se svigas no ima nekoi koj uopste ne im se simpaticni na devojkite pa duri i antipaticni...So ke prais togas??mudrecu:je: :je:
 
Член од
27 јануари 2006
Мислења
8
Поени од реакции
1
Handsome напиша:
a ako ne im se svigas na nikoj? ne velam za tebe.mozda im se svigas no ima nekoi koj uopste ne im se simpaticni na devojkite pa duri i antipaticni...So ke prais togas??mudrecu:je: :je:
Можеби не сум мудрец, но сум најверојатно постар па затоа така ти изгледа.

Значи, јас немам такви проблеми, и иако во принцип не се занимавам со апроксимации, сепак, ете може да усвоиме дека постојат грди машки. Постојат нели и грди жени. И двата пола ги привлекува "убавото" кај спротивниот пол, но тоа нели им е недостижно. Така да на крај остануваат едни на други. Логички и поедноставено, е така.
Реалноста и комплицираноста на светот исклучиво забранува вакви генерализации (постојат екстремно грди екстремно богати мажи, екстремно грди екстремно паметни жени, и на тоа слични МИЉОНИ комбинации).

Ако те интересира некој осамен пример, на, крајно осакатена и нагрдена личност од било кој пол, која во некоја случајност не би била атрактивен субјект за било кого, well, се плашам дека тогаш ќе мора да посочиш на таков пример од твојата непосредна околина (кој ќе можеш да го испиташ, анализираш, следиш) и да ги извлекуваш сопствените заклучоци. Треба да ги имаш на ум алтернативите, психолошката состојба на посакување на "недостижното" и последиците од тоа (да не се лажеме, доколку го занемариш моралот, ти секогаш можеш да ја имаш онаа недостижната, тоа што ќе бидеш обвинет за силување е друга тема на дискусија) итн. Од друга страна, можеш и да одбереш да му веруваш некому кој тоа веќе кој го направил место тебе, и да скокнеш до мојот заклучок кој го цитираше.

Поздрав,
ReallityCheck
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Најјака женска е релативна работа.
Не може женска да биде гадна колку што машко може да биде пијано!!!
 
Член од
27 јануари 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
univerzalna teorema za jakite picki

Jakite picki se raj za ocite
pekol za dushata i
- cistilishte za dzebot
:star:

[Едитирано од FortunE: нема потреба од фонт 4ка и болдирани букви, и без тоа може да се прочита мислењето:)]
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
BusHav напиша:
Најјака женска е релативна работа.
Јас па мислев најјака е таа што може сите да ги тепа :pos:
А у право си иначе, за пијано машко нема лоша девојка, ама многу самоубиства се случиле утрото после некоја таква пијана вечер :pos: :pos:
Ипак се различни критериуми и вкусови во прашање, не мора само да е ептен привлечна физички . . .
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
Ides i maash dva boksa..glaa od zid i posle ne e sfesna deka e tvoja ushte pomalce deka e najjaka.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
ReallityCheck напиша:
Можеби не сум мудрец, но сум најверојатно постар па затоа така ти изгледа.

Значи, јас немам такви проблеми, и иако во принцип не се занимавам со апроксимации, сепак, ете може да усвоиме дека постојат грди машки. Постојат нели и грди жени. И двата пола ги привлекува "убавото" кај спротивниот пол, но тоа нели им е недостижно. Така да на крај остануваат едни на други. Логички и поедноставено, е така.
Реалноста и комплицираноста на светот исклучиво забранува вакви генерализации (постојат екстремно грди екстремно богати мажи, екстремно грди екстремно паметни жени, и на тоа слични МИЉОНИ комбинации).

Ако те интересира некој осамен пример, на, крајно осакатена и нагрдена личност од било кој пол, која во некоја случајност не би била атрактивен субјект за било кого, well, се плашам дека тогаш ќе мора да посочиш на таков пример од твојата непосредна околина (кој ќе можеш да го испиташ, анализираш, следиш) и да ги извлекуваш сопствените заклучоци. Треба да ги имаш на ум алтернативите, психолошката состојба на посакување на "недостижното" и последиците од тоа (да не се лажеме, доколку го занемариш моралот, ти секогаш можеш да ја имаш онаа недостижната, тоа што ќе бидеш обвинет за силување е друга тема на дискусија) итн. Од друга страна, можеш и да одбереш да му веруваш некому кој тоа веќе кој го направил место тебе, и да скокнеш до мојот заклучок кој го цитираше.

Поздрав,
ReallityCheck
Raka na srce za toa si vo pravo.BUT...ne e temata kako da fatis bilo kakva zenska tuku kako da dojdes do najjakite.Mozda i jas ne se iskazav najbolje ama sakav da kazam i onie koi ne se tolku simpaticni a sakaat da opnat nekoja jaka p****....
 
Член од
27 јануари 2006
Мислења
8
Поени од реакции
1
Handsome напиша:
Raka na srce za toa si vo pravo.BUT...ne e temata kako da fatis bilo kakva zenska tuku kako da dojdes do najjakite.Mozda i jas ne se iskazav najbolje ama sakav da kazam i onie koi ne se tolku simpaticni a sakaat da opnat nekoja jaka p****....
Handsome,

Мислам дека е сеуште рано да ти ја доловам поентата. Инаку ја има во мојот погорен пост.

Поздрав, ReallityCheck
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Sum zapoznal pripadnici/pripadnicki na "elita". i skopska i od drugi gradovi i da si kazam odma, ne se cuvstvuvam voopsto inferioren vo sporedba so niv, bidejki znam deka kako i site, taka i jas si iam svoi kvaliteti, a toa so nekojsi tamu tatickoo mu kupil BMW, toa ednostavno znaci oti negovite napravile (ili ukrale...) povekje pari od moite i TOCKA!!Tuka zavrsuva se! On licno ne e nisto po dobar od bilo koj drug zaradi kolata...A za zenskite? Osven ako ne se "tatini" mazicki, (a takvite obicno ostanuvat cel zivot zavisni od taticko, oti se premnogu kilavi da napraat nesto na svoja raka), togas ke si baraat sponzor,:toe: a ne postoi fizicki izgled so ke nadomesti za takov karakter:toe:, taka da aj da ne im prajme uslugi, da si imat ubavi,mladi i diplomirani decki za udvaraci, ami da gi ostavime so kopucite so pari...ili so daleku postari od niv neka se ebat...EJJ AMA ME VIDOA VO BMW xaxax covece, toa e mizerija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom