Како да се откажете од цигарите?

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Јас пушев 15 години и едно сабајле решив дека е доста. Последните две кутии цигари ги оставив на полица и седеа таму некоја недела дур не појдоа в ѓубре.
Од тогаш немам запалено (8-9 години) и веќе и заборавив како е да се држи цигара в рака.
Арно ама јас сум тип со карактер и воља, и кога нешто ќе наумам нема бегање. Така да ако си барем половина човек како мене, пробај го тој начин.
БИДИ МАШ !
Малце офф. Врз основа на наведените податоци не си баш у цутот на младоста.... некои тука немаат вкупно години колку твојот пушачки стаж :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Еве еден начин: Кога ќе ти се препуши земаш цигара ја ставаш во уста ама не ја запалуваш. Знам неколку луѓе што со овој начин се откажале. :helou:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
И што бидна? Се откажа ли ?
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Znaci za otkazuvanje isklucivo TABEX...pomognale na nekolkumina sto gi znam a 5 leva se ,mos sega se nakaceni malce ama ne e nekoj problem 2 leva.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
море само некој закон грујо да донесит за после 7 да не се продавет цигари и сигурно ќе се одвикните...:vozbud:
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
99
Поени од реакции
8
Помош: Како да ги откажам цигарите?
de be barem toa e lesno:
ednostavno prestani da gi pusis,i mnogu brzo ke svatis deka si gi OTKAZAL.:pos2::pos2::pos2:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Па не ги откажувај. јас пафкам онака рекреативно,интересно е и некако ме боли она паламудење штетни биле бла бла бла. Земете пролистајте весник или погуглајте на нет да видите од што се умираат луѓе.какви баналн работи се дешаваат што го прават животот ефтин. затоа бате... мој совет ако ти се пуши , пуши си, ако ти било пишано да умреш ќе биде и тоа one way or another.
башка едно нешто секад го паламудам секогаш, факт е дека цигарите во извесна мера се штетни, амасте приметле ли колкаво мнозинство од докторите пушат???

П.с. Ај ја па малце да изфилозофирам- ако не сакаш да пушиш ...зашто мора некој да те тера и да помага. Мене ме тераат да прават работи што не сакам да ги правам.Значи потсвесно ти нејќеш да се откажеш.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Јас ги откажав пред 7-8 години по 15 години пушење.
Ручек неќам, прати ми пари колку што кошта еден ручек.
Многу сакаш другарче, зошто да не одаш да седнеш во ресторан као човек да се најдеш. :pos2:(се шалам)
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Ми треба помош и совети за тоа као да се откажам од цигари... ако знаете нешо поише пишете. Или пак као некој ваш близок се откажал ?! Сум пробуел на 100 начини и не ми успева. Стално у друштво иам некој тежок пушач и тоа не ми дава да проужам ,,здраво,,:wink: Постнете некое клипче, слика, к**ци палци да ми се отвори глаата :wink: фала однапред .
Не се обидувај нагло да ги откажеш, не е така лесно. Почни прво само после јадење и со кафе. Ако ти се пуши во меѓувреме грицкај нешто (соленки, чипс, семки, сончоглед) ја намалува желбата за никотин. Јас еве ги откажувам така, пушев по 2 кутии дневно...сега палам само со кафе и тоа еднаш во денот...:salut:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
eve ja gi otkazav, imas slobodna volja??epa togas lesno, a teloto ako bara ti ne go slusaj, razumot pred se, najvazno e da se cuvstvuvas ubavo posto od pisanoto nema beganje pa zatoa bar da se cuvstvuvame ubavo.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Нее не ми иде јебига ...:tapp:

Али намалив шо е добра вест :wink:
Продолжи да намалуваш додека ги откажеш целосно.

Инаку ако останеш само на едно наламување - не се важи.

Бркај ја главната цел.

Знам дека можеш! ЈБГ, смрдлив тутун да е појак од тебе, да се убиеш!
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
65
Поени од реакции
23
Маш, вистински, со големо Ш на крај:)
Иначе, и јас на истиот начин, кога се враќав од одмор, си реков, више не пушам и ете месец време немам запалено, а до тоагаш пушев и по 2-3 кутии на ден!
Имав еден другар кој се откажа на потежок начин!
Него татко му го разбра и го однесе у кафич и му дал кутија Ronhil Rich(0.9 со 10) и го натерал цела да ја испуши и тоа едно по едно без пауза!
Стигнал до пола и од тогаш не сеум го видел со цигаре веќе пола година.....

BOGAMI NA MN LOS NACIN SE OTKAZAL DECKOTO :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom