Како да ја разведам мајка ми од татко ми?

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
Абе седни ги прајте муабет ако не бива речи му јас се самоубивам,и толку че му биди мора да се смира ако те сака тебе
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ова е многу тешка тема и треба да се воздржите од „досетливи“ коментари!

Дали сте пробале со брачно советувалиште? Познавам многу луѓе кои биле и кај кои разговорот со стручно лице помогнал.
Скршена чаша не се лепи!
Сигурно ситуацијата дошла до кулминација кога едно дете прифатило дека разводот е трајно решение за сите проблеми во неговиот дом.
Верувај, некогаш навистина разводот е единствено решение.
Што се однесува до брачното советувалиште, како може да те советува некој кој и самиот е разведен, 80 % од вработените во тие советувалишта не можеле својот брак да го спасат а не па нечиј друг...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Добро сега, Ане мене добро ми се гледа или ми се причинува ?
Дете кое што посакува да му се разведат родителите:vozbud: Абе ти луда си или луда си ?
Ма дај како да ги разведам родителите,детуле не е твое да се обидуваш да ги разведеш,твое е да се обидеш да ги смириш, а за разводот тие двајцата ке си решат дали ке го направат тоа или нема.
мислам кој курац можеби ти е тешко во таквата ситуација, можеби неизвесноста те прави напната,но по цена на твојот комфор да бараш начин како да ги разведеш сопствените родители !
Мислам дека такво нешто ниедно нормално човечко суштество со и трошка морал не би ни сонѕвало за такво нешто не пак, да се обиде да направи такво нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Боже господе, аман! Ни она не сака да и се разведат родителите, кој би сакал нели? Ама дојдено е до тој степен што не се трпи ситуацијата повеќе. Мислите нејзе лесно ќе и биде да не ги гледа заедно. Сите психијатри и светици сте станале. Девојчето побара конкретен совет, давајте конкретни одговори, не и солете памет, си знае она најдобро како и е по дома.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Абе добро неопходен е понекогаш, НО не е нејзина одлука тоа, нити пак има што да се меша она по тоа прашање.

Ако на родителите не им текнува на развод и не го разгледуваат тоа прашање,тогаш таа е најмалку компетентна да го разгледува истото.
Абе што си мислите ? Абе животот е борба, за се треба да се бориш, ништо не паѓа од небесата. Епа сега треба аслано да се запне за се да функционира во овие тешки времиња.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Абе добро неопходен е понекогаш, НО не е нејзина одлука тоа, нити пак има што да се меша она по тоа прашање.

Ако на родителите не им текнува на развод и не го разгледуваат тоа прашање,тогаш таа е најмалку компетентна да го разгледува истото.
Абе што си мислите ? Абе животот е борба, за се треба да се бориш, ништо не паѓа од небесата. Епа сега треба аслано да се запне за се да функционира во овие тешки времиња.
Како да се бориш кога нешто не иде?
 

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Ти омужи се и одсели се. :vozbud: После ќе видат дека никој дома не ги гледа па ќе се повлече секој у својот ќош...ако не се утепаат претходно :eek:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Прво незнам која возраст си,и разводот на твоите не ти е заебанција за на интернет...по разводот ако си во период на развој ке имаш три до четири години поминати во тешка психолошка состојба(читај депресивна состојба),ако си над 20 години тогаш можеби полесно ке пројдеш зависно од карактерот,кој прошол низ ова знае ... што значи гледај да имаш некоја неутрална улога,со обиди на смирување...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Како да се бориш кога нешто не иде?
Абе најлесно е да се каже не иде,не води никаде, нема иднина, не се поднесува и сл
Се бориш гребеш влечеш се тепаш и со раце и со нозе,најлесно е да избегаш од нешто, тешко е да останеш и да се соочиш со тоа што ти се случува, ма колку и да било лошо.
Али да најлесно е НЕ ИДЕ
 
H

HITCH

Гостин
Скршена чаша не се лепи!
Сигурно ситуацијата дошла до кулминација кога едно дете прифатило дека разводот е трајно решение за сите проблеми во неговиот дом.
Верувај, некогаш навистина разводот е единствено решение.
Што се однесува до брачното советувалиште, како може да те советува некој кој и самиот е разведен, 80 % од вработените во тие советувалишта не можеле својот брак да го спасат а не па нечиј друг...
Па, давеник се фаќа за сламка. Обично до кавга доаѓа поради некое недоразбирање и поради недоискажаност. Во ова време - невреме луѓето се` помалку разговараат за себе со своите партнери. Не се само децата во бракот, не се само парите, бракот во денешно време испадна купи ден - продај.

Ја прифаќам твојата сугестија дека можеби мојот совет на темава беше несоодветен. Јас не сум мажена, па за многу работи имам поразлично мислење, а фактот што не сум мажена не ми дава право да споделувам мислење, но сепак сакав да кажам совет... Потполно се согласувам дека штом нешто еднаш ќе пукне, не се лепи. Се согласувам и дека не треба децата да се земат за повод родителите да останат заедно, тоа би било измачување за сите и многу не здрава средина за живеење.

Сепак, мислам дека со разговор може да се средат некои работи. Разговорот е почеток, но не и крај.

Одлуката за брак е полесна, но за развод е многу тешка! Последиците се многу големи, но има и добри страни, доколку партнерите се разумни.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
За брз, ефективен, и без галама развод, што треба да направам? Едноставно повеќе не се трпат, животот ми е како у војна, цело време само чекам од која страна ќе пукне...
:cuc:Секоја чест уште ова го немав видено :cuc: Да ги разведел мама и тато , ами не си ги сакаш родителите? Сакаш разведени да ти се? Или швалерот на мама или швалерката на тато повеќе ти се допаѓа?
 
М

Мартин`

Гостин
Чим досега самите не се развеле и не размислуваат за тоа сигурно сеуште има нешто измеѓу нив, така да лошо ќе направиш само ..
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Чим досега самите не се развеле и не размислуваат за тоа сигурно сеуште има нешто измеѓу нив, така да лошо ќе направиш само ..
Женско е..ќе ја ишлакаат како никогаш,ќе и репнат казна еден месец без џепарац и искачање у град :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom