Како да ја разведам мајка ми од татко ми?

Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Не се глупирај. Мислиш дека јас немам размислено за иселување? Можеби и единствената точка кај што се сложуваат моите родители е тоа дека јас морам да седам ДОМА. А разводот го гледам како нешто со што повеќе би им помогнала на нив, отколку на мене.
Како не бе , ете значи знаат шо мустра си па не те пуштаат да одиш нигде.
И сега ај да ги разведам па да си одам јас од дома.
Оќогледно дека се согласуваат и во сексот не само во тоа ти да не си идеш од дома:pos:
Ако си полнолетна никој не може да те задржи дома со сила пакуј се и надвор да те нема.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Се моли господинот добро познат по глупости, да не пишува повеќе на темава, пошто освен навреди насочени кон личности, ништо друга нема понудено.;)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Се моли господинот добро познат по глупости, да не пишува повеќе на темава, пошто освен навреди насочени кон личности, ништо друга нема понудено.;)
Моли се у црква не овде, а кога ке пишеш нешто глупо не ги обвинувај другите дека пишуваат глупости особено само поради фактот дека не ти се допаѓаат тие мислења,
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
12.000
Добро сега, Ане мене добро ми се гледа или ми се причинува ?
Дете кое што посакува да му се разведат родителите:vozbud: Абе ти луда си или луда си ?
Ма дај како да ги разведам родителите,детуле не е твое да се обидуваш да ги разведеш,твое е да се обидеш да ги смириш, а за разводот тие двајцата ке си решат дали ке го направат тоа или нема.
мислам кој курац можеби ти е тешко во таквата ситуација, можеби неизвесноста те прави напната,но по цена на твојот комфор да бараш начин како да ги разведеш сопствените родители !
Мислам дека такво нешто ниедно нормално човечко суштество со и трошка морал не би ни сонѕвало за такво нешто не пак, да се обиде да направи такво нешто.
Паметен си не велам не, нормален си другиве шо си го ебаваат мозокот поради глупи ситуации предизвикани од ретардирани луѓе кој ги ебе..абе сум ве среќавал, познати ми сте. Блазе си ви шо да ти кажам појче.Лесно е пред компјутер брату а, онака паричка се најдува пиво, спортска... е шо треба друго де?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Ајде да речеме ,,ќе ги разведеш,, и што после си размислисла последици, пошо секој развод е своја приказна и своја тежина а тоа што викаш дека разводот го гледаш како средство за да им помогнеш ним грешиш, бидејќи они до сега мислиш немале да се разведат, да не биде после кога ке се разбудиш некој да фали, па на крај краева има брачни советувалишта, има психијатри, обратете се таму сите фамилијарно седни со нив разговарајте у 4 очи.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
12.000
Ова е многу тешка тема и треба да се воздржите од „досетливи“ коментари!

Дали сте пробале со брачно советувалиште? Познавам многу луѓе кои биле и кај кои разговорот со стручно лице помогнал.
Хич заеби тие ретардирани амерички филмови со разговори, верувај друг менталитет сме...или ќе се деси срање или ќе се деси развод, или комбинација од двете...не зборувам само од лично искуство.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Ајде да речеме ,,ќе ги разведеш,, и што после си размислисла последици, пошо секој развод е своја приказна и своја тежина а тоа што викаш дека разводот го гледаш како средство за да им помогнеш ним грешиш, бидејќи они до сега мислиш немале да се разведат, да не биде после кога ке се разбудиш некој да фали, па на крај краева има брачни советувалишта, има психијатри, обратете се таму сите фамилијарно седни со нив разговарајте у 4 очи.
Искрено, само се надевам разумот да победи над емоциите, па потоа, верувам се полека ќе си дојде на свое место.:)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.732
Поени од реакции
12.000
Токму така. Ним не им текнува дека во овој свет, фала Богу постои и опција РАЗВОД. И тоа не ми личи на ништо страшно, колку што ми е страшна помислата дека кога ке седнат две секунди заедно, јас треба да ги затворам ушите за да не ги слушнам нивните секој секој секој секој дневни глупости.
Лубов нема меѓу нив ( според мене), ма дури и кога би имало, луѓе со по 50 години би се откажале од таа лубов во замена за МИРОТ и СПОКОЈСТВОТО.

А што се однесува до тоа дека немам право да се мешам во нивниот живот, сметам дека имам и тоа како, пошто веќе 10 години сум приморана да гледам акционо-хорор-трилер-комични филмови у живо, секој ден.
И што ме иритира уште повеќе, е тоа што јас само кога ќе помислам дека ситуацијата дошла при крај, и несогласувањето го достигнало својот максимум, оние идат и "спијат" заедно ко млади гулапчиња, притоа заборавајќи на сета негативна енергија што претходно ja креираа у менеее. А другиот ден, истата приказна...ДЕФИНИТИВНО СУМ ЗА ДА СЕ РАЗВЕДАТ.
Те разбирам сестро, јас едноставно не можам да поверувам нити да објаснам какви се не глупости се имам изнаслушано, и сеуште трае брат на периоди е сега. Да не сум бил во дадена ситуација на дадено место тешки срања ќе се десеа. Како не сум можел да спијам демек...да ти ебем сиење и да ти ебем све кога имаш психопати околу тебе. Се женеле ради реда и да ти ебем децата ради реда...
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Искрено, само се надевам разумот да победи над емоциите, па потоа, верувам се полека ќе си дојде на свое место.:)
се надевам и ја дека се ке биде ок може им е и климакс па ке помине :) иначе и јас живеам на отворен фронт веќе 10 год ама тоа е секакви војни се воделе а како што стареат почнуваат да се зајадуваат и зошто крпата не била на свое место и од таа крпа се почнуваат да се развиваат мн крпи и почнува војната едно 3-4 саати и све се изнаслушуваш и после ништо ко да не било и иди удирај си ја главата од зид... а они ке пијат кафе на тараса... така да накриви ја капата и кулирај кога никој нејќе да најде решение
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
се надевам и ја дека се ке биде ок може им е и климакс па ке помине :) иначе и јас живеам на отворен фронт веќе 10 год ама тоа е секакви војни се воделе а како што стареат почнуваат да се зајадуваат и зошто крпата не била на свое место и од таа крпа се почнуваат да се развиваат мн крпи и почнува војната едно 3-4 саати и све се изнаслушуваш и после ништо ко да не било и иди удирај си ја главата од зид... а они ке пијат кафе на тараса... така да накриви ја капата и кулирај кога никој нејќе да најде решение
Проблемот е што си умислува дека само таа/тој, имала такви ситуации и само кај неа се случувале такви работи.
Дека кај сите други е поинаку, не сваќа дека 99,9% од браковите се сите такви после одреден период на заедничко живеење и битисување. И си мисли дека опцијата развод што таа ја намислила е најдобро решение.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Проблемот е што си умислува дека само таа/тој, имала такви ситуации и само кај неа се случувале такви работи.
Дека кај сите други е поинаку, не сваќа дека 99,9% од браковите се сите такви после одреден период на заедничко живеење и битисување. И си мисли дека опцијата развод што таа ја намислила е најдобро решение.
ок е тоа се свакам дека 99,9% браковите се ужас ама секој тоа карање викање колнење го доживува на свој начин некој го проголтува некој се потресува а некој ич не му чуе очи нека вадат слепи нека идат
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Имаш ли баба?
Ако имаш идете кај нејзе.

У Македонија ваквите ситуации тешко се разрешаваат зошто обично жените се оставени на ватрометина немаат финансиска сигурност, а и у најголем дел од случаевите се без покрив на глава, мажите ова го знаат па го злоупотребуваат.

Ако имаш брат, сестра најдете некаква работа, било каква и помагајте и на мајка ти колку можете.

Развод не доаѓа у обзир.
Тоа е за луѓе слабаци, што немаат изградено цврсти ставови.


Поглуп пост немам прочитано од времето кога еден член рече дека Мистична река е предвидлив филм.

Мислам... отсекогаш ми сметало кога некои членови пишуваат во теми за кои немаат врска. А згора на тоа и солат памет.
Некако не оди... Старите викаат прашај паталец а не гаталец, во темава се тоа второто испадна.
Девојко, барај си совет од некој кој има поминато низ тоа. Ама не овде на форум. Овде сите квазиексперти. Со "искуство" од типот: слушнале како некој другар им кажал дека некој негов другар му кажал дека неговиот другар е дете на разведени родители.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Проблемот е што си умислува дека само таа/тој, имала такви ситуации и само кај неа се случувале такви работи.
Дека кај сите други е поинаку, не сваќа дека 99,9% од браковите се сите такви после одреден период на заедничко живеење и битисување. И си мисли дека опцијата развод што таа ја намислила е најдобро решение.
Не сфаќам зошто би требало да ме интересира дали вакви ситуации се случуваат кај 99% од луѓето, или 1% !?? И како тоа воопшто би можело да ми помогне!? Јас се трудам за најдоброто решение во моето семејство, исто како што верувам дека би требало да се труди секој од оние 99 случаеви.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
у последно време многу паметни форумџии се истакнуваат на темиве убиј ги кажи им ова дај им снимка од швалер/швалерка... ај замислете се вие у таква ситуација со вашите родители? како би ви било вас? значи човек бара помош и совет а вие се натпреварувате кој ке биде по „паметен“ и кој ке каже поголема глупост... браво на сите што предложија такви феноменални мислења.

он топик - разводот според мене никогаш не е решение.. мора да постои подобро решение од развод плус мислам дека доколку дојде до таа работа тоа треба да биде помеѓу двата брачни пара... гревота е и жалосно некој од страна да го поттикнува тоа а уште помалку да биде и причинител за истото.
искрено посакувам да не заврши твојов случај со развод туку верувам дека ке се најде некое друго решение.
--- надополнето: Jul 30, 2011 1:08 AM ---
Се моли господинот добро познат по глупости, да не пишува повеќе на темава, пошто освен навреди насочени кон личности, ништо друга нема понудено.;)
човекот е иритиран од твоето мислење според мене... а инаку твојот предлог е дури по дрзок и од неговите навреди.. ај размисли пак уште еднаш што се изнакажа и изнапиша на темава
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Боже господе, аман! Ни она не сака да и се разведат родителите, кој би сакал нели? Ама дојдено е до тој степен што не се трпи ситуацијата повеќе. Мислите нејзе лесно ќе и биде да не ги гледа заедно. Сите психијатри и светици сте станале. Девојчето побара конкретен совет, давајте конкретни одговори, не и солете памет, си знае она најдобро како и е по дома.
bwaghhahahaha!

Не ставај го напразно во уста.. името негово, that is. Монико дај бе свести се, до кога ќе си дете? Темава не треба да егзистира ради идиотизмот во неа. Тинејџерски хормонален дисбаланс.. ќе ги разведувала.. Солење памет-free да била темава, само конкретни совети & oдговори. Неможела да ги СЛУША како се караат веќе, морон. Пост модерна генерација, прво закани за бегање од дома беше. Играјте криенка надвор повеќе, барем нема интернет сметка да плаќаат дома, па на еден начин помагате преку финансиската состојба. Неможела да ги слуша..

First world problems.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom