Како да ја разведам мајка ми од татко ми?

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
bwaghhahahaha!

Не ставај го напразно во уста.. името негово, that is. Монико дај бе свести се, до кога ќе си дете? Темава не треба да егзистира ради идиотизмот во неа. Тинејџерски хормонален дисбаланс.. ќе ги разведувала.. Солење памет-free да била темава, само конкретни совети & oдговори. Неможела да ги СЛУША како се караат веќе, морон. Пост модерна генерација, прво закани за бегање од дома беше. Играјте криенка надвор повеќе, барем нема интернет сметка да плаќаат дома, па на еден начин помагате преку финансиската состојба. Неможела да ги слуша..

First world problems.
абе остај.. мизерија - и моите се расправаат по дома и ја слушам караници и не сум ни прв ни единствен верувам и многу други ги има на форумов како мене па сепак ги слушаат.. и шо треба сеа да напраам и ја да барам совет и ја како да ги разведам моите? глупости.. ако неможела да слуша како се карале нејзините замисли шо ли ке праи утре ден кога она ке дојде во брак..

П.С девојче.. ( креаторката на темата ) дали ти некогаш воопшто си размислила ЗАШТО ДО СЕГА НЕ СЕ РАЗВЕЛЕ ТВОИТЕ РОДИТЕЛИ? - барам конкретен одговор од креаторот на темата !!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Луѓето си легнувале заедно, НО она нервозата немало како да ја канализира afterwards изгледа. Искрено, разведи ги, ти си битна, море суперлатив НАЈбитна и цел свет околу тебе се врти!
Како им јадете дома храната со бел образ.. Пораснете, ебати покемон генерацијата.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
bwaghhahahaha!

Не ставај го напразно во уста.. името негово, that is. Монико дај бе свести се, до кога ќе си дете? Темава не треба да егзистира ради идиотизмот во неа. Тинејџерски хормонален дисбаланс.. ќе ги разведувала.. Солење памет-free да била темава, само конкретни совети & oдговори. Неможела да ги СЛУША како се караат веќе, морон. Пост модерна генерација, прво закани за бегање од дома беше. Играјте криенка надвор повеќе, барем нема интернет сметка да плаќаат дома, па на еден начин помагате преку финансиската состојба. Неможела да ги слуша..

First world problems.
Столе молим ти се, сум била у иста ситуација. Поради што е морон? Поради тоа што сака да поминува нормален живот? И што ако можеби тоа е повеќе од караница, м? Знаеш ти како некое дете се развива во такво семејство м? НЕ ЗНАЕШ! Ти мирно спиеш доека твоите се караат само ради тоа што немале пари за да купат нова кола и слично! Преку куров од таквите како тебе и добро познат! НЕ знаете што се дешава во едно такво семејство. За кој кур го основале тоа семејство и направиле дете ако не се способни да се воздржат и да се понашаат како нормални возрасни луѓе бе?! М?!
Имам за раскажување и докажување/приложување факти на темава еден куп, ама нема да го ставам мојот интимен живот на форумов како девојчево за ти или не знам кој сватите дека не се врти се околу вас - генерацијата „светци“!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Haha, silly girl, па ти немаш кур.. Хаха, рече кур. :X3:

Ајде, нема да бидам wош иако за пар ствари се воздржав и ги чував ако се одлучеше малецково девојце да ми реплицираше. Ти си ми океј. :) Немам намера да навлегувам во твојот приватен живот, но минато време бе душо.. си била во иста ситуација. Како се реши, како се поправи твојата незгодна ситуација? Ги разведе? Реков, читај прашањата како реторички, доловувам поента. Неќам да ви кршам филм (како моите кога ми рекоа дека Исус не постои, одтогаш ги мразам и еве ќе ги разведувам) ама не сте ништо специјални4ки. Сите деца ја минуваат оваа болест. Обично се манифестира преку кожни бwунки, high pitched voice кога си пред човек шо го симпатизираш, спонтана нервоза, премногу вишок енергија, urge for anarchy и слично. Се вика пубертет. И штета, не е deadly. Tи си го поминала, јас сум го поминал, сите го поминале, и она ќе го помине. Јас сум среќен што тогаш не ги разделив моите. Иако уште се караат. Во економијава, сигурно се дрогираат ако не се караат. Е тоа е проблем.

Разбирам семејни проблеми, некои ескалираат стварно. Ама стварно треба да си морон да сакаш да ги разведиш, дека себично е и моронски, само затоа што се нервираш. Луѓево пак си легнувале заедно. Hell, нема насилство. Девојцево едноставно неможела да ги СЛУША ситните кавги koi go pravat zivototot poslatok! <3
 
V

Vollstandig

Гостин
Интернет, социјални мрежи, шпански /турски /амерички серии, модерно време...тоа доведе да се запусти младинава како чупево што сака да ги разведи нејзините. Валјда и што се караат сигурно се заедно поради нејзе, зар толку ти е дојдено да ги напуштиш родителите, утре ќе останиш со мајка ти, па ќе мора да се откини од рокање со комшијата за 100 ден да јадите леб дома.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
ако може причината за нивната караница?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Монико дај бе свести се, до кога ќе си дете?
Ти си ми океј. :)
Немам намера да навлегувам во твојот приватен живот, но минато време бе душо.. си била во иста ситуација. Како се реши, како се поправи твојата незгодна ситуација? Ги разведе?

Разбирам семејни проблеми, некои ескалираат стварно. Ама стварно треба да си морон да сакаш да ги разведиш, дека себично е и моронски, само затоа што се нервираш. Луѓево пак си легнувале заедно. Hell, нема насилство. Девојцево едноставно неможела да ги СЛУША ситните кавги koi go pravat zivototot poslatok! <3
Не ги разведов, немав време. Мајка ми не собра мене и сестра ми и не однесе у село кај баба ми да живееме. За среќа на татко ми му текна што прави и престана да се понаша така како што беше претходно. Да не се освестеше развод немаше да треба јас или сестра ми да бараме, мајка ми сама ќе си го побараше.
И можеби она не до толку во право, ама немате право ти или некој си добро познат да кажувате што ретардирана генерација сме ние пошто сакаме нормално семејство. Не викам дека има семејство без кавги ама семејство во кое татко ти и се обраќа на мајка ти со курво, а она го фрла ручекот (твојот труд нали) пошто е изнервирана не може да функционира нормално, посебно не за детето, па колкаво сака нека е.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.725
Поени од реакции
1.997
Ова е глупа тема ... Не можеш ти никако да ги раздвоиш татко ти и мајка ти , а не ни треба да пробуваш . Мислам дека најпаметно ќе ти биде да ги седнеш ти заедно на маса и да им кажеш што се случува со тебе и дека поради тие нивни кавги животот ти станува пекол . Од кога ќе им објасниш се што како е , најверојатно или ќе се смират и ќе продолжат добро или па ќе се разведат без галама . Ти посакувам среќа и сигурен сум дека ќе успееш да донесеш право решение ...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Не ги разведов, немав време. Мајка ми не собра мене и сестра ми и не однесе у село кај баба ми да живееме. За среќа на татко ми му текна што прави и престана да се понаша така како што беше претходно. Да не се освестеше развод немаше да треба јас или сестра ми да бараме, мајка ми сама ќе си го побараше.
И можеби она не до толку во право, ама немате право ти или некој си добро познат да кажувате што ретардирана генерација сме ние пошто сакаме нормално семејство. Не викам дека има семејство без кавги ама семејство во кое татко ти и се обраќа на мајка ти со курво, а она го фрла ручекот (твојот труд нали) пошто е изнервирана не може да функционира нормално, посебно не за детето, па колкаво сака нека е.
Слатка си.. Илузијата дека си можела или ајде општо да збориме, дека можеш нешто да сториш во такви моменти ви дава сигурност, спокој? Ќе ги разведувате ВИЕ? Абе ај..

На татко ти не му текна шо прави. Мажот нема менопауза. Мажот си е исти. Тоа што мајкати се вратила вели едно, дека се намалил интензитетот. Meнопаузата е кучка. А резултира со привремено селење и смешни закани дека никад нема да ги види децата.
Ги тера да се чуствуваат како фригидни баби и како цел универзум да е против нив. Hence, нервоза и неможноста за функционалност. Да не изигравам експерт за женска психологија, дека очигледно сум шовинистичко копиље, ќе употребам референца на кои се палаат пола тинејџерки: што и да е, ќе помине. Али само по себе, не со развод.

А за муабетов дека сакате нормален живот во такви ненормални години, ќе те поздравам со Џагер проследен од Sinatra:


 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Бла, бла бла менопаузи, глупости, блабла.
Мајка ми сега во декември пуни 38 години, за која црна менопауза збориш ти? Ме тераш да бидам безобразна, али од кај кур ти знаеш што бил проблемот па кој од татко ми или мајка ми се смирил, м?
Колку за твоја информација не, не мислев дека ќе сменам нешто, бев мало (не дека сега не сум мала), испашено, седмооделенско девојче кое кога ќе спискаа по дома нејзините ја зимаше сестра и и бегаше кај комшиката да плаче. И те молам, темава не е за мене, моите проблеми или слично.
И ти кажав, ниту ти, ниту не знам кој што не проживеал слични лајна не е компетентен да му суди на девојчево, па колку и да било криво. Мада не верувам дека ако не и гори под нозете дека би отворила ваква тема, посебно на форум.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.532
Поени од реакции
33.730
Ама рефлектираш! Се пронаоѓаш. Не си објективна Твоите проблеми ги поистоветуваш со на секој пореметен тинејџер со такви квази идеи. Проблемите на девојцето ни малку не се слични на твоите. И шо кур ја поддржуваш? Ако веќе ти се случило исто, си поминала исто, не научи нешто од тоа? КАКО СЕ РЕШИ? Они сами си решија проблемите нели? Океј мајкати замина, татко ти се свести, ta fuckin daam? Сега сте среќни нели, замисли место 7мо си била 3та година и си успеала да ги разведеш пошо си била онака, морон?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Столе аман! ТИ ДОМА СИ И ЗА ДА ЗНАЕШ ШТО И СЕ ДЕШАВА? Може нејќе бе да признае тука, може и е срам. Аман пер, свативме ти си дете кое што секој родител би го посакал, добро.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
С

Сатори

Гостин
Сите горенаведени филозофии се многу убави и поучни за читање, ти мала, знаеш како ќе ти изгледа животот после нивниот развод?
Некоја идеја ти се врти низ глава?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
За жал нема некој универзален начин како да разведеш или пак да ги смириш, кај нас колку што има разводи кој причина е финансиската состојба, толку има и бракови кој егзистираат од таа причина. Не е баш сеедно и лесно кога треба сам да плаќаш кирија и режија со стандардот кој е во нашава држава, исто така и не можеш да живееш на грб на твоите родители кога ќе наполниш 50-ка, па затоа опстојуваат заедно и покрај тоа што мирот во семејството е како во Газа, плус тука се и стереотипите посебно ако живееш во помало место.
Колку што прочитав не си малолетна, па дистанцирај се колку можеш, слушај музика, фокусирај се на нешто друго, игнорирај ги и пробај да си создадеш свој живот или барем размислувај за тоа. Сепак се работи за двајца воздрасни луѓе, кој за жал се однесуваат како деца од предшколска воздраст, и тешко дека твојот совет ќе му го промени курсот кон деструктивното брачно однесување.
Ако ти е за утеха, многу бракови во Македонија "функционираат" на сличен начин.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Сите горенаведени филозофии се многу убави и поучни за читање, ти мала, знаеш како ќе ти изгледа животот после нивниот развод?
Некоја идеја ти се врти низ глава?
Ќе го продадат станот испод цена(поради тесниот тајмфрејм кој го имплицира бракоразводната постапка, не сум сигурен ама знам дека имотот се дели на два дела), ќе им останат некаде околу 20 илјади евра(максимум) парите у банка ќе ги орочат, секој месец од камата ќе зимаат некаде околу 7 илјади денари.
Со тие пари ќе ја покријат киријата и комуналиите... поради намалените финансии ќе бидат принудени она и сестра и/брати и да работат некаде, луѓето кои ги познаваат ќе ги гледаат под око и тоа......................

А ти ако не ти одговара полнолетна си собери парталите и да те нема од таму.
Најдобро е да ја избркаат и онака им го јаде лебот и им кове зли планови зад грб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom