Каков мобилен користите во моментов?

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
дечки ајде помош малце... иам буџет од телеком 20 000 да искористам плус 3 000ки од поени што сум собирал и упте 1 000ка да додадам кеш а треба да зимам телефон.... моментално користам P9 и сум генерално задоволен и сеуште гледам дека е јак во споредба со некои нови модели кои ги вадат... нешто има појако нешто послабо од новиве модели ама сепак не се дава.... е сега морам да бирам од телеком телефон и вкупниот буџет ми 24 000

се мислам помеѓу Huawei mate 20 lite и и помеѓу Samsung A7 2018




ајде помогнете што од овие два е подобро и ако ги имате користено какви ви се искуствата....
Пред месец дена иста дилема имав, го одбрав хуавеито и ни еднаш не се покајав.Одличен тел. досега немам ни една замерка
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Од двата кои си ги избрал, јас би го одбрал Хуавеито.
Само, има еден проблем, и двата ги нема во Телеком. Денес бев да продолжувам договор, и ми рекоа дека ги немаат и двата телефони и дека ќе ги добиеле некаде во јануари

Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
дечки ајде помош малце... иам буџет од телеком 20 000 да искористам плус 3 000ки од поени што сум собирал и упте 1 000ка да додадам кеш а треба да зимам телефон.... моментално користам P9 и сум генерално задоволен и сеуште гледам дека е јак во споредба со некои нови модели кои ги вадат... нешто има појако нешто послабо од новиве модели ама сепак не се дава.... е сега морам да бирам од телеком телефон и вкупниот буџет ми 24 000

се мислам помеѓу Huawei mate 20 lite и и помеѓу Samsung A7 2018




ајде помогнете што од овие два е подобро и ако ги имате користено какви ви се искуствата....
Од двата кои си ги избрал, јас би го одбрал Хуавеито.
Само, има еден проблем, и двата ги нема во Телеком. Денес бев да продолжувам договор, и ми рекоа дека ги немаат и двата телефони и дека ќе ги добиеле некаде во јануари


Sent from my Huawei P20 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ако нема на лагери тогаш Xiaomi одлично ќе ви тера


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Huawei P20 Lite, прв и последен Huawei... срање у боја.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Зошто? :D

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Има проблем со GPS-от (Use GPS only), фабрички дефеци со матичната. Слободно изгуглај и се ќе ти стане јасно.

Тестирано и как другар, истиот телефон - истиот дефек.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Iphone SE и сум презадоволен, се надевам дека и во иднина ќе можам да купам мал мобилен со екстра перформанси и добра камера
 

Kajgana Shop

На врв Bottom