Bidikov
Поени од реакции
693

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • zdravo, imam problem so mojot skolski edubuntu lap top...nesto cepkav i izgleda sum napravil belja, ne mi otvara niedno video preku internet, na nekoi mi pisuva da go nadgradam adobe flash pleerot...nemoze da se nadgradi posto ne instalira niedna programa nadvor od tie sto si gi ima vo nego....kako da ja isparav rabotava? ako znaes pomagaj, se nerviram, nisto nemozam da pustam
  Му ја заклучи темата на калимерко ради хостот..
  Да прашам нешто.
  Ако кажува нешто на форумов пример неговата хостинг компанија цените и кога стартува со работа без да спомне име или некој друг форум,вепсајт и тоа ли се рачуна како рекламирање ?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: kalimerko!
  Bidikov
  Bidikov
  проблемот е во фактот што и таков вид на маркетирање каде што само се објавуваат цени без логоа и адреси сепак е маркетирање. Убаво се гледа дека намената на тој подфорум не е тоа и соодветно си се преземени мерки ... Нареден пат пред да почнете да кревате прашина убаво видете што правите ... На времето се правеа реални споредби кои исвен цените даваа информации и за другите параметри ... тоа може да помине...
  Barto
  Barto
  Во ред само прашав..не дигнав никаква прашина :)
  Гледам дека се разбираш во Линукс.Можеш да ми дадеш некоја проверена е-книга од интернето за компјутерската безбедност на линуксот?(по можност за убунту).А нема да биде на одмет и за Виндовс.Сакам да научам за овие работи.
  Види што пишува Фантом у на мојот профил. Ако може малце санкција некоја. И ако може да го избришеш мислењето од профилот.
  Фала, поздрав.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom