Каков е вашиот стил ?

Член од
1 август 2007
Мислења
40
Поени од реакции
0
Спортско-кремски стил... that's me :icon_bigg
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Шо знам,па рокерско раперски(скејтерски) нешо,широки војнички на нога,манија обувки,горе нешто блузичка еднобојна,по можност со капуљача дуксерче,и тоа.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Mojot stil e kremski po najnova moda odnosno trendovski:pipi:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
сеуште експриментирам!но каков и да е уживам во оригиналноста и лежерноста!не сакам да гледам луѓе облечени како мене низ град!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Sportski, oblekuvam sto prvo ke mi dojde na raka.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Паааа такозвани КЕЖУАЛ... иако почесто ќе ме сретните во спортска комбинација.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
13.313
Мојот сегашен стил: Во лето со 3/4 панталони (преовладува крем бојата) со кошула од “кувано’’ платно најчесто тегет или црвена. Од обувки во лето носам сандали и по дома папучи (оние со боцки) цвикери ленонки.капа полукаубојска. Во зима панталони од сомот најчесто тегет или крем. Горе блуза кога е потопло кошула со долги ракави и боја во контраст со панталоните. Јакна браон, чевли - получизми браон. Капа некогаш како онаа на Indiana Jones.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Па преку ден,за на факултет си носам фармерки и маички,и ниски чевли или патики.И општо обожавам фармерки,ги носам и за вечерни излегувања,само искомбинирани со посвечано блузе и штикли.Си носам и сукњички,а имам и едно две фустанчиња.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...zavisi od prilika, koa treba da idam na intervju za neshto sum klasichno prigodno oblehen, koa treba da idam u priroda sum sportski oblechen, koa treba da sviram so ekipata sum u koznjak crn crna maichka i so bledi farmerki, zavisi koa idam na gosti nekade sum oblechen "casual"...
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
I jas ne si go znam stilot samo znam oti sakam da nosam crni,teget maici i najcesto gi nosam . Nosam pantaloni,po moznos havajki ama crni,za na skolo farmerki, i beli dlaboki patiki .
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
јас имам елегантен... готик стил на облекување....ги обожавам корсетите....сатенот и чипката ама во црна и темно љиљјакова боја....и долгите елеганти црни фустани мхмхмх....сепак секојдневието не ми дозволува да се носам секогаш така.....само навечер на излегување инаку дента најчесто сукњи со маички(најчесто црни)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Рокерско металски со шмек на панкерско транерски елементи и допир на хипхопот.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Не би рекла дека имам стил, пре би рекла дека имам правило: комотно и само комотно. Отепај ме, ама нема да носам штикла која ќе ме убие и ќе ми ја з...и вечерта! И кога се работи за посвечена пригода ќе се обидам да бидам елегантна, меѓутоа повторно во нешто во што ќе се чувствувам пријатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom