Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.281
Им се јавив на срцките од продршка и ми викаат нашата цел е да имате 10 мбпс за 500 денари:pos2::pos2::pos2:И само спомена дека ќе имало зголемување на брзината некаде летово или тој период што,како,зошто незнам а колку е вистина тоа и ја се прашувам
@Bidikov Пис бро не се нервирај:smir:
ПС извини вака шо пишувам у темава ама да немаш инфо дали имаат намера да ги вратат дискавери каналите?Глупо е без нив:nesvest:
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Е преку К*р од Телекабел..Како шо кажа јабуката горе без Дискавери НЕМА ШО ДА СЕ ГЛЕДА НА Телекабел + Интернетот во последно време ..но комент 1MBit, за јутубе да не зборам едно видео се полни 20 мин ако продолжат така наскоро ке си собират парталите от кај мене..
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Кај мене се опраи..Buffer на Youtube иде солидно, сајтови отвара брзо, торенти неам пробано али и така ретко симињам ствари...останете вака Телекабелци :)

 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Нема што да се жалиме ние во Струмица, (кај мене а знам и многу други кои што користат телекабел и се им е океј). Само единствено што фали е зголемување на лимитот. Брзината ми е доволна, од обични веб страни по 200/300 кбп/с а преку торент нон стоп со 500 ми оди, така да задоволен сум. Единствено ПОВЕЌЕ ЛИМИТ.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571


ју туб свири 10 сек па 5 ке закочи па 10 ке свири и така :toe:
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.276
Kolku za info ADSLot od 10GB stanal 15GB za istata cena 599so vklucen DDV, se poramniva so Tkabelov baram za trafik, so brzinata vodi MAxADsl...se misli neso da ponudat pojse trafik/brzna ovie ili ke ne gledaat kako im begame ?
 
Член од
17 март 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae zasto netot mnogu mi paga na sekoi 5 min aj sto e spor aj ke se pregleda niz prsti ali non stop da paga i msn i sve ?
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Значи од Велес сум и тука отворија Телекабел,и у план сум да се префрлам на тоа пакетот се за 1000 денари....Па мене ме интересира интернетот каков е шо е,брзината,паѓа ли често,и слично.....Значи ако има некој од Велес ставено ваков интернет нека пише........
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Значи од Велес сум и тука отворија Телекабел,и у план сум да се префрлам на тоа пакетот се за 1000 денари....Па мене ме интересира интернетот каков е шо е,брзината,паѓа ли често,и слично.....Значи ако има некој од Велес ставено ваков интернет нека пише........

И јас сум од Велес и неделава ставив од тој пакет на телекабел...Интернетот е добар значи ја имам онаа загарантирана брзина од 4 мегабити и немам никакви проблеми со паѓање или со јутуб како што имам читано, е едино за играње онлајн игри пингот заебава малце односно има околу 25 jiter а на телекомци им е 1 но навечер се поправа (ваљда тоа оти преку денот мрежата им е преоптеретена).Се на се добри се а башка и ми кажаа дека од наредниот месец ги зголемувале пакетите односно 30 гб сообраќај и 10мб брзина што е за пофалба.Само ме интересира како да проверам сообраќај страната ја знам но тоа шифра и пасворд не знам пошто не пишува во договорот како на ти хоме со пишуваше, па ако може некој да ми помогне фала однапред.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
За шифра и пасс требале тие да ти кажат (јави им се и прашај ги), а за ова со 30 гигабајти... Ако е точно е за поздравување, би бил презадоволен со таков нет :) А и брзина од 10 мегабита... уф... уф... :vozbud:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
За шифра и пасс требале тие да ти кажат (јави им се и прашај ги), а за ова со 30 гигабајти... Ако е точно е за поздравување, би бил презадоволен со таков нет :) А и брзина од 10 мегабита... уф... уф... :vozbud:
ako e ova tocno stvarno ke bidat najbolji
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom