Каков е интернетот на Телекабел, Теленет...

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Telekabel ima problem, ne e kaj site ali u odredeni lokacii internetot e beda i ne e sreden, poso nemaat vreme, oprema i ljuge za teren. Se najnovo e toa so pustija dinamicki IP adresi, pa i tie ne rabotat, ako se javite u tehnicka podrska ke vi kazat deka ke se sredi, ako ne pak javete se. Inace imam edno prasanje poso izlea, u telekabel stanale naucnici "sto cisto sumljam" Ako go nadmines limitit i ti padne brzinata 30 kb/s kolku treba da ti pingot od prilika nemora neso precizno?
Fala unapred
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Од 15:00 до 18:20 немаше интернет во Козле. Ѕвонев на Техничка со надеж дека нема да биде зафатено. Али, цело време беше зафатен телефонот и се јавив на една од секретарките на ТК и реков дека им е малце еден број ТП на толкав број на корисници и типката прво ми рече дека не било зафатено, па се правеше на мутава за на крај да ми рече дека ништо не ме слуша и ја фино лепо и спуштив.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Druze ne se pravi mutava mutava e, ali ne e smao ona, cel tim na telekabel e bez veze. Sea imaat nova tipka koja poima nema od zivotot, a lupa gluposti i e nervozna edno kilo. A ne se usluzlivi i neuctivi poso ne se snimaat razgovorite i nema koj da gi koregira i ispravi. Imaat direktor, koj treba navodno da gi koregira vrabotenite, ali od toa nisto. Znaci mototo na Zoran Kish e: AKO NE TI CINI INTERNETOT NA TELEKABEL ODKAZI GO. Pa videte sea so koj si imame rabota i na koj mu davame pari za internet, koj 20 dena od mesecot ne cini. A ako ti e nadminat limitot, po avtomatizam ke imas visok ping, toa mi go kazaat od tehnicka.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
У Козле немало да има цел ден, така ми кажа оваа гускава од секретарка. Демек се работело на монтирање на нов дел во централата кај Беверли и откако тоа ќе се сменело нема да имаме повеќе проблеми.


хинт: моментално пишувам од школо :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Да денеска поголем дел од денот немаше интернет во Капиштец Козле и овој делот од центар од седмица навака ... се менувасе хардвер ... сега би требало да е нормално.

Иначе тоа за телеофнот мое мислење ... ако имаш 10 линии и 2-ца оператори 8 души треба да им звони слободно и да им ѕенѕа музика (ко што праеше оф.нет) ... подобро 2 линии и 2 оператори така ако добиеш слободно одма ќе ти се јави операторот ...
Плус, ако имаш поголем проблем целава идеа пага во вода .. се сеќавате на зборења кога во он.нет сте чле 20 души чекаат пред вас ...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еве, Одличен е сега, не падна уопште откако се вратив од школо, све си е топ :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Само Телекабел или кај сите нешто одеднаш успоре нетов, пошто гледам и други ми се жалеа? :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
ТИЊАААААААА
5минути го вртеше тестов, а таман го опраива пред некој саат
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Моментално не е лош ама не е како што знае да биде...Чим чекам Buffer На YouTube....
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Нешто поради времево ли е ваков нетот занигде? :toe:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ova veke se slucuva nekolku pati veke, pa da ne bidam bezobrazen i da pravam raboti koj ne mi licat na godinite, taka da, koj i da e administrator za forumov, postovite ili sto i da e, te molam ne mi gi brisi postovite. Ako imas neso protiv mene, slobodno pisi mi, ima privatni poraki i kraj, a ne se pravi faca i da mi gi brises postovite. Poso nikade ne vregam ili pak pcujam i slicno. Forumov e staven za zborenje i se registrirame da ostavime svoe mislenje, a ako ste planirale samo da bide citanje, togas ne dozvoluvajte registracija.
Pozdrav
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да ама за жал некој директно или индиректно е поврзан со Телекабел. Иако таа дотична особа не сака да го признае тоа.


Интернетов денес е тиња. Незнам дали некогаш ќе биде стабилен и брз подолг временски период.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Ako on e povrzan sea toa e negova licna rabota, ne smeeme da dademe svoe mislenje i licno iskustvo i da kazeme deka e tinje telekabel, a stavena e tema za muabet. Temava e za sporeduvanje teleglupostkabel so drugite i sekoj so saka moze da pise. Ako ima pcuenje, vreganje ili sto znam tamu, neso od tie zakonite na forumite, ako postojat i takvi neka go izbrise postot ili neka go opomeni toj so pravi takvi raboti, a ne mu teknalo sea i ke brise, ajde de sto e ova Zimbabve.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom