Каков е вашиот стил ?

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Unikaten :) ili barem sakam da bide! Retro i pod vlijanie na trendovite, "vintage" sto bi rekle onie amerikancine, i Caci Pakovska. Vo posledno vreme se primetuvam deka sum pocnala dosta poelegatno da se nosam (iako vans-kite i startkite nikogas nema da gi ostaam!!!)
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
KaT VON D



моментално е мегу првите 10 у ЛА во тетовирање :):):):):)

значи нон стоп се носам во џинс, и имам некои алки , прстени, пирсови кои само малце ме надополнуваат :):)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да си го модифицирам мислењето...мојот стил во секој случај е различен од вашиот стил.
Дома имам фонд на облека и го комбинирам на секој можен начин. Тоа е се со цел да не испадне кич, сељачки или кремски. Значи се трудам да изгледам пристојно ама да не оддавам голема доза на сериозност.

Најнајважниот елемент во мојот стил...удобноста и чуството на сигурност и комфорт.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Немам некој посебен стил, се носам како што ми одговара и како што ми е удобно во моментот.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Па многу ми зависи како ќе се облечам од тоа дали искачам навечер или преку ден, во зависност од расположението и сл.
Сепак може да се каже спортско-елегантно. Преку ден сум или во патичиња или балетанки со фармерки и некаква блуза, а најмногу си сакам блузи со апликации и слично.
Додека навечер сакам поелегантно може фармерки со поелегантна близа, некоја сукња, фустанче и нормално кондури со висока потпетица.
Обожавам ташни, каиши, ланчиња, алки, обетки....
И најбитно тоа што го носам да го сакам и да се чуствувам удобно во тоа!
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
dolga shishka crn bluzon bela/crna maicka so aplikacii ,tesni crni koza/sky farmercinja so lanec na niv(eden od povaznite detalji) i vans/DC/allstar a ako e nesho posveceno kushulce i nekad paltence:)

u glavno nesho rock/emo stil ...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Кежуал. И спортски... Кога спортувам.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
што ќе фатам прво во плакар тоа, и сеа што стил е појма немам хахаха
 
D

Delux

Гостин
Јас носам ефтини фармерки со искинати коленици,скапи чизми од левис,понакогаш бејзбој капче,бело блузиче од 300ден...
Имам и црвена кошула со црни копчиња,кафеав или црн каиш,темни пантолони,имам и бели со црни риги.
сакам да носам долга сомот кошула,претпочитам то да биде во зелена боја или некоја тегет боја.
Бели патки имам ама скоро никогаш не сум ги ни пробал:)
И така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom