Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Колку време има поминато дури и сум заборавил како изгледа снимање на youtube клипче со нормална брзина во текот на денот. Добра брзина на youtube само после 2 по полноќ.
Само торентиве што постигаат некоја разумна брзина во текот на денот, сè друго е успорено, гејминг на пример нема шанси пред полноќ, заради лошиот пинг.

Единствено уште ги трпам бидејќи ми одговара малата цена на пакетот што го користам, инаку квалитетот во изминатава година е само во надолна линија.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
2
Клип? Youtube? Што се тие работи? Сум заборавил. Не ги чепкам бидејќи едно клипче на youtube од 1 мин. се полни за 7 мин. А на yahoo пошто нема пауза да се наполни воопшто не можеш ни да отвориш клип. Во техничка демек не слушнале за тој проблем па рекоа дека ќе ги известеле надлежните за таа работа, а кои се тие не знам, и кога ќе се среди не знаеа да ми кажат. Пингот до пред некое време беше катастрофа во едни региони, сега во тие е добар на пр. во Козле, а во други како Маџари да речеме е ultimate disaster. Онлајн играње мрежно никако, едино после 2 саат по полноќ. :tapp:

Добра репутација ко за почетник имам нема што, ми се свиѓа вака во црвено. Тука посебно се зачленив за телекабел да се бунам па пошто отсекогаш сум кажувал „убави“ работи за нив у минус ме ставиле со репутација. ха-ха-ха... ха.... а-ха. Поздрав со една цуцла за тие у минус што ме носат... :pusk:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еее мој драги Телекабелци...изглеа не е дека само ја и уште два-тројца се жалат...На големо е работава..:raz:
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693


Seems fine to me ....

Поготово ако додадам на ова дека торентисувам и дека бато рејдува на ВоВ :kesa:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Колку ти фрлија за да го постираш ова? - му рече Волкот на зајакот.
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Колку ти фрлија за да го постираш ова? - му рече Волкот на зајакот.
Офтопик: хахахааахахахаа Бумеранг, Стоп да пиџан стоп да пиџан!Тој цртанот?Матли,Дик Дестрли,Кланк :) како беа?
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Колку ти фрлија за да го постираш ова? - му рече Волкот на зајакот.
Се почуствува загрозен и по принципот да му умре кабелскиот модем на комшијата за да мене ми е подобар нетот тресна ваква глупост а ???

Ахаха, ова никогаш не ми успеа кога бев на Телекабел:tapp:
Бато од кога му ја купив ВоВ рејдува и никогаш не се пожалил за латенција - едино се жали кога ќе му го угасам интернетот за да не дреме по цели денови на ВоВ :pipi:

Еве во моментов - дур торентов усисава најнова Федора 64 битна ...

 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571


без разлика од тестот катастрофа е

you tube бавно ми отвора и ова време и нема глас на спотовите нз зошто:tapp:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86





Незнам зошто на Скопје,толкав пинг ми дава секогаш кога правам тест!?!?!

 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.995
Поени од реакции
5.622
Во Македонија, генерално, сите интернет понуди се срање :nerv:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Бато од кога му ја купив ВоВ рејдува и никогаш не се пожалил за латенција - едино се жали кога ќе му го угасам интернетот за да не дреме по цели денови на ВоВ :pipi:
Јбг, што да правам кога не сум близок со/вработен во Телекабел....
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Јбг, што да правам кога не сум близок со/вработен во Телекабел....
Кога ќе сватите дека тоа нема врска ... еве доказ за тоа се горниве луге - кај сите има добри тестови ...

Инаку за проблемот на јутуб мала дигресија после малце тестирање излезе дека брзината на баферирање и колку добро е синхронизирано видеото зависи правопропорционално од јачината на пц-то и пази ова сеа дали имаш најнов флеш ... :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom