Каков мобилен користите во моментов?

Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Alkatel Pixi 4 6инчи Гитерка од 250грама :cujte:
Alcatel_Pixi_4_6_L_1.jpg
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Пред неколку месеци Аlcatel S pop oд Тeлеком го зедов за ефтино 100 денари мислам беше доплата во пакетот и ич не бев задоволен. Дугмето за исклучување горе малу се сјеба, после неколку месеци користење батеријата брзо се празнеше и најверојатно што ми има паднато почна да откажува полнењето. Највеќе го користев ради интернет.

Сега користам Samsung c3750 кој го имав уште одамна пред да се појават овие андроидиве. Се осеќам како од смоки да ми се паднал гратис награда.

Сега се надевам ако направам некој нов договор во Телеком да земам нешто ефтинко а добро што ќе ме служи. Не сакам ептен скапи телефони, поарно за тие пари ќе купам компјутер,некаков таблет со голем екран или нешто друго од техника отколку на мобилен да давам незнам колку евра таму.

Не можам да ги сватам некој што имаат скап телефон со андроид или IOS а само го користи за интернет и фоткање ме нервира.
Ова мислење ми се смени откако добив на поклон Samsung J5 2016 и го користам веќе една година.

Сега не можам да замислам ден а да не ми е телефонот и да отворам Кајгана форум, инсталирам и тестирам некоја апликација или сум на социјални мрежи.

Искрено сеуште стојам на тоа дека јас не би купил премногу скап телефон иако сум љубител на технологијата.

Сепак поклон го добив а поклон се не гледа у зуби како што викаат србите.

Измеѓу IOS или Аndroid секогаш би бирал Android затоа што мене ми е доста лесен за користење и брзо барем може да се снајдам за да го поврзам со компјутер па да префрлам слики и разни други работи од меморијата.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Samsung Galaxy J5 (2016) SM-J510F/DS - септември 2017 - август 2018
Њу бејби
Huawei Mate 10 Lite - RNE-L21
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Бидејќи ми рикнa LG G3, а морам да бидам онлајн 24/7 набрзинка купив ово LG
Буџетот не можев да г растегнам за G6, па затоа купив Q6
Да видиме како ќе иде.
ЗА прв пат користам телефон кој што е од средна класа (претходните смартфони ми беа флегшип модели).

 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Веќе 5 месеци сум нa LG G5. Супер телефoн зa џaбе пaри, се нaдевaм немa дa зaврши кaкo G4.


Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
4
Predhodno koristev Samsung j5 2016, se podnoviv pred edna nedela so Huawei honor 8x. Telefonot e poveke od odlicen za parite,kaj nas momentalno go ima samo vo vip. Na drugo mesto kako neptun tehnomarket, amc i dr. seuste go nema. Eve eden link za nego iako se pisuva mnogu po forumi na YouTube itn.
https://www.benchmark.rs/artikal/test_honor_8x_video-4673
HUAWEI-Honor-8X-6-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-723682-.jpg
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
6
Predhodno koristev Samsung j5 2016, se podnoviv pred edna nedela so Huawei honor 8x. Telefonot e poveke od odlicen za parite,kaj nas momentalno go ima samo vo vip. Na drugo mesto kako neptun tehnomarket, amc i dr. seuste go nema. Eve eden link za nego iako se pisuva mnogu po forumi na YouTube itn.
https://www.benchmark.rs/artikal/test_honor_8x_video-4673
Прегледај го приврзокот 201062
Може повеќе да ми кажеш во врска со телефонот , дека го имаш , а ја сакам да го земам.. :)
 
Член од
6 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
4
Може повеќе да ми кажеш во врска со телефонот , дека го имаш , а ја сакам да го земам.. :)
Здр. Зимај нема да згрешиш подобар е од п20 лајт. Види на ликот српска рецензија за него имаш. Брз е лесен за управување. Добри слики вади со 20мп камера 90%екран добар звук вади. Прст принт и препознавање на лице има. 64гб меморија плус мемориска картица и 2сим 4гб рам. Е сега во гмс арена вика дека е горила стакло 3 ама некои викаат дека не е. Имаш силиконска маска и фабричка лепенка заштита за стакло ама купи си уште една. Во вип тазе им беше телефонов и ми рекоа за лепенката за стакло е обична ама незнам каде прочитав дека е фабричка заштита пред да го земам многу читав по форуми е за него. Да беше обична лепенка ќе имаше издаток за да се одлепи.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки ајде помош малце... иам буџет од телеком 20 000 да искористам плус 3 000ки од поени што сум собирал и упте 1 000ка да додадам кеш а треба да зимам телефон.... моментално користам P9 и сум генерално задоволен и сеуште гледам дека е јак во споредба со некои нови модели кои ги вадат... нешто има појако нешто послабо од новиве модели ама сепак не се дава.... е сега морам да бирам од телеком телефон и вкупниот буџет ми 24 000

се мислам помеѓу Huawei mate 20 lite и и помеѓу Samsung A7 2018




ајде помогнете што од овие два е подобро и ако ги имате користено какви ви се искуствата....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom