Како да се откажете од цигарите?

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
најди си занимација, праи нешо со рацете :wink: хахахаха
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Сакам да ги откажам но не БИВА НЕ ОДЕ....пробав со 300-та глупости и нејке..:tapp:
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Останува нешто во тебе кога ке ги откажеш ???:toe:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
jas ne se otkazuvam,pusam od 7-mo odd i ne sum vo plan da gi otkazam,epten duri ako moram:vozbud:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
Pusac sum 35 godini,sum probal povece pati da gi batalam.Najgolem uspeh imav koga gradev kuka (nelogicno) 13 meseci ama droga si e droga jaka e ,ili jas ne bev dovolno jak?
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
znaes ako sakas da gi ostavis poslednata kutija daj mi ja mene jas za tebe ke ja ispusam :D:D:D
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
еве уште нешто...

многумина пушењето го сметаат привлечно само како социјална карактеристика. гледано од тој аспект пушењето е заразно. како што лугето од вашата околина можат да ве поттикнат да започнете да пушите,истите можат да ви помогнат и да се откажете.
во истажување спроведено на харвард,следен е општествено-социјалниот живот на 12000 испитаници,во пеиод од 1971-2003,а резултатите се објавени во new england journal of medicine. нејголемо влијание на одлуката да се престане со пушење имало кај лица кои биле во поцврста емотивна врска со испитаниците. ако еден од брачните партнери престане со пушење кај другиот веројатноста дека ке продолжи се намалува за цели 67% .

лугето кои пак престанале со пушењето,треба да знаат дека големи количини свежа и здрава храна ке им помогне во заздравување на белодробното ткиво од акумулираните канцерогени супстанци. постојаноит внес на антиоксиданси преку храната може да ги спречи канцерогените мутации на клетката кои се одвиваат со бавно темпо,дури и години по престанокот со пушење.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
и на крај што биде ги откажи ???
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Цврс став, ја не верував дека ќе се откажам ама и тоа се деси и сеа не моем да поднесем кој сум у близина на цигариња.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Само со верба дека е можно, ако се сака и се е можно. Најважно е да се има желба !!!
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Хаха... Да , да се е до психата што би рекол другар ми. Ако си решил да се откажеш и имаш воља ќе се убедиш дека се штетни и дека мораш да ги откажеш.При тоа имај нешто при рака за да можеш да го вртиш низ прсти дека повеќето пушат токму поради таа причина. И да бонбони , мастики итн. Ама пак се е до желбата. Јас едно 100пати сум пробала да ги откажам ама што кога неам желба,а сум го правела тоа само заради тоа што другарка ме напиња,ама џабе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom